d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Fifa 17 Karrier Walk
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 21,463
Joined: Feb 8 2007
Gold: 163.75
Sep 27 2016 02:19am


Na, itt az uj varva vart topic.
Alapvetoen eleg sokmindenben valtozott a jatek, a 16-ban mar ugye fontolgattam hogy fellepek profi szintre mert egyre jobban ugy nezett ki, hogy a haladot mar atleptem. Eleg sokszor 3-4 golos meccseket jatszottam.
A 17-nel az elso meccset kovetoen felmerte a jatek alapjan a tudasom, amire azt kaptam, hogy nekem a profi szint felel meg. (Ez amugy az ossz lehetoseg kozul meg mindig a kozepso)
Emiatt most ugy dontottem, hogy nem varialok, egybol erre a nehezsegre allitom be meg akkor is ha a jatekmenet alapvetoen "nehezebb" lett hiszen meg szokni kell. Ami mar konnyen ment a 16-ban azzal itt folyamatosan falakba utkozom, sokkal realisztikusabb lett.
Az alapveto szabalyokon nem valtoztattam, mert azok kielegitoek viszont a valasztott csapatot modositottam. Megneztem melyik a letezo leggyengebb csapat jelenleg a 17-ben es azzal indulok el a karrier modban.
Osszegezve a neheziteseket az elozo karrierhez kepest:
- Gyengebb csapat (A jatek leggyengebb csapata)
- Nehezseg profi szint a halado helyett
- Alapvetoen mas jatekot kovetel meg az uj kiadas, ezt pedig a karrier mod alatt szokom majd meg

Szabalyok (ugyanazok):

- Nincs meccs ujrajatszas
- Nincs igazolasok elott/utan mentes ujratoltes
- Lefele nem modosithato a nehezseg
- Nem igazolok at profi csapathoz felkeresre
- 2x 5 perces meccs idok profi nehezsegi szinten (ez utobbi ugye valtoztathato de csak felfele)

Valasztott csapat: Finn Harps (http://sofifa.com/team/111131) Ir csapat

Celok:
- Bajnoksag megnyerese
- Europa Ligara kijutas, gyozelem
- Bajnokok Ligajara kijutas, gyozelem
- Valogatott felkerest szerezni es a vilagbajnoksagra kijutni, megnyerni
- Fiatal jatekosokat leigazolni es fejlodes fuggvenyeben eladni
- Esetleges egyeb kupak begyujtese, sajnos az ir foci menetet nem ismerem nem tudom milyen belso esetleg kulso lehetosegek vannak


Olyan valtozasok, amik a 16-ban nem voltak:
- Pre kupa lehetoseg a bajnoksag elott, kulonbozo dijazasokert (hogy penz legyen a keretre, keretfejlesztesre)
- Minden heten jatekos edzesi lehetoseg, ezzel manualisan is beleszolhat az ember a fejlodesbe ill. gyorsithatja azt. Erdemesebb ha en magam jatszom le, mint leszimulalni. (Ez utobbit ossze-vissza csinalom kedv alapjan, sok ido megy el vele)



A legkonyebbnek tuno pre bajnoksagon indultam, ez latszik az 1 csillagbol (a csapatom elvileg fel csillagos)
Sajnos 2 dontetlent gyujtottem be es egy vereseget, igy a 3. helyen kiestem a csoportombol, mivel csak az elso ketto jutott tovabb. Ez a penzlehetoseg igy eluszott. Marad az 500k euro.

A bajnoksagot ugy kezdtem, hogy minden alkalmat megragadok a jatekosok heti fejlesztesere, amit egyelore a csatarsorral illetve a kapussal kezdtem. Ugy gondolom kesobb heti szinten rotalva valtoztatom a poziciotol fuggoen kiket edzek.
Amikor szimulalom akkor mindig a konnyu edzeseket rakom be, amikor lejatszom akkor mediumot. Mivel gyengek a jatekosaim igy valoszinuleg a nehezebb fokozatot szarul is szimulalna le.
A keretemrol annyit, hogy 50-60 kozotti erteket kaptak, ami siralmas. Fejlodesi lehetoseg nem tudom mennyire adott naluk, a fiatalabbakra koncentralok csak.
Ha lehet akkor penz es lehetoseg fuggvenyeben leigazolok jatekosokat, de mivel a keretem nem eleg arra, hogy jobb jatekosokat igazoljak mas csapattol, igy csak a szabadon leigazolhatoak kozul valogatok mert nekik csak a fizetesben kell megegyezni, nincs jarulekos, vasarlasi osszeg.

