d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Diszkássz
Prev1567
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 12 2015 01:17am
Quote (josheide @ Aug 11 2015 06:57pm)
Amugy en nagyon szeretnek vega / vegan lenni, de egyszeruen tul nehez ezt Magyarorszagon megcsinalni.

Persze a fejlett nyugati orszagokban sokkal konnyebb mindenfele vegan opciot talalni, de itt meg kibaszott kemeny, lemondasokkal teli, draga.

Es igen, idovel el fog terjedni a dolog es akar azt is el tudom kepzelni hogy parszaz ev mulva jelentosen vissza fog szorulni a hus az etrendunkbol. De en szemely szerint meg nem vagyok kesz erre a valtasra.


elegge borzolja a dzsimmijeimet amikor magunkhoz kepest olyan fejlettnek hivjuk a nyugatot


anno kiprobaltam egy honapra a vegasagot, nem volt kulonosebben rossz, de kulonosebben jo se. egy honapra elkezdtem a gandhi fele etrendet is, azt viszont egy het utan feladtam :D

nem igazan ertem mi a hype ezek korul az etrendek korul. az odaig rendben van hogy nem kell orba szajba hust meg gabonafelet, zsirt es olajat tomni magunkba de teljesen el se kell hagyni oket

tobbnyire zoldseget + hust/tejtermeket eszek


a videoba amugy bele se neztem mert csak felbasznak az ilyenek
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 01:32am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 12 2015 08:17am)
elegge borzolja a dzsimmijeimet amikor magunkhoz kepest olyan fejlettnek hivjuk a nyugatot


anno kiprobaltam egy honapra a vegasagot, nem volt kulonosebben rossz, de kulonosebben jo se. egy honapra elkezdtem a gandhi fele etrendet is, azt viszont egy het utan feladtam :D

nem igazan ertem mi a hype ezek korul az etrendek korul. az odaig rendben van hogy nem kell orba szajba hust meg gabonafelet, zsirt es olajat tomni magunkba de teljesen el se kell hagyni oket

tobbnyire zoldseget + hust/tejtermeket eszek


a videoba amugy bele se neztem mert csak felbasznak az ilyenek


Én a vegaságot egy indokkal tudom elfogadni: ne szenvedjenek az állatok.

Minden más (egészséges és társai) ellenszenvet vált ki belőlem. Ugyanez igaz a paleora, harcos étrendre és hasonlókra.

Legjobb, amit múltkor hallottam a pagen. Paleo és vega keveredéséből jött létre. Még hozzárakják a búzát és el is érkeztünk a mindenevéshez.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 12 2015 01:38am
Quote (beni @ 12 Aug 2015 09:32)
Én a vegaságot egy indokkal tudom elfogadni: ne szenvedjenek az állatok.

Minden más (egészséges és társai) ellenszenvet vált ki belőlem. Ugyanez igaz a paleora, harcos étrendre és hasonlókra.

Legjobb, amit múltkor hallottam a pagen. Paleo és vega keveredéséből jött létre. Még hozzárakják a búzát és el is érkeztünk a mindenevéshez.


Az étrendem egyetlen szabálya, hogy változatos legyen.
Változatos étrendnek neveztem el.
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 12 2015 01:38am
Quote (beni @ Aug 12 2015 08:32am)
Én a vegaságot egy indokkal tudom elfogadni: ne szenvedjenek az állatok.

Minden más (egészséges és társai) ellenszenvet vált ki belőlem. Ugyanez igaz a paleora, harcos étrendre és hasonlókra.

Legjobb, amit múltkor hallottam a pagen. Paleo és vega keveredéséből jött létre. Még hozzárakják a búzát és el is érkeztünk a mindenevéshez.


szoktam hostolni couchsurfereket es az ilyen hippi tarsasagbol eleg sok vega kerul ki, meg ugy altalaban a nyugati ismeroseim kozul. tobbnyire meg szoktam kerdezni a vegakat miert vegak, es a legtobb esetben egyszercsak abbahagytak a husevest mert miert ne es azota nem csinaljak. nem igazan ertem a dolgot de minden tovabbi nelkul el lehet fogadni, ezt meg azokat akik valamilyen vallasi okbol vegak.

en szemely szerint hulyenek tartom azokat akik az allatok kedveert lesznek vegak. a nagyuzemi allattartast kell megreformalni(es megfizetni), nem a hibat hibaval javitani. ha aranyosan dragabb lenne a hus, helybol kevesebbet is ennenk.

Quote (CyberPunk666 @ Aug 12 2015 08:38am)
Az étrendem egyetlen szabálya, hogy változatos legyen.
Változatos étrendnek neveztem el.


hetente csak egyszer eszed szarral a rizst?

This post was edited by TresholdOfUniverse on Aug 12 2015 01:38am
Member
Posts: 22,308
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Aug 12 2015 01:44am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 12 2015 08:38am)


hetente csak egyszer eszed szarral a rizst?


