d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Romanian > Starcraft2 Lotv Story > Povestea De La Void
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jul 24 2016 05:49am
Deci la inceput, in primu film, vine zeratul la artanis si zice ca sa nu atace pe Aiur. Dar el ataca, si atacul merge bine - prima misiune. A doua misiune lupta zeratul nu-stiu-pe-unde, si apoi zice nu-stiu-cine ca a disparut artanis din Khala (reteaua telepatica protoss). Film - vine zeratul pe Aiur si Amon a preluat pe toti protosii, inclusiv pe Artanis, prin Khala. Dar zeratul ii taie cablurile alea de protoss de la cap lui Artanis, si il elibereaza. Dar Zeratul moare de la rani. Artanis ia sabia verde a lui Zeratul - gata un film cam lung. Si Artanis merge cu Darks condusi de Vorazun si elibereaza ce poate, inclusiv pe Kharaxx armurierul. Apoi reactiveaza o nava veche - Spear of Adun. De acum, daca aduni 'solarite', iti da tot felu de atacuri orbitale. Si fuge de la Aiur la Shakuras, care e invadat la greu prin warp-gate ala, distruge Shakuras din templul xel-naga. Apoi merge la Raynor, care era stab mare acuma - un fel de general, si cu Valerian noul imparat. Astia erau atacati de Moebius Foundation si de hybrids, le da in gura. Apoi ia monolitu si merge la un templu dintre dimensiuni, unde o intalneste pe Kerrigan. Impreuna dau lupte grele contra terranii Moebius, erau si celelalte rase pe acolo, si binenteles hybrids, si ceva gardieni de piatra. Pe nava protoss Spear of Adun apare Alaric, un taldarim protoss, si cu Vorazun se duc si salveaza pe Artanis si pe Kerrigan. Apoi se duc cu Alaric si il pun pe Alaric sefu la taldarim, si de acuma taldarimii sunt aliati. Apoi Karaxx cu carrieri elimina Moebius foundation, care au baza pe niste asteroizi si atacau cu battlecruiseri. Apoi se duc si elibereaza pe cybrids, roboti protoss care sunt backup cybernetic de la marii templari protoss - inclusiv Phoenix. Apoi se duc pe Aiur inapoi, cu tot felu de fortze, si n-am mai jucat ca m-am plictisit

This post was edited by the_rest on Jul 24 2016 06:15am
Member
Posts: 1,944
Joined: Apr 20 2016
Gold: 0.00
Jul 29 2016 04:35pm
gainers
Member
Posts: 36,244
Joined: Nov 29 2005
Gold: Locked
Trader: Scammer
Aug 8 2016 09:09am
de fapt mai erau numai 3 misiuni pe Aiur. Prima era cu 3 parti si 3 harti, dar mici. Trebe distrusi 3 piloni dar foarte mari, care sustineau Warp Gate. Ca sa nu vina Golden Armada corupta. Merge Alaric cu Vorazun cloaked pe langa el, si distrug un oras infectat de zerg unde era primu pilon. Apoi Kharaxx cu Phoenix se duc si se lupta cu niste hybrids care pazeau deja al doilea pilon, dar Kharaxx captureaza niste protoss mechanical units de p-acolo si ajuta. Apoi merge Artanis cu niste zeloti si stalkers contra zerg, dar venea disrupted-psi pe la spate, da la primii doi piloni. Primeste intariri de la celalati eroi, tot felu de unitati: immortals, dark templars, etc. Si distruge al treilea pilon.

A doua misiune de pe Aiur este ca Amon isi face un corp, si sa tai ceva devices care bagau energie in corpu nou. Dar corpu vine la viata, si navele de pe orbita (Spear of Adun, Mothership Taldarim si Cybrids) lanseaza un atac orbital masiv si distrug corpu.

A treia misiune deja vine Golden Armada, nu stiu de ce au mai taiat pilonii in prima misiune.Dar trebe sa se incarce monolitu si ala rezolva situatia, cica. Si in timpul misiunii tot pierzi din atacurile orbitale, pana zice ca Spear of Adun a fost prea avariata si nu mai merge nici o abilitate speciala deloc. Ma rog trece timpu. In filmu de la final, se lupta zeloti vs zeloti pe acolo, si monolitu le absoarbe coruptia si fac pauza. Zic aia ca ce sa se faca ca nu pot trai fara Khala, dar Artanis zice ca o sa fie liberi, si isi taie aia cablurile de la cap si gata!

Dar apoi unlock o noua campaign. Kerrigan ii cheama pe Artanis si Raynor, la templu Xel-Naga dintre dimensiuni (parca ii zicea Ulnar, ala din harta co-op). Deci trec dimensiunile si ajung intr-un taram barren rocks. Am facut vreo 3 misiuni si tot timpu ataca ba hybrids, ba shadow units (care sunt de fapt orice unitati din joc alese la intamplare, din toate rasele, numai ca facute cu rosu). Toate hartile sunt cu toate 3 rasele, dar tu controlezi numai 1 rasa, celelalte sunt AI. Si nu ai toate upgrade-ruile de la cele 3 expansions, numai unele. Deci protoss il salveaza pe ultimu Xel-Naga de la Narood care acuma era un monstru mare, il omoara Stukov dupa ce faci tu toata treaba. Apoi Kerrigan se face Xel-Naga, dar pana se metamorfozeaza trebe aparata, tu esti terran. Si trebe sa aperi si pe Kerrigan, si baza protoss, si baza zerg. Dar Kerrigan desi imobila, are un atac foarte puternic care trage pe toata harta, numai sa fie vizibil. Dup-aia Kerrigan se face toata galben-stralucitor si cu aripi de inger, nu mai arata zerg ci human-angel. Si ataci cu zerg si Kerrigan pe Amon care cica devine vulnerabil daca distrugi niste pietre ce pluteau pacolo cateodata. Pe harta tot cresc niste chestii tot de pietre, din care ies shadows. Amon distruge la intamplare cate o baza de minerale, cu tot ce-i acolo inclusiv minerale, dar nu neaparat baza ta - poate de la ajutoarele AI terran sau protoss. Kerrigan are un atac laser-galben super-tare dar nu prea are viata. Aici am luat bataie si m-am dus

This post was edited by the_rest on Aug 8 2016 09:16am
Go Back To Romanian Topic List
Add Reply New Topic New Poll