d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ele Druid Guide
1235Next
Add Reply New Topic New Poll
Banned
Posts: 17,766
Joined: Sep 7 2006
Gold: 922.86
Warn: 90%
Apr 17 2007 02:40pm
Ele druidnak majdnem minden kari ellen van esélye, jo e/s sorcikat kivéve, ezert is csináltam ezt a bajnokságra. Mivel sokan kértek rá, leírom hogyan is csináltam.

A tornadot nem lehet absolni, csak a dr% jo ellene.
Általában a szukseges fhr es fcr bp is 99%, esetleg hammer,nec ellen eri meg 163% vagyis a legmagasabb druidanal
Az en druidamon van block is, de ez 1v1-re nem fontos.
Str-re semmit nem tettem, a cucokat így is elbirom, 75% block csak úgy van meg, ha dexes eqet haszáalom, így több jut a vitara. Dexen fehéren 80 pont van. Minden esetben peltet használok, +5 tornado es 2sox sokkal többet ér jalalnal vagy shakonal. A pelteben 7% fhr + 15% all res jewel + shael van, a másikban meg 2 vex.
Weapon,helm es armor mindigy ugyanaz: pelt,hoto, enigma.


Skillek:
max tornado, cyclone, hurrican, twister, mackora 1, én poison creeperre is tettem egyet, ami marad, azt oakra


A ladaban es rajtam kovetkezo cuccok vannak:
eld'es storm, ber'es storm, spirit, arach, hoto, 2* soj, sandstorm, shadow dancer, 10% fcr / 2 druid / str / mana amu, 20% fcr / 2 ele / dex amu, mara, 2 db +5 tornado pelt: egyikbe: shael +15% ias/ fhr jewel, masikba 2* vex, tg, ring: fcr / 15 str / 15 dex, ring: fcr / 1x dex / 3x life, enigma, bloodfist, magefits, verdungo, cta, raven, trang gloves,3 ele / 20 fcr/2 sox helm ( ez utobbit ritkan hasznalom )


inv: 9* lifos sk, 1db fhres a ládában
en 18+ life / 15+ mana scket használok, de jok 20 lifosok is

Block eq:
-bloodfist
-arach
-shadow dancer
-15str/15dex/fcr ring
- 1x dex/ 3x life / fcr ring
- 20% fcr / 2 ele ( vagy 2 druid ) / dex amu (enyemen 17 dex van + 18 mana van )
- pelt
- arach
- eld'es storm
- 1 db fhr sk, tobbi lifos
Barbnál es smiternél ha van 5 farkas, kicsi az esélye hogy druidot találja el.




Trapper, light sorc ellen:
- magefist
- tg
- 2*soj
- sandstorm
- spirit
- pelt
- 10 fcr /str/mana amu
- lifos skk
- hoto
Light sorci: kb ugyanaz mint a fire, csak ugyanannyi fcr-nél is kisebb a frame és kisebb a range is.
Trapassa: e/s sorcik utan 2.legnehezebb. Ha egy helyben áll a trappokon, csak telezgessünk körülötte és távolról tornado, ugy mint a hammernel. Egyszer el kell teleznie különben eltalálják a távolról érkező tornadók, ekkor kell elkapni.
Ha elkap mbvel, meg se próbaljunk kitelezni, csak sétáljunk. Néhány assa egyik clawként chaost használ, ww közbe mozog is es clawblokk is van, ekkor a legnehezebb eltalálni.
A ww assak is szoktak trappot rakni, az általába csak arra szolgál hogy féljünk tőle es ne merjünk rátelezni.




fire sorci ellen:
- magefist
- arach
- 2*soj
- sandstorm
- spirit
- 2 vexes pelt
- 10 fcr /str/mana amu
- lifos skk
- hoto
fire sorci: ha lifos akkor meg a hurrican is könnyen megöli, csak utána kell telezni, 2-3 tornadotol meghal.
Ha 7x, vagy 8x e/s akkor kicsit több tornado kell bele, de akkor se nehéz.
95% e/s sorciba 20-szor annyi tornado kell mint egy lifosba, talán ez az egyetlen kari ami jó eséllyel indul druid ellen.
Mindenképp macit hasznaljunk ellene, oakot teljesen felesleges, mivel e/s sorcin max 20% liferep lehet, nem lehet mellette coh, ezért valoszinű, hogy enigmat hasznal, ami minden kill utan +15 lifot ad, így az oak használata csak neki segít.
Ha rátelezünk és el is kapjuk a life sorcikkal ellentetben, 4-5 tornado utan csak eltelezik es full manaval jon vissza, az egyetlen esély ha pl a 3. tornado utan a maci megüi, attó hátrabaszódik, és megint kap 4-5 tornadot, azt már 5k mana se bírja.





cold sorci ellen
- trang gloves
- arach
- soj + raven
- sandstorm
- spirit
- pelt
- 10 fcr /str/mana amu
- lifos skk
- hoto
Cold sorc: a cyclone armor egy blizzet akkor is absol ha a blizz sorci maxdmgos, a blizz sorcik általában lifoskat, ezért 2-3 tornadotól mind meghal. Ha esetleg energy shieldes is, 9x% e/s e precast nélkül nehezen lesz.
Jó orb sorcit druiddal nem lehet megölni, hiába van cyclone. Folyamatosan recastolni kell, és egy idő után el fog fogyni a mana, ha sikerül is elkapni, 95% e/s miatt könnyen eltelezik, ilyen sorcikból elég kevés van, ladderbe meg eggyel se találkoztam.




