d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > 42?
1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 19 2017 06:20am
Csillag polgartars topikja felbatoritott, szeretnek a hunsub vegtelen kollektiv eletbolcsessegehez fordulni.

Nehany eve eleg celtalannak erzem magam. Nemigen tudom motivalni magam egy sor dologra, igazabol nincs celja az eletemnek - illetve vannak celjaim de azokat igazabol kulso hatasok hoztak letre es kezdek rajonni hogy fogalmam sincs hogy mit szeretnek.

Management-beli valtozasok miatt meloban ~fel eve tomlon at nyelem a szart es ugy altalaban elegge le vagyok terhelve aminek okan egyre tobbet filozofalgatok a fonti kerdesen, hogy mit is kene csinalnom/valtoztatnom hogy "boldog lehessek".

Mult nyaron atutazoban volt nalam egy svajci baratom, aki az ezzel kapcsolatos beszelgetest annyival lezarta hogy udv a third-life krizisben - ami leginkabb azert lepett meg mert egyebkent egy tok eretlen "csitrirol" van szo, de meg o is jobban kepben volt. (lehet quarter life crisis volt, majd a vegen kiszamolom)

Mindezek mellett egyebkent egesz jo eletem van, de a fenti kerdesek megoldatlansaga ugy erzem vegtelenul lekorlatoz.

Szoval a kerdes, hogy itt ki miert el, mit lat az elete ertelmenek, mi teszi boldogga, mi fogja boldogga tenni 10 ev mulva etc. Senee tanits!

TLDR.: te miert vagy depresszios?

e: ez teljesen veletlenul lett a tizenkilencezredik posztom, ennek jelentenie kell valamit

This post was edited by TresholdOfUniverse on Jan 19 2017 06:23am
Member
Posts: 49,581
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 19 2017 06:24am
Én nem vagyok depressziós, pedig okom lenne rá bőven :D
Rohadt motiválatlan vagyok az egyetemen, amúgy is egy lusta geci vagyok. Amerikában se tudtam befogni a pofám és reprezentáltam a közösséget amiben éltünk én jártam a HR-re ilyen olyan gondok miatt mostmeg nem engednek vissza mert fuckyou :D. Mostmég melóm sincs, pedig kéne a lé nagyon.
Egyedüli dolog ami engem boldogít hogy van barátnőm akire támaszkodhatok és támogat, ha ő nem lenne lehet rámjönni a depi aztán elmennék a légióba hogy ne kelljen foglalkoznom a mi legyek ha nagy leszek kérdéssel

Neked van párod? Az nem jelentene valami pluszt?
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Jan 19 2017 06:25am
inkabb 420
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jan 19 2017 06:26am
Uh ez jo topic
Remelem holnapig nem fog nagyon megszaladni és akkor majd megpróbálok contributeolni
Member
Posts: 34,312
Joined: May 17 2006
Gold: 3,311.00
Jan 19 2017 06:28am
leginkabb azert mert az csaladom nagy resze egy 6 kilometeres sugaru koron belul lakik

mivel a cegunk zalaegerszeghez kot (nyilvan mashol is van piac az epitoiparra, de a kialakult megrendeloi es alvallakozoi kapcsolatrendszer miatt mindenkeppen megerne zegen maradnom), de minden evben idorol idore eszembejut, hogy menekulni kene innen
Member
Posts: 31,198
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 19 2017 06:36am
Jó kis Topic.

Rengeteget olvastam a depresszióról nemzetközi szaksajtót, tudományos cikkeket.

A tudomány jelenlegi álláspontja a depresszióról, szummázom pár mondatban:

Az agy termel agysejteket, neuronokat. Ezt hívják neurogenezisnek. Ez egy cserélődő folyamat, azaz halnak is el, és újak is jönnek létre, mint egyébként minden sejt az emberben.
Vannak dolgok, amik serkentik és vannak dolgok amik csökkentik a termelés mértékét.
Egy ember akkor képes kiegyensúlyozott életet élni, ha az agysejtek cserélődése harmónikus, és átlagosan több termelődik mint amennyi csökken.

Ha az ember hosszú távon át deficites neuron-termelésből, akkor lesz depressziós. Ez nem egy pillanatnyi állapot vagy rossz kedv, hanem egy stádium, amibe hosszú folyamat bekerülni de kikerülni belőle szintén nem könnyű.

Rengeteg minden van ami pozitív, negatív irányba módosítja a termelést, igazából eléggé "közhely"

A teljesség igénye nélkül;

Pozitív:
Testmozgás,
bizonyos ételek bevitele mint tojás, magvak, fekete áfonya,
tanulás,
valamilyen tartós, produktív elfoglaltság
baráti vagy partneri kapcsolat, fizikai és szellemi kontakt
szex

Negatív:
alkohol,
cigaretta,
dehidratáltság,
kevés mozgás,
gondolkodást nem igénylő tevékenységek hosszútávú végzése


etc, etc

Tehát a depresszió lényegében az agy kémiai megváltozása, de lehet rajta segíteni
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 19 2017 06:44am
Quote (Vismajor @ Jan 19 2017 01:24pm)
Én nem vagyok depressziós, pedig okom lenne rá bőven :D
Rohadt motiválatlan vagyok az egyetemen, amúgy is egy lusta geci vagyok. Amerikában se tudtam befogni a pofám és reprezentáltam a közösséget amiben éltünk én jártam a HR-re ilyen olyan gondok miatt mostmeg nem engednek vissza mert fuckyou :D. Mostmég melóm sincs, pedig kéne a lé nagyon.
Egyedüli dolog ami engem boldogít hogy van barátnőm akire támaszkodhatok és támogat, ha ő nem lenne lehet rámjönni a depi aztán elmennék a légióba hogy ne kelljen foglalkoznom a mi legyek ha nagy leszek kérdéssel

Neked van párod? Az nem jelentene valami pluszt?


Nincs es jelot sem akad(bar egy korabbi versenyzo nemreg keresett meg). Ez nyilvan sokat segitene, de eleg nehez eset vagyok es magasok a kovetelmenyek ahhoz hogy valaki kevesbe zavarjon mint segitsen hosszutavon.



Quote (Fej @ Jan 19 2017 01:28pm)
leginkabb azert mert az csaladom nagy resze egy 6 kilometeres sugaru koron belul lakik

mivel a cegunk zalaegerszeghez kot (nyilvan mashol is van piac az epitoiparra, de a kialakult megrendeloi es alvallakozoi kapcsolatrendszer miatt mindenkeppen megerne zegen maradnom), de minden evben idorol idore eszembejut, hogy menekulni kene innen


Igy visszagondolva az volt eletem legszabadabb idoszaka amikor kulfoldon dolgoztam, melon kivul tenyleg azt csinaltam amit akartam es akkor a kovetkezo sarkon is tok uj dolgokat nezhettem meg.

Quote (anyd @ Jan 19 2017 01:36pm)
Jó kis Topic.

Rengeteget olvastam a depresszióról nemzetközi szaksajtót, tudományos cikkeket.

A tudomány jelenlegi álláspontja a depresszióról, szummázom pár mondatban:

Az agy termel agysejteket, neuronokat. Ezt hívják neurogenezisnek. Ez egy cserélődő folyamat, azaz halnak is el, és újak is jönnek létre, mint egyébként minden sejt az emberben.
Vannak dolgok, amik serkentik és vannak dolgok amik csökkentik a termelés mértékét.
Egy ember akkor képes kiegyensúlyozott életet élni, ha az agysejtek cserélődése harmónikus, és átlagosan több termelődik mint amennyi csökken.

Ha az ember hosszú távon át deficites neuron-termelésből, akkor lesz depressziós. Ez nem egy pillanatnyi állapot vagy rossz kedv, hanem egy stádium, amibe hosszú folyamat bekerülni de kikerülni belőle szintén nem könnyű.

Rengeteg minden van ami pozitív, negatív irányba módosítja a termelést, igazából eléggé "közhely"

A teljesség igénye nélkül;

Pozitív:
Testmozgás,
bizonyos ételek bevitele mint tojás, magvak, fekete áfonya,
tanulás,
valamilyen tartós, produktív elfoglaltság
baráti vagy partneri kapcsolat, fizikai és szellemi kontakt
szex

Negatív:
alkohol,
cigaretta,
dehidratáltság,
kevés mozgás,
gondolkodást nem igénylő tevékenységek hosszútávú végzése


etc, etc

Tehát a depresszió lényegében az agy kémiai megváltozása, de lehet rajta segíteni


koszonom hogy egy marekszarazlepke szintjere redukaltad a lelkivilagom :(
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Jan 19 2017 06:46am
jelenleg annyi problémám van, ami még sose jött elő, hogy egyszerüen nem bírok tanulni. Alig van már tételem hátra de akárhányszor leülök mindenre figyelek csak a szájbabaszott tételekre nem, pedig már csak 1hét van.
Member
Posts: 13,286
Joined: Jul 19 2008
Gold: 45,608.00
Jan 19 2017 06:49am
tűzz ki magad elé egy reális hosszútávú célt ami felé minden cselekedettel közelebb haladsz vagy próbálsz haladni
az útközbeni problémákat megoldod, attól boldog leszel

saját példám lehetne hogy vegyészettel vagy a kémiával kapcsolatban vállaljak karriert. ehhez a kisebb-nagyobb akadályok (gimnáziumi dogák, érettségi, reggel 9re bemenni órára, félévi vizsgák) leküzdése és sikeres megoldása boldoggá tesz

elég wacko lett ez a post de szerintem átmegy

This post was edited by MarcusD on Jan 19 2017 06:50am
Member
Posts: 31,198
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 19 2017 06:50am
Quote (TresholdOfUniverse @ Jan 19 2017 01:44pm)



koszonom hogy egy marekszarazlepke szintjere redukaltad a lelkivilagom :(


Nem a te lelki világodról van szó, hanem az ember működéséről :D



Quote
Szoval a kerdes, hogy itt ki miert el, mit lat az elete ertelmenek, mi teszi boldogga, mi fogja boldogga tenni 10 ev mulva etc. Senee tanits!


Én azért élek, mert úgy érzem nagy dolgokra vagyok hivatott. Imádok olyan dolgokat tanulni amik érdekelnek, és szeretek összefüggést találni dolgok között.
Célom hogy legyen egy kényelmes életem, amiben minél nagyobb a szabadságom, legyenek barátaim akikkel kölcsönös a bizalom.

Go Back To Magyar Topic List
1234Next
Add Reply New Topic New Poll