d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Bezseljunk A Bevandorlasrol > Vegyuk El A Politikusok Munkajat.
Prev123458Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 17 2015 05:53am
Quote (bazdmegmarnemtudom @ Jun 17 2015 11:45am)
100. generacio : cigany semmti se csinal, csak lopcsalhazudik, es sir, hogy nem tud beilleszkedni
meg potyogtat 1gyerek/ev tempoban


Valoszinuleg igen
Es en ebben látom a problemat
Jojjon aki akar, nyilvan kotelezo vizsgalatok, oltasok utan, etc, kap valamennyi segitseget az elindulashoz, de ha fel ev-1ev utan nem kezdett magaval semmit, akkor koszonjuk szepen, lehet tovabb menni. Nem azert fizetjuk az adot , hogy mas kurva jol megeljen belole (de)

Mondjuk en leszarom, diploma utan huzok koreaba bevandorloskodni, ezzel az orszaggal meg azt csinalnak amit akarnak
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jun 17 2015 05:55am
Quote (llllllllllll @ 17 Jun 2015 13:39)
amúgy akármennyire is hülyeségeket szokott beszélni ez a balee gyerek, most szerintem kivételesen pont nem azt csinálja
legalábbis van értelme nagyrészt annak amit mond

ha sarkítani akarom a mi példánkat (apám szülei németországból jöttek, mint bevándorlók mo-ra), nagymamám még most is alap szinten beszéli csak a nyelvet, de
a gyerekei (apám és testvére) már perfektül beszélnek magyarul, németül (és angolul, de ez nem releváns), egyetemre jártak és magas beosztásban dolgoznak
azért tettem fel az előző kérdésemet, mert a bevándorlókat szereti mindenki csak azokra a csoportokra ráhúzni, akik nem beszélik a nyelvet, nem is akarják megtanulni,
nem dolgoznak, csak a segélyből és bűnözésből élnek. nyilván van ilyen is (valószínűleg több, mint ennek az ellentéte), de ez akkor sem a teljes kép + természetesen nem csak a két véglet van

nem találom azt a képet (ha valaki megtalálta rakja már be pls): 2 csoport : négerek és ázsiaiak
1. generáció: egyik se beszéli a nyelvet kb semennyire, az ázsiai éjjel nappal dolgozik valami fizikai munkát, a néger nem csinál semmit
2. generáció: az ázsiai már beszéli a nyelvet, dolgozik valami fizikai munkát, a néger még mindig semmi
3. generáció: volt elég pénz az ázsiai gyerek oktatására, orvos lett belőle, a néger továbbra is semmi

nyilván rasszista, meg minden, de nem a rasszok szempontjából fontos, hanem a hozzáállásból


Ez most olyan, hogy ugye "politikai menekultkent" kivandoroltak kanadaba magyarorszagi ciganyok. Ott megtortent a befogadasuk. Ott sem akartak dolgozni, gettoztak, loptak. Aztan az koszont vissza a kanadai magyarok foruman, meg mas ilyen kanadai forumokon, amit igy anno tumblr-en lattam, vagy random ilyen 444/cink/vastagbor/kettosmerce/akarmihez linkelve, nem tudom mar melyik volt, hogy a Kanadai 'szelsojobb'/nacionalista/akarmi mocskos magyarozik, de ha elolvasol par kommentet, konnyen leszurheted, hogy azok a 'mocskosmagyarok' a ciganyok ott is, de ezaltal, de ha most megprobalnad mondjuk, hogy kimesz TE, diplomaval rendelkezo, hogy szerencset probalj, lehet, hogy alapjaban nem nagyon hivnanak be, mert kialakult eloiteletek ennyit romlottak ott, nyilvan ezek nem a multikra vonatkoznak, ott az ilyen esetek szerintem lazabban vannak kezelve es sokkal nyitottabbak lehetnek a kulfoldi munkaerore.

Masik oldal, meg a gyuloletkampanyhoz. Azert az itthonrol kulfoldreszakadt magyarok is valamilyen szinten, politikai menekultek. Meguntak, hogy kizsakmanyoljak oket, adokat, a szetvert TB rendszert, a magannyugdijrendszert, stb. Meg ha nem is ugy leptek le, hogy adossagot hagytak itt/visszafizettek kulfoldrol, akkor is valamilyen szinten menekultek. Az ilyen kampanyok az o eselyeiket is meglovik liberalisabb orszagokban es mivel egyebkent is lehet, hogy hatranybol indulnak (ami ellen mondjuk nem agalnak), meg visszabb lokik oket, mert a kozhangulat ennyit fog negativ iranyba velunk kapcsolatba valtozni. Vagy ha sikerul megertetni, hogy pont azert lepunk innet, mert ez a gyoker van hatalmon es ennyire nem ertunk vele egyet, akkor lehet javul a megitelesunk. : D
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 17 2015 06:07am
Quote (llllllllllll @ Jun 17 2015 12:39pm)
amúgy akármennyire is hülyeségeket szokott beszélni ez a balee gyerek, most szerintem kivételesen pont nem azt csinálja
legalábbis van értelme nagyrészt annak amit mond