druid ellen
- ber'es storm
- sandstorm
- 20% fcr amu
- arach
- pelt
- hoto
- 2* fcr ring
- bloodfist
-1 fhr sk





hammer,neci ellen:
ellenük felesleges az fhr, a farkas a spiritet es hammert is blokkolja
-vagy dmg eq ( mint fire sorci ellen, csak manas amu helyett 3/10 )
-vagy 163% fcr eq, itt kell a 20%fcr es helm[/QUOTE]

pb nec: ez a legegyszerűbb. Ha farkasok es oak is van, akkor se spear, se spirit nem talál. Csak utána kell telezni, ha nem is sikerül elkapni, előbb utóbb ugyis elfogy a manaja.
Csak arra kell figyelni hogy mindig legyen 5 farkas es oak, a necik 90% a túl hülye ahhoz hogy eszébe jusson theetet is használni, de ha meg használ is, úgy se nehéz elkapni, csak gyakrabban kell recastolni.

hammer pala: a farkasok es az oak ugyanúgy blokkolják a hammert mint a speart vagy az oak.
A palának csak akkor van esélye, ha úgy talál el, ha nincs farkas vagy oak( ezért kell folyamatosan telezgetni ), vagy ha 1egyszerre több hammer talál el, ez úgy lehetséges, hogy castol hammereket majd oda sétál ahova a hammerek érkezni fognak, majd megint hammereket castol. Ez esetben csak telezgessünk a pala körül és távolról tornado.
Foh pala ellen csak arra kell figyelni, hogy mindig legyen cyclone.


Ha kérdés van, vagy valamit elfelejtettem leírni, irjatok ide.
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Apr 17 2007 02:47pm
érdekelne hogy smiter ellen mit hasznalsz
amugy szép build smile.gif

//doom nálad kizárva...?
csakmer én napokig szamolgattam mikor druidot akartam doommal és nagyon nem jött ki semmi (mert tul drága lett volna) és ezért érdekelne.

This post was edited by LaC2A on Apr 17 2007 02:48pm
Banned
Posts: 17,766
Joined: Sep 7 2006
Gold: 922.86
Warn: 90%
Apr 17 2007 02:49pm
Quote (LaC2A @ Tue, Apr 17 2007, 08:47pm)
érdekelne hogy smiter ellen mit hasznalsz
amugy szép build smile.gif


block eqet ott is
oda talan beres storm is eleg, mivel block% ugy is kb 6x lesz, es smiter smitet hasznal nem chargot
Member
Posts: 4,427
Joined: Dec 4 2005
Gold: 0.00
Apr 17 2007 02:52pm
Gratulálok a 2. Értelmes topikodhoz Rici!

Ez télleg jó guide, elismerésem wink.gif

És Mit használsz Kicker assa ellen? tongue.gif

És Shaper dru? tongue.gif

Banned
Posts: 17,766
Joined: Sep 7 2006
Gold: 922.86
Warn: 90%
Apr 17 2007 02:53pm
Quote (arnibarb @ Tue, Apr 17 2007, 08:52pm)
Gratulálok a 2. Értelmes topikodhoz Rici!

Ez télleg jó guide, elismerésem wink.gif

És Mit használsz Kicker assa ellen? tongue.gif

És Shaper dru? tongue.gif


block eq mind2 ellen

mi volt az 1. ertelmes ? biggrin.gif
Member
Posts: 46,019
Joined: Aug 22 2006
Gold: 6.00
Apr 17 2007 02:58pm
sojokat mér használsz?..
mana potit lehet inni
bk jobb helyettük sztem..
Banned
Posts: 17,766
Joined: Sep 7 2006
Gold: 922.86
Warn: 90%
Apr 17 2007 03:01pm
Quote (Poczok @ Tue, Apr 17 2007, 08:58pm)
sojokat mér használsz?..
mana potit lehet inni
bk jobb helyettük sztem..


hosszu duelekbe mana elfogy...
ladamba van 1 db bk is, de altalaba sojt hasznalom
Member
Posts: 18,218
Joined: Dec 9 2006
Gold: 145.00
Apr 17 2007 03:18pm
nice guide noob tongue.gif

Azt írtad h hammerpala ellen távolról kell nyomni a tornádót... Amikor azt csináltad, akkor sosem tudtál megölni, de amikor rámteléztél mindig haltam tongue.gif
Banned
Posts: 17,766
Joined: Sep 7 2006
Gold: 922.86
Warn: 90%
Apr 17 2007 03:24pm
Quote (David_ibolykane @ Tue, Apr 17 2007, 09:18pm)
nice guide noob tongue.gif

Azt írtad h hammerpala ellen távolról kell nyomni a tornádót... Amikor azt csináltad, akkor sosem tudtál megölni, de amikor rámteléztél mindig haltam tongue.gif


akkor kell ratelezni ha nem futsz a sajad hammereidbe
Member
Posts: 6,449
Joined: Jan 19 2007
Gold: 0.02
Warn: 100%
Apr 17 2007 11:08pm
1 e/s sorcinak sincs esélye ha úgy játszol mint ellenem.....

10 meccsből 7 ben run 24/7 biggrin.gif
Go Back To Magyar Topic List
1235Next
Add Reply New Topic New Poll