d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Nem Tudom Hogy Mondjam El
Prev1373839404143Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 30,171
Joined: Jun 9 2008
Gold: 90.00
Feb 25 2017 04:37am
Quote (-joey- @ Feb 25 2017 12:30pm)
Aki esetleg eddig még nem jött volna rá:

Katonáéknál úgy szokás, hogy kapsz egy parancsot, amit teljesíteni kell. Ennyi. Aki katonának áll az nem áll le kiskapukat keresni, meg moralizálni. Tetszik vagy vagy nem, oda ilyen emberek kellenek. El lehet ítélni ezt a fajta mentalitást, de attól még katonákra szükség van, mert jelen pillanatban egyáltalán nem úgy áll a világ, hogy mindenki happy (valszeg nem is fog).


szoval ha a fidesz ellen forradalom torik ki es te parancsot kapsz arra, hogy olj meg minden magyart aki nem nyaloja meg orban golyoit akkor te ezt megteszed mert ezt kell.

ugyes vagy.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Feb 25 2017 04:39am
Member
Posts: 22,325
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Feb 25 2017 04:39am
Quote (Coolface @ Feb 25 2017 11:37am)
szoval ha a fidesz ellen forradalom torik ki es te parancsot kapsz arra, hogy olj meg minden magyart aki nem nyaloja meg orban golyoit akkor te ezt megteszed mert ezt kell.

ugyes vagy.


Magasról leszarom a tryhard kötekedésedet. Majd szólok, ha veled szeretnék valamit megvitatni.

This post was edited by -joey- on Feb 25 2017 04:40am
Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Feb 25 2017 04:40am
Quote (lacketto @ Feb 25 2017 11:25am)
szerintem meg maradjunk annál hogy milyen rossz felfogású ember vagy, szerintem ezt a témát többen támogatnák.


OK, szerinted az, hogy az országot életem árán is megvédem, rossz felfogás?

Hogy megölném azt, aki Téged (vagy akárki magyart) megtámadna/megfenyegetne/rabszolgává tenne, ez szerinted rossz felfogás? Te hagynád magad?

Én vállalom személyiségi jogaim és szabadságom súlyos korlátozását. Nekem lehet ilyen parancsot adni, hogy öljek meg egy ellenséges katonát. Semmi bűncselekményt nem szabad ugyanakkor végrehajtanom.

Szerintem én teljesen normális vagyok, ez minden pszicho teszten kiderül (nem először voltam és nem is utoljára, elhiheted). És tökéletesen tiszteletben tartom azoknak az embereknek a véleményét, akik szerint nem szabad ilyen dilemma elé állítani egy embert, hogy öljön meg egy másikat. Száz százalékig ellenzem a kötelező katonaságot. Ezt csak tényleg végveszély esetén tartom elképzelhetőnek.

Hitler is egy tök szimpatikus sikertelen művészecske volt, amíg meg nem mérgezte a militarista szellem. A háború után vált szörnyeteggé, egy gyűlölet- és bosszúvezérelt szónoki zsenivé, aki behülyítette a fél világot.

Nagyon remélem, hogy én mindig is egy tiszta becsületes hazaszerető ember maradok. Aki vállaltan pro-szemita, pro-keresztény és anti-mohamedán. Egy muszlimot sem ölnék meg csak azért, mert más fajtájú. De ha azt kérdezed, örömmel húznám-e meg a ravaszt, ha a célkeresztbe kapnék egy öngyi terroristát, közvetlenül az övén levő gomb megnyomása előtt, hát, ha nem tenném, én lennék az oka az általa megölt emberek halálának. Akkor lennék esküszegő, akkor lennék hazaáruló.(parancsmegtagadó)

This post was edited by ToldiSenior on Feb 25 2017 04:48am
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Feb 25 2017 04:43am
Quote (-joey- @ 25 Feb 2017 12:36)
De ki lehet.

Egyszerű közkatonaként neked lófasz rálátásod nincs a dolgokra, pont azért van parancs, amit olyan emberek hoznak meg, akiknek van.

Majd ha pl. egy olyan helyzetbe kerülünk, hogy kitör egy halálos vírus, és körül kell zárni egy várost, akkor aztán sokat segít majd, ha minden közlegény indexes cikkeket gugliz ki és mutogatja a parancsnokának, hogy "ugyan, mégse kéne lelőni ezt a férfit, aki vérző szemmel mászik át a kordonon, gyerekkel van".


ja, de aki a parancsot adja az is bármikor hibázhat, aztán a végén ott állsz hogy megöltél egy ártatlan embert (mondom, nem háborus helyzetröl volt szo)
azt mondani, hogy azok 100%osan tudják mit csinálnak akik parancsokat osztogatnak, annyira utopisztikus, mint az én elképzelésem egy katonák/háboru nélküli világrol

amugymeg nekem meg ne irogassad ezt az indexes cikkes mutogatos faszságot ha lehet, mer gecire közöm nincs hozzá

This post was edited by sylke on Feb 25 2017 04:44am
Member
Posts: 22,325
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Feb 25 2017 04:47am
Quote (sylke @ Feb 25 2017 11:43am)
ja, de aki a parancsot adja az is bármikor hibázhat, aztán a végén ott állsz hogy megöltél egy ártatlan embert (mondom, nem háborus helyzetröl volt szo)
azt mondani, hogy azok 100%osan tudják mit csinálnak akik parancsokat osztogatnak, annyira utopisztikus, mint az én elképzelésem egy katonák/háboru nélküli világrol


Azé a felelősség, aki a parancsot adja. A te felelősséged abban merül ki, hogy aláírod-e a szerződést, amikor katonának állsz, és ezzel, amint azt Toldi is elmondta, lemondasz egyes személyi és szabadság jogaidról.

Sajnos ez a rendszer is, mint minden más, csak elvben tökéletes, mert azt feltételezi, hogy aki a parancsot osztja, az ésszel teszi.

This post was edited by -joey- on Feb 25 2017 04:47am
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Feb 25 2017 04:48am
Quote (-joey- @ 25 Feb 2017 12:47)
azé a felelősség, aki a parancsot adja. A te felelősséged abban merül ki, hogy aláírod-e a szerződést, amikor katonának állsz, és ezzel, amint azt Toldi is elmondta, lemondasz egyes személyi és szabadság jogaidról.

Sajnos ez a rendszer is, mint minden más, csak elvben tökéletes, mert azt feltételezi, hogy aki a parancsot osztja, az ésszel teszi.


hiába másé a felelösség, ha te öltél, ezt egyszerüen nem lehet semmilyen szerzödésbe/törvénybe szoritani, mert emberileg belerohadsz
Member
Posts: 22,325
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,537.77
Feb 25 2017 04:50am
Quote (sylke @ Feb 25 2017 11:48am)
hiába másé a felelösség, ha te öltél, ezt egyszerüen nem lehet semmilyen szerzödésbe/törvénybe szoritani, mert emberileg belerohadsz


Ezért mondtam, hogy nem mindenki való katonának. De attól még szükség van erre is, jelen pillanatban, sajnos.

Adja az Isten, hogy sose kelljen Toldinak fegyvert emelnie senkire a haza védelmében, de ha ez bekövetkezik, akkor én örülök annak, hogy vannak ilyen emberek, akik megteszik (én nem lennék rá képes szerintem).

Member
Posts: 619
Joined: Feb 19 2015
Gold: 200.00
Feb 25 2017 04:51am
Quote (ToldiSenior @ Feb 25 2017 10:40am)

Szerintem én teljesen normális vagyok, ez minden pszicho teszten kiderül (nem először voltam és nem is utoljára, elhiheted).


Azért ne tesztek alapján határozzuk már meg önmagunkat, mint normális ember. Nem ugyanaz a teszt nyilván, de talán komolyságában hasonló volt az, amiken apám átment rendőrként sok-sok éven keresztül. (Merem azt hinni, hogy fegyvert nem szórnak csak úgy egy-egy komolyabb teszt nélkül az ember kezébe. )

Ő is teljesen normális gondolom, és csak egy jópofa hobbiként felfogandó, hogy éveken keresztül kedvtelésből vert hajléktalanokat szolgálat közben.

Member
Posts: 2,708
Joined: Feb 16 2008
Gold: 2,280.00
Feb 25 2017 04:58am
Quote (sylke @ Feb 25 2017 11:48am)
hiába másé a felelösség, ha te öltél, ezt egyszerüen nem lehet semmilyen szerzödésbe/törvénybe szoritani, mert emberileg belerohadsz


THIS

A legkeményebb SS katonákon is pszichotikus tünetek jelentkeztek/öngyilkosok/ámokfutók lettek az ártatlan zsidó/ellenséges nők/gyerekek/öregek/hadifoglyok lelövése után. Ezért is kellett bevezetni a tömeges megsemmisítőtáborokat, különben nem maradt volna épelméjű katona. Sátáni logika, szerncsére nem éltünk abban a korban. De sajnos minden megtörténhet.

Az USA seregében is azért van annyi veterán öngyilkos/begolyózott etc.

Nem tudjuk, milyen embert ölni, és ne is akarjuk megtudni, milyen lehet.

De pl. Hunyadi János, Zrínyi Miklós, Toldi Miklós nem golyózott be, pedig igencsak irtották az ellent. Igenis lehet tisztának maradni, háború/öldöklés után is, ha nem követtél el bűncselekményt, ha tényleg csak a szeretteidet védted, ha irgalmaztál a kegyelmet kérőnek, ha jó keresztény maradtál... Az egyháznak ott vannak a katona szentjei, Szent Márton, Szent Sebestyén, Szent László Király, ők a példaképek. Szent László is feldarabolta a besenyő nagyurat, aki gyilkolta a magyar népet, mégis normális maradt, sőt csodatévő szent lett. Most van a Szent László év, csak mondom...

This post was edited by ToldiSenior on Feb 25 2017 05:01am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1373839404143Next
Add Reply New Topic New Poll