d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Brexit
Prev1171819
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 17,321
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Jun 29 2016 11:31am
Quote (josheide @ 27 Jun 2016 21:37)
Csak mert oreganyamnak szolitottal, tl dr.

Én személy szerint kifejezetten örülök a Brexitnek, leave-párti voltam a kampány során. És nem, nem azért, mert EU-ellenes lennék. Pont az ellenkezője. Én hiszek a közös európai projektben. Tudom, hogy a nemzetállamok idővel egyre inkább egymásra lesznek utalva, és ezért szükség van szupranacionális szervezetekre, mint az EU.

Az Unióra érdemes úgy gondolni, mint az első űrállomásra, ami bár rengeteg pénzbe került, mégis mérföldkő volt az emberiség számára. Ugyanakkor mára az is egyértelművé vált, hogy a szervezet ezer sebből vérzik (lásd Euró, PIIGS országok, fiatalok körében a munkanélküliség), és akkorára nőtt, olyan bürokratikussá vált, hogy nehéz érdemi reformokat végrehajtani. Talán a britek kilépése elég nagy pofon lesz ahhoz, hogy meginduljon valamiféle reformfolyamat. - Soros nemreg adott egy interjut amiben viszont az EU szeteseset vizionalja:

https://www.project-syndicate.org/commentary/brexit-eu-disintegration-inevitable-by-george-soros-2016-06#comments

Most lehet, hogy ugy tunik rossz volt ez az egesz a UK-nek, mert az atmeneti bizonytalansag sokba kerul, de gondoljatok...
  • Arra, hogy a migransok integracioja tobb tizmilliard Eurojaba kerul a nyugati orszagoknak
  • Arra, hogy ezen felul Torokorszag szinten sokmilliardot es vizummentesseget kovetel a tovabbi migracio megallitasaert
  • Arra, hogy a Gorog valsag korant sem ert veget, es ki tudja, mikor lesz szukseguk egy ujabb mentocsomagra
  • Es meg sok sok mas szunnyado problemara...


Majd mikor Nemetorszag a 7. gorog mentocsomagot kell, hogy osszekalapozza akkor majd meglatjuk, hogy meg mindig olyan jo bulinak tunik-e a mostani penzugyi rendszert.
(igazabol nekik meg akkor is jo lesz, de Portugalia, Olaszorszag, Gorogorszag es Spanyolorszag addigra mar bele fog fulladni a munkanelkulisegbe)

Kelet-európaiként azt is érdemes megjegyezni, hogy a saját kormányaink felelőtlen költekezései is hozzájárultak a Brexithez. A legviccesebb az egészben az, hogy nem is erre épült fel a Leave-kampány, pedig szerintem, ha részletesen bemutatták volna, hogy milyen dolgokra költjük az EU-s forrásokat (igen, rád nézek, Felcsút – Alcsút kisvasút, napi harminc utassal, 2 millió Eurós EU-s támogatással) akkor egy percig nem lett volna kétséges a kilépés.
+
A mi törékeny kelet-europai demokráciánkra sok esetben kifejezetten káros hatással volt a töménytelen kohéziós pénz, ami lényegében egy új oligarcharéteg felépítését szolgálta.

Ami a UK-be torteno migraciot illeti, az EU-s bevándorlók több mint 70 százaléka nem felelt meg az EU-n kívülről jövő bevándorlókkal szemben támasztott vízumkövetelményeknek, és ez egyes becslések szerint ’17-re 80 százalék fölé emelkedhet. Az biztos, hogy a Egyesült Királyságnak szüksége van bevándorlókra, de nem volt egészséges a fenti arány. Bár én nem érzem úgy, hogy aggódnom kéne, előfordulhat, hogy megnő a verseny a munkahelyekért, vagy hogy pontosabban fogalmazzak, elveszítjük az EU adta privilégiumainkat a nem EU-s országokkal szemben.



Na mar most mi lesz ezutan?

Meg nem biztos a kilepes, es addig nem is az, mig nem triggerelik a hivatalos jogi utat ehhez.

Viszont az EU-nak nincs igazan valasztasa, meg kell buntesse a UK-t nagyon durvan. Ha nem teszi, akkor mas orszagokban is teret nyerne egy nepszavazas gondolata.

Az a baj csak, hogy az EU nem tudja ugy buntetni a UK-t, hogy az neki ne fajjon. Es az elmult napokat nezve, nehez megmondani kinek faj ez jobban.

Az, hogy hirtelen gyengult a font meg leminositettek a credit ratingjet az orszagnak csak a spekulansok miatt van. A gazdasagban semmi nem valtozott, hiszen meg a hivatalos jogi procedura be se indult.

Soros is mondta, hogy kozep-hosszutavon lehet a brittek jobban jarnak, mint az EU.... de ehhez ugyesen kell a lapjaikat jatszania most a brit vezetoknek.


Tehat vegyunk rbs, Lloyd es bcs reszvenyeket. Ty
Member
Posts: 54,970
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Jun 29 2016 12:33pm
Quote (ace07 @ 29 Jun 2016 18:31)
Tehat vegyunk rbs, Lloyd es bcs reszvenyeket. Ty


Ha tudsz kozep-hosszutavra tervezni akkor siman.
Member
Posts: 17,321
Joined: Apr 29 2007
Gold: 26.00
Jun 29 2016 12:35pm
Quote (josheide @ 29 Jun 2016 19:33)
Ha tudsz kozep-hosszutavra tervezni akkor siman.


Na BCS-t vettem. Elég stabilnak tűnik, meg 0.5x tangible book value , meg évi 4x dividend ami kb 4-5%-ra jön ki. Akár évekig is elállhat a portfóliómban, nem zavar.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1171819
Add Reply New Topic New Poll