Az elso negy meccs utan lottem kepet lefekves elott:



Jelenleg a 4. hely, de ez semmit sem jelent.
A nehezsegeimrol sokat elarul, hogy 2 gyozelem 1 dontetlen es 1 vereseg ellenere osszesen eddig 2 golt lottem csak. Az eredmenyek:
0-2 (vereseg)
0-0 (dontetlen)
1-0 (gyozelem)
1-0(gyozelem)

Azert a masik topikban keszult kep alapjan messze-messze nem tudok ugy ervenyesulni ami lehet az uj jatek szokatlansaga, a nehezebb fokozat es a gyengebb csapat eredmenye is. De inkabb ugy osszesen.
A legnehezebb meccs minden bizonnyal a Dundalk ellen lesz, mert ok emelkednek ki az ir bajnoksagban. Remelem minel kesobb hoz ossze a jatek veluk, addig is tudom szokni a jatekot.

Ami egyeduli elonyt jelent jelenleg, hogy mivel nem vagyok annyi bajnoksagban benne parhuzamosan (FA, Capital Cup, Europa Liga stb. mint Portsmouth-tal) a jatekosaim ki tudjak pihenni magukat.

Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Sep 27 2016 02:22am
gl
Member
Posts: 14,020
Joined: Oct 14 2006
Gold: 0.92
Sep 27 2016 02:40am
Tájékoztass kérlek ha messi képbe kerül.
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 27 2016 02:44am
Megyek javaval!
Member
Posts: 12,351
Joined: Mar 25 2006
Gold: 62.00
Sep 27 2016 04:47am
még nincs is 2017 lol
Member
Posts: 21,463
Joined: Feb 8 2007
Gold: 163.75
Sep 28 2016 03:38am
Na. Sajnos amit irtam nem jott be, ket lejatszott meccs utan osszerakott a Dundalkkal. Meglepo modon -- nagy szerencsevel -- a 12. percben megszereztem a vezetest es mentem egeszen a 8X. percig mikor is kiegyenlitettek.
Azt hittem megorulok, mert a meccs 2/3-aban sikerult dominalnom, csak valamiert a gol nem jott ossze utana. A vegere a jatekosok elfaradtak es nem tudta a vedelmem megallitani a szelrol erkezo jatekost aki jol adta be a csatarnak. Csak be kellett poccentenie, sikerult is neki... :(
Jol latszik, hogy a lejatszott 4 meccsbol egyet sikerult csak megnyernem a tobbit dontetlenre hoztam. Vicces a tablazaton, hogy ugy allok a 4. helyen hogy csak 4 lott golom van.
Mindenesetre a legnehezebb ellenfelen tul vagyok, ha a tobbi meccs nem lesz rosszabb, akkor legfeljebb csak dontetleneket jatszom a bajnoksagban :) igaz az is 1 pont vegig.



Erdekes, most berakott valami EA kupat, gondolom ez nem igazi kupa hanem csak le van programozva hogy valami legyen az ir bajnoksagban is csak nincs ra licensz vagy valami. Mindenesetre jo lehetoseg hogy penzhez jussak, az elso ellenfelem a bajnoksag 5. helyen levo Derry City lesz.

