d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Fizetés Poll
Prev1101112
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Aug 10 2015 01:52pm
na ennek a topicnak is eddig volt értelme
Member
Posts: 14,979
Joined: Apr 1 2007
Gold: 834.97
Aug 10 2015 02:04pm
csak én vagyok úgy hogy ezekbe a tl;dr-ekbe bele se kezdek?


lehet csak azért mert úgy gondolom hogy az én életem unalmas részletei se érdekelnének senkit 2 sornál hosszabban leírva
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Aug 10 2015 02:06pm
Quote (beni @ 10 Aug 2015 19:20)
a bérleti díjakra vonatkozóan volt fent infó az oldalon, az szolgál a lakhatás költségeinek megragadására

de ha ebből phd-zom, akkor majd jobban utánanézek a dolgoknak



És miből fogsz élni az alpesi házadban?



Megtakaritasok, meheszet (ups, most latom ezt nem irtam), alberletbe kiadott lakasok, tanacsadoi melo (EHS-Minosegbiztositas), sok apro reszlet. Esetleg helyben eladni a hust/tejet/zoldseget.

Quote (CyberPunk666 @ 10 Aug 2015 21:08)
Low tier. Megmondhatom mennyi pénz kéne, de egy rendes feleség már nem lehet?

A ketto kozarja egymast!


Budapesti vagyok, de ismerek ilyen fizetésű embereket. Még germanisztika szakos bölcsészt is. Ráadásul 100% adózott és bevallott jövedelem alkalmazottként. Ofc Magyarországon.

Anglisztikat vegzett nekem is van kurvajo fizus. Ha valaki szorgalmas es kitarto...


Azért mert (ahogy régen is) csak egy hónapra vagy évre tudtok előre tervezni. Minden ilyen témánál újra előjön.
40 éved van arra, hogy annyi pénzt félretegyél, hogy a nyugdíjazásod után legalább 20 évig fenn tudd tartani az életszínvonaladat.
Meg aztán ha el akarsz menni nyaralni a családdal és nem csak egy hétvégére a velencei tóhoz, akkor bizony több százezer forintról beszélhetünk 1 darab nyaralásra.
De majd külön írok tldrt.

Igen, mert van aki nem is akarja tovabb fejleszteni az eletszinvonalat a jelen allas szerint, ugy gondolja ez maximalisan eleg, van aki meg feljebb akar lepni, es nem 15 evente cserelni autot, meg 3 evente 1x menni nyaralni itthon.


Pedig szerintem egy kicsit ráférne mindenkire, hogy csak egy félévre-évre megtanulja, hogy milyen dolgozni és tanulni.

Ezzel kurvara egyet tudok erteni


De Magyarországon egy lakás törlesztője és a bérleti díja elég közel van egymáshoz. Nevetséges, hogy néha már 10 év alatt is elköltheted a lakás árát a bérleti díjra. Ha nem ilyenek lennének az arányok, akkor lehetne hasonlítani a nyugathoz a dolgot.
Aztán az sem utolsó, hogy ha a lakást már elég régóta fizeted, akkor még vissza is szerezhetsz pénzt az eladásával.

Mi is pont ezert dontottunk a lakasvetel mellett, most lett 11 eve, hogy megvettuk azt a pesti lakast.


Meg Mo egyik végéből a másikba eljutsz kocsival 4-5 óra alatt...
Van Székesfehérvárról ingázó ismerős, mert 1 óra alatt bent van a vonattal pesten 5 percre a munkahelyétől. Ennyit utazom én pesten belül...

Van olyan csoporttarsam, aki ott berel lakast, mert onnan konnyebb zala megyebe(?) is haza jarni, meg a busz is az elte elott teszi le.


This post was edited by Baleee on Aug 10 2015 02:13pm
Member
Posts: 192
Joined: Jun 10 2015
Gold: 0.00
Aug 10 2015 02:41pm
600 700ra szavaztam de nem olvastam h asszony is keres
Így 300 400
Nekem simán rég lenne kell a fasznak új 7rs BMW mrg etc
Go Back To Magyar Topic List
Prev1101112
Add Reply New Topic New Poll