d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Élet A Halál Után > Gondolatok
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 600
Joined: Apr 9 2016
Gold: 0.00
Jan 8 2017 09:59am
En mar annak is orulnek ha lenne elet a halal elott
Member
Posts: 30,171
Joined: Jun 9 2008
Gold: 90.00
Jan 8 2017 10:00am
aki meghal az nem erzekeli tovabb az idot ezaltal eleri a vegtelent, ha csak valahogyan ujra meg nem szuletik kozben
de az is lehet, hogy kevesebbet kellene zullenemes tobbet muvelodnom
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Jan 8 2017 11:07am
Quote (-joey- @ Jan 8 2017 03:57pm)
Mivel a sub nagy része ateista, inkább nem írom le a véleményemet.


Én kiváncsi vagyok rá, ird le légyszives
Member
Posts: 23,630
Joined: Jan 17 2010
Gold: 3,470.00
Jan 8 2017 11:10am
szerintem kilépés van a "semmibe"

a gondolatok összeköthetők az aggyal, és mivel az agyműködésünk leáll halál után, ezért kétlem hogy az előző életed élnéd újra

kicsit szerintem a fekete lyuk magyarázhatja a halált is - halál után nem érzékelünk semmit, mert nincs is semmi

a reinkarnáció meg ezek inkább a hit magyarázatai a halál utáni létnek, magyarázni próbálják a felfoghatatlant


a halál az csak van, nincs utána semmi, talán úgy tudnám magyarázni hogy álom nélkül alszol, nem érzékelsz semmit, csak nem ébredsz fel. sosem.
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Jan 8 2017 11:10am
Nagyon jó lenne, ha az ember tudná, a halál után egyszer még valamilyen formában újra a szeretteivel lehet
Nem tudom, hogy dolgoznám fel a szüleim halálát, olyan fokú szeretetet érzek irántuk hogy nem is merek ebbe mélyebben belegondolni
Mennyivel jobb lenne a tudat, hogy még látod őket
Sokkal de sokkal könnyebb elmenni és elengedni bárkit is egy hívő embernek, ezért irigylem őket, bár én még konkrétan nem találtam meg a helyemet ezzel az egésszel kapcsolatban
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Jan 8 2017 11:12am
Quote (TrollBoss @ Jan 8 2017 06:10pm)
szerintem kilépés van a "semmibe"

a gondolatok összeköthetők az aggyal, és mivel az agyműködésünk leáll halál után, ezért kétlem hogy az előző életed élnéd újra

kicsit szerintem a fekete lyuk magyarázhatja a halált is - halál után nem érzékelünk semmit, mert nincs is semmi

a reinkarnáció meg ezek inkább a hit magyarázatai a halál utáni létnek, magyarázni próbálják a felfoghatatlant


a halál az csak van, nincs utána semmi, talán úgy tudnám magyarázni hogy álom nélkül alszol, nem érzékelsz semmit, csak nem ébredsz fel. sosem.


Sajnos én is így látom, belegondolni ebbe pedig borzasztóan rossz...
Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Jan 8 2017 11:23am
Quote (XxPiTyUkAxX @ Jan 8 2017 07:10pm)
Nagyon jó lenne, ha az ember tudná, a halál után egyszer még valamilyen formában újra a szeretteivel lehet
Nem tudom, hogy dolgoznám fel a szüleim halálát, olyan fokú szeretetet érzek irántuk hogy nem is merek ebbe mélyebben belegondolni
Mennyivel jobb lenne a tudat, hogy még látod őket
Sokkal de sokkal könnyebb elmenni és elengedni bárkit is egy hívő embernek, ezért irigylem őket, bár én még konkrétan nem találtam meg a helyemet ezzel az egésszel kapcsolatban


ezért lehetnek sikeresek a vallások

Member
Posts: 31,198
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 8 2017 11:26am
Nekem a véleményem a témában ez a videó foglalja össze:

Member
Posts: 23,630
Joined: Jan 17 2010
Gold: 3,470.00
Jan 8 2017 11:37am
Quote (XxPiTyUkAxX @ Jan 8 2017 06:12pm)
Sajnos én is így látom, belegondolni ebbe pedig borzasztóan rossz...


nehéz elképzelni az egészet

az értelmes ember érti a halált, de fél tőle. szeretem hallani az embereket akik mondják hogy "nem félek a haláltól". mindenki fél tőle, mert nem tudja milyen, nem érti. viszont aki érti ugyanúgy fél tőle, de elfogadja. Azért félünk a haláltól mert az egy végleges, permanens dolog, és nem befolyásolható. Vannak emberek akik egyrészt örülnek a halálnak, mert lehet hogy olyan fájdalmaik vannak, hogy az a megváltás számukra.

egyszerű példa erre a tyúk-csibe. ha felfordul a csibe, a tyúk otthagyja, mert nem érti a halált, ha értené, meggyászolná a csibét.

ha a lelkedben elfogadod, hogy egyszer vége, és meghalsz, nincs tovább, akkor általában könnyebb feldolgozni az egészet.


visszatérve a hitre egy gondolatban, talán joey is kifejti, mert személy szerint én sem hiszek istenben. aki hisz istenben, illetve nem ateista, annak könnyebb feldolgozni, mivel bízhat az újjászületésben, a halál utáni létben, illetve a "mennyben".
ha kapaszkodsz a hitedbe az utolsó másodpercig, kicsit könnyebb túlélni a dolgokat mint annak, aki nem hisz semmiben, illetve érti a halált, mint a permanens pontot a dolgok végén.

én jelenleg betegséggel küzdöm, de mint említettem, nem vagyok hívő ember, és ha legyőz a betegség, nem lesz mibe kapaszkodnom, de megértettem hogy a vég az vég, és így talán könnyebb. de ugyanúgy félek a haláltól.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jan 8 2017 11:44am
Quote (cowding @ Jan 8 2017 06:23pm)
ezért lehetnek sikeresek a vallások


csak egy gondolat erejeig:

elottunk nagyon sok ember hitt a tulvilagi eletben, valamilyen formaban. ebbol a sokbol nagyon sok volt nalunk okosabb, tapasztaltabb, jobb ember - megis hittek benne. innentol kezdve:

a/ Hiaba vannak sokan es hiaba vannak koztuk jobb emberek mint en, nekem van igazam es nincs tulvilagi elet, mert nem lehet kezzelfoghatoan bizonyitani.

Eleg kicsinyes nem? Marmint semmibe venni ennyi ember hitet a semmi alapjan. Bizonyitani nem tudod, de cafolni se.

b/ Ez az emberi termeszet gyengesegebol fakad, gyari hiba.

Ebben az esetben meg elegge kicseszek magammal ha megprobalok fole emelkedni, nem?
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345Next
Add Reply New Topic New Poll