Az a szar állagától függ, heti többször is lehet akár.
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 01:46am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 12 2015 08:38am)
szoktam hostolni couchsurfereket es az ilyen hippi tarsasagbol eleg sok vega kerul ki, meg ugy altalaban a nyugati ismeroseim kozul. tobbnyire meg szoktam kerdezni a vegakat miert vegak, es a legtobb esetben egyszercsak abbahagytak a husevest mert miert ne es azota nem csinaljak. nem igazan ertem a dolgot de minden tovabbi nelkul el lehet fogadni, ezt meg azokat akik valamilyen vallasi okbol vegak.

en szemely szerint hulyenek tartom azokat akik az allatok kedveert lesznek vegak. a nagyuzemi allattartast kell megreformalni(es megfizetni), nem a hibat hibaval javitani. ha aranyosan dragabb lenne a hus, helybol kevesebbet is ennenk.



Nekem egy kollégám volt, aki vegának nevezte magát, de vadhúst azért evett. Kérdeztem, hogy miért pont azt, erre az volt a válasz, hogy az egészséges.

Oké, hogy a nagyüzemi állattartáshoz reformja oda vezetne, hogy eltünne a nagyüzemi jelző és baszott drága lenne a hús, de én inkább úgy vagyok vele, hogy legyen inkább mindenki vega, mert akkor én is meg tudom fizetni a csirkemellet :)
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Aug 12 2015 01:51am
Quote (beni @ Aug 12 2015 08:46am)
Nekem egy kollégám volt, aki vegának nevezte magát, de vadhúst azért evett. Kérdeztem, hogy miért pont azt, erre az volt a válasz, hogy az egészséges.

Oké, hogy a nagyüzemi állattartáshoz reformja oda vezetne, hogy eltünne a nagyüzemi jelző és baszott drága lenne a hús, de én inkább úgy vagyok vele, hogy legyen inkább mindenki vega, mert akkor én is meg tudom fizetni a csirkemellet :)


azert a jelenlegi ar 1.5-2.5 szeresenel nem lenne dragabb szerintem

oreganyamek eleg sok allatot a tartanak(amikor meg arultak is akkor evi 6-700 csirke, ~200 pulyka es nehany birka), onnan van eleg hus a csaladnak. regen arultak is, es nem volt az olyan draga
Member
Posts: 1,422
Joined: Jul 9 2015
Gold: 0.00
Aug 12 2015 01:54am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 12 2015 09:51am)
azert a jelenlegi ar 1.5-2.5 szeresenel nem lenne dragabb szerintem

oreganyamek eleg sok allatot a tartanak(amikor meg arultak is akkor evi 6-700 csirke, ~200 pulyka es nehany birka), onnan van eleg hus a csaladnak. regen arultak is, es nem volt az olyan draga


xd
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Aug 12 2015 01:54am
Quote (Baleee @ 11 Aug 2015 21:25)
En a szarnyat imadom, jo sok hagymas szaftal, vagy sutozacskoban sutve, sok reszelt zoldseggel (szinten szaftnak szetmegy), aztan meg vegul sutozacskobol ki is par perc alatt meggrillezve. Omnomnom.

Amugy ha itthon vagyok, rohadt sok zoldsget eszek en is, de ha apum foz valamit, meg amikor jvook haza, meg amikor gyorsan osszebasz valamit a konyhaba, az nekem is egyebkont jol se esik legtobbszor, mert zsiros is, meg null a taperteke kb. meg apum rohadt szarul vasarol, csak az arcimket nezi kb (ami sokszor valojaban nem is a legolcsobb, de cserebe szar legtobbszor).

Ha pesten vagyok teljesen mas, ott sokkal jobban oda tudok figyelni. Vegan nem tudnek lenni, meg nekem egyfele elvezeti faktor is a husfogyasztas, de nem eszek ettol fuggetlenul gyakran, ellenben zoldseget rohadt sokat, meg probalom kiegyensulyozni.

Amugy ha meg mar idealis taplalekbevitelrol beszelunk, a megoldast nem a zoldseg jelentene, hanem kicsit a 'sci-fi' modi, ami nagyjabol 'tap.kieg' koncentraltan, 'szennyezesmentesen' a szervezet szamara szukseges feherje, asvanyok, nyomelemek, vitamin etc, ezt benyelned 1 pohar folyadekkent/falatnyi kockaba/pudingkent, akarmi.


Parancsolj. Ezt is kiprobalnam csak draga. :(

https://www.soylent.com/



Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Aug 12 2015 01:58am
Quote (TresholdOfUniverse @ Aug 12 2015 08:51am)
azert a jelenlegi ar 1.5-2.5 szeresenel nem lenne dragabb szerintem

oreganyamek eleg sok allatot a tartanak(amikor meg arultak is akkor evi 6-700 csirke, ~200 pulyka es nehany birka), onnan van eleg hus a csaladnak. regen arultak is, es nem volt az olyan draga


Mondjuk ha arról van szó, akkor vennék egy nagy mezőt és tartanék csirkéket.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1567
Add Reply New Topic New Poll