ha sarkítani akarom a mi példánkat (apám szülei németországból jöttek, mint bevándorlók mo-ra), nagymamám még most is alap szinten beszéli csak a nyelvet, de
a gyerekei (apám és testvére) már perfektül beszélnek magyarul, németül (és angolul, de ez nem releváns), egyetemre jártak és magas beosztásban dolgoznak
azért tettem fel az előző kérdésemet, mert a bevándorlókat szereti mindenki csak azokra a csoportokra ráhúzni, akik nem beszélik a nyelvet, nem is akarják megtanulni,
nem dolgoznak, csak a segélyből és bűnözésből élnek. nyilván van ilyen is (valószínűleg több, mint ennek az ellentéte), de ez akkor sem a teljes kép + természetesen nem csak a két véglet van

nem találom azt a képet (ha valaki megtalálta rakja már be pls): 2 csoport : négerek és ázsiaiak
1. generáció: egyik se beszéli a nyelvet kb semennyire, az ázsiai éjjel nappal dolgozik valami fizikai munkát, a néger nem csinál semmit
2. generáció: az ázsiai már beszéli a nyelvet, dolgozik valami fizikai munkát, a néger még mindig semmi
3. generáció: volt elég pénz az ázsiai gyerek oktatására, orvos lett belőle, a néger továbbra is semmi

nyilván rasszista, meg minden, de nem a rasszok szempontjából fontos, hanem a hozzáállásból



ezek a dolgok igy rendben is vannak

en inkabb hosszabb tavon akartam megkozelitenia dolgot, amikoris varhatoan nagysagrendekkel tobb bevandorlo sorsarol kell majd donteni, es minel tobben lesznek ezek a dolgok annal jobban el fognak huzodni

amugy a negerek nem csinalnak semmit? majd aruljak a fuvet snoopdog helyett, es maffiaznak mikesek helyett. elveszik a munkajukat
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Jun 17 2015 06:10am
>tfw parszaz even belul nem lesznek mar teljesen feher emberek a foldon
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Jun 17 2015 06:12am
Quote (SummertimeClothes @ Jun 17 2015 01:10pm)


Member
Posts: 22,725
Joined: Apr 30 2011
Gold: 34,668.92
Jun 17 2015 06:16am
Quote (cowding @ Jun 17 2015 01:25pm)
eddig volt érdekes a topic


nvm elolvastam
kivételesen nem hülyeséget irtál csak megrémisztett a szokásos 1 percig felállok a PoE elöl és irtál 8 A4 es oldalnyi whispet szöveg
:buksisimi:
Member
Posts: 533
Joined: May 29 2015
Gold: 472.00
Jun 17 2015 06:18am
Én a 2012es Londoni Olimpián 2,5 hónapig dolgoztam takarítóként. A katonákon kívül az emberek 1%-a lehetett brit, akikkel akár közvetetten is dolgoztam, és szinte soha nem volt gond a kultúrák közötti különbséggel. Pl. a muszlimok a szokásos idejükben elmehettek imádkozni, kialakítottak nekik egy külön kis szobát, és senki nem akarta megakadályozni őket ebben, hogy "leszaromhaverdolgozzál"
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Jun 17 2015 06:32am
Quote (Daario @ Jun 17 2015 12:18pm)
Én a 2012es Londoni Olimpián 2,5 hónapig dolgoztam takarítóként. A katonákon kívül az emberek 1%-a lehetett brit, akikkel akár közvetetten is dolgoztam, és szinte soha nem volt gond a kultúrák közötti különbséggel. Pl. a muszlimok a szokásos idejükben elmehettek imádkozni, kialakítottak nekik egy külön kis szobát, és senki nem akarta megakadályozni őket ebben, hogy "leszaromhaverdolgozzál"


Neked nagyon bejott az elet, ahogy latom :D
Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Jun 17 2015 06:42am
Quote (Daario @ Jun 17 2015 01:18pm)
Én a 2012es Londoni Olimpián 2,5 hónapig dolgoztam takarítóként. A katonákon kívül az emberek 1%-a lehetett brit, akikkel akár közvetetten is dolgoztam, és szinte soha nem volt gond a kultúrák közötti különbséggel. Pl. a muszlimok a szokásos idejükben elmehettek imádkozni, kialakítottak nekik egy külön kis szobát, és senki nem akarta megakadályozni őket ebben, hogy "leszaