d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Momo > Yea, Van Rá Topic.
12320Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 30,695
Joined: May 29 2006
Gold: 24,344.76
Trader: Trusted
Mar 7 2017 05:02pm
Hali!

Szökőévente postolok ide, de elérkezettnek láttam az időt arra, hogy egy témában kifejtsem a véleményem, ez pedig nem más, mint a Momentum Mozgalom:
A semmiből szárba szökkent, immáron párttá avanzsált mozgalom, ami egy épkézláb, valamire való ötletet (a többi párt segedelmével, majd azok szembeköpésével) sikerre tudott vinni és ezzel hirtelen jelentős támogatottsága tudott szert tenni. Hurrá! Végre van még egy bal-liberális-közép-öko-fideszgyalázó párt a magyar politika egyébként is igen színes palettáján. Úgy hiányzott mint egy falat kenyér. Ennél már csak akkor lehetne szegregáltabb az az oldal, amelyik nem a fidesz, ha mondjuk a fradisták is csinálnak egy pártot. Milyen sok fradista van már az országban! Hát nem? Hát de. Simán meglenne az 5%-os parlamenti küszöb.
Kicsit elkanyarodtam.
Egy olyan dolog sülhetett volna ki a Momentum Mozgalomból, amit Fekete-Győr András is megfogalmazott több ízben is, de itt az egyik idézet tőle, a példának okáért:

,,Célunk a rendszer-, valamint a politikai-kulturális szemléletváltás, illetve, hogy érvényt szerezzünk egy új, alternatív víziónak Magyarországon..."
Szóval végre lehetett volna valaki, aki nem a saját politikai haszonlesésével van elfoglalva, hanem teszi a dolgát az ország érdekében. Megszólítja az embereket, valóban releváns kérdéseket és ötleteket vet fel, egyszóval egy igazi "lehet más a politika" elvrendszer mentén politizál. De nem. Már miért is lenne így? Túl szép lenne, hogy igaz legyen.

Fekete-Győr András mai megnyilatkozásából szembetűnik, hogy semmivel sem jobbak mint azok a bohócok, akik a Parlamentben iszapbírkóznak a saját és egymás szarában. Nem változik semmi, csak jött valaki, aki még csak az ablakban van, de csúrgatja a saját bélsárját a Tisztelt Házba, kicsi a rakás elvén:

,,Nem mindenkivel szemben vagyunk arrogánsak – ha ez arrogancia –, de nem tudom, hogy Gyurcsány Ferenc mi az istent keres még a politikában. Már igazán eltakarodhatna a közéletből."

Kérdem én, ennek így most mi értelme van?
Ha már tényleg politizálni akar egy fiatal, feltörekvő párt, aki a zászlójára a "Valódi Rendszerváltást" tűzte ki, az miért ilyen stílusban szól Magyarország volt miniszterelnökéhez? Hol marad az, hogy nem az a cél, hogy a politikai karaktergyilkosságokat kövessünk el, hanem egy ország érdekeit képviseljük? Ezzel a stílussal akarnak változtatni bármin is?

Látszik, hogy nem. Az önös politikai haszonlesésük miatt saját éppen hogy csak kiforrásban lévő elveiket máris sikerült meghazudtolniuk.
Egyszerűen csak ők is ráléptek a magyar politika elkerülhetetlen, testnedvekkel és egymást testnedvekkel illető rögös útjára. Várható volt, hogy bekövetkezik.
Csak kár, hogy ilyen hamar.

This post was edited by RiNGiSpiLeR on Mar 7 2017 05:08pm
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Mar 7 2017 05:07pm
jol ertelmezem, hogy tldr = politikai haszonlesesek?
Member
Posts: 59,349
Joined: Feb 15 2009
Gold: 0.00
Mar 7 2017 05:08pm
Te elolvastad a teljes cikket?
Meg én nem értem amúgy hogy mit nem lehet azom érteni, hogy amíg az óellenzék létezik soha nem lesz leváltva a fidesz.
Member
Posts: 30,695
Joined: May 29 2006
Gold: 24,344.76
Trader: Trusted
Mar 7 2017 05:18pm
Quote (Cpt_Ghost @ 8 Mar 2017 01:08)
Te elolvastad a teljes cikket?
Meg én nem értem amúgy hogy mit nem lehet azom érteni, hogy amíg az óellenzék létezik soha nem lesz leváltva a fidesz.


Természetesen.
Értem én, hogy az összes jelenlegi politikus takarodjon a picsába. Értem. De ez nem így működik. Ha a MoMo egyedül akarja leváltani a Fideszt, akkor arra rámegy vagy 50 éve. Ami engem hidegen hagy, de az a baj, hogy az ország 50 éve megy el erre a faszkodásra.

Nem tudom, hogy nézegeted-e a mostani közvélemény kutatásokat (nem, nem azokat, amiket a Századvég készít).
A biztosan szavazók kereken 60%-a a Fideszre fog szavazni.
A Jobbik, az MSZP és a DK együtt van 30%-on, akik viszont nem állnak szóba egymással.
Most felerősödik a MoMo max. 10-15%-ra és ők sem állnak szóba senkivel. Nice politikai öngyilkosság.
A Fidesz meg ül nyugodtan és nevetgél, kacarászik, nah meg annyit lop amennyit nem szégyell.
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 7 2017 05:23pm
nyissatok meg 8 fonalat ennek

Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Mar 7 2017 05:23pm
meg egy 16 topicot nyissatok a politikának, esetleg szóljatok az értelmi fogyatékos vismajornak meg toldinak hogy szakertsen egyet rajta, majd jöhet a sub másik fele aki ugye mint minden máshoz, ehhez is maximálisan ert es megmondja majd mit hogyan kene


op meg elolvasott egy cikket a 40bol, aztán ide hányt egy faszsagot


kurva anyatok
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Mar 7 2017 05:25pm
még egy osu-tier topic
Member
Posts: 42,981
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Mar 7 2017 05:26pm
Quote (lacketto @ Mar 8 2017 12:25am)
még egy osu-tier topic


ha nem ismernelek azt hinnem, hogy ocsarolod az osu topikot
Member
Posts: 30,695
Joined: May 29 2006
Gold: 24,344.76
Trader: Trusted
Mar 7 2017 05:28pm
Quote (rapiddani @ 8 Mar 2017 01:23)
meg egy 16 topicot nyissatok a politikának, esetleg szóljatok az értelmi fogyatékos vismajornak meg toldinak hogy szakertsen egyet rajta, majd jöhet a sub másik fele aki ugye mint minden máshoz, ehhez is maximálisan ert es megmondja majd mit hogyan kene


op meg elolvasott egy cikket a 40bol, aztán ide hányt egy faszsagot


kurva anyatok


Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed és tényekkel és érvekkel alátámasztottad. Magas röptű diskurzus volt.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Mar 7 2017 05:30pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ 8 Mar 2017 00:28)
Köszönöm, hogy kifejtetted a véleményed és tényekkel és érvekkel alátámasztottad. Magas röptű diskurzus volt.


en reg nem ertettem ennyire egyet posttal itt tbh
Go Back To Magyar Topic List
12320Next
Add Reply New Topic New Poll