Valamilyen szinten jatekelmenyben kicsit a tegnapi-mai ejszaka jobb volt, mert
1. nem kaptam ki
2. dontetlennel en szereztem vezetest es a vegen szivtam csak be (nagyon orultem volna a gyozelmemnek. A golszerzo babum fizeteset meg is emeltem volna :) )

Edzesek teren a kapusra gyurtam ra, 18 eves es overall ertekre 55-os. Vele probalok fejlodni es lejatszani a gyakorlasokat, hogy jobban reagaljon.
Igazsag szerint a vedelmet is epitenem kene ill. huzni felfele, de mivel minden poszton ergya a csapat igy egyelore a csatar-kapus kombokat tolom es huzom.
Mellesleg a 8 merkozesben mind a harom elottem levo csapat benne volt mar, igy stat alapjan elvileg a kovetkezo meccseimnek jobban kene sikerulnie (mar ha lehet ilyen kovetkezteteseket levonni egyaltalan)
Member
Posts: 21,463
Joined: Feb 8 2007
Gold: 163.75
Oct 5 2016 07:25am
Na egy hete nem jelentkeztem, csodalom a turelmeteket hogy igy birtatok.
Vannak fejlemenyek, vegulis letoltam a bajnoksagot. Az elejen a szenvedes utan sikerult atlibbennem egy holtponton ami utan sokkal konnyebbnek ereztem a jatekot.
Ugy gondolom nem tudatosan, de kezdem erezni a kulonbsegeket a 16-hoz kepest, mert eddig raloveseknel a megszokott erosseg rohadtul nem ert celt. Vagy ami meg lehet az, hogy folyamatosan hetente edzek a jatekosaimmal a fejlodes miatt es lehet egy-egy szintugrasnal ekkora kulonbsegek vannak.
Az elso 3 golos gyozelmem megorokitettem:


A bajnoksagot megnyerni nem tudtam, igy is aldom a joszerencset, mert nagyon nagy meccseket sikerult lejatszanom neha vert izzadtam es izgultam vagy azert hogy tudjak golt loni, vagy hogy ne kapjak. (80. perc utan ha vezettem volt hogy massziv vedekezesre alltam be).
A fentiek miatt sikerult eljutnom a 2. helyre pontra holtversenyben a 3. helyezettel. Vegulis csak a golkulonbsegek miatt lettem 2.
A vicces az, hogy a dundalkkal az utolso 5-6 meccs korul osszekerultem es az elso felido elejen vezettem is 1-0-ra. Aztan a vegen egy szogletbol kaptam egy fejes golt vedhetetlenul, igy dontetlen lett. Ha azt behuzom akkor ugye 1. lettem volna. Mindegy, gyenge csapattal profin igy is nagy dolog nekem.

Az uj szezonnal ismet lehetoseg van egy prebajnoksagot jatszani, de most gondolom a helyezeshez viszonyit mert korabban 400-500k-s dijazas helyett ilyen lehetosegek voltak:


Termeszetesen a legkevesebb csillagosat valasztottam, igy sem tudom mennyire sikerul majd. Legalabb lehetosegem van penzt szerezni.
Ami viszont nagyon nagy huzas volt, hogy ket jatekost sikerult ugy leigazolnom, hogy 3 honap volt hatra a szerzodesukbol es en utana levo idoszakra vettem meg oket. Igy nem kellett kifizetni 1 milla koruli penzt ertuk (nem is lett volna mibol) csak a fizetesben kellett olyat ajanlanom ami szimpatikus nekik. Igy ugyan nem egybol azigazolasi szezonban hanem 3 honappal kesobb, de atjottek hozzam.
Az egyik Aneke http://sofifa.com/player/202123
A masik Ranger http://sofifa.com/player/190451

Kozeppalya es csatarsor ezzel megerositve, terveim szerint ezeken a posztokon egyelore nem is valtoztatnek ha nyernek penzt akkor sem. Fejlesztem oket ahogy tudom heti rendszeresseggel. Ha meg penzhez jutok akkor a vedoket keresek majd.
Azt nem tudom milyen egyeb lehetosegek nyilnak meg elottem igy, hogy 2. lettem, lehet europa liga selejtezokben majd indulhatok nem tudom.
Ami meglepett viszont, hogy neha korbenezek a manageri allasok kozott es mar nem csak az irek, hanem az angol 4. es 3. osztalyba is atmehetnek, sot a legjobb ajanlat eddig argentina volt ahol valamelyik csapatnal 10 millios budzsem lett volna.
Termeszetesen megalltam a kisertest, ebbol hozom ki amit tudok.

Go Back To Magyar Topic List
Add Reply New Topic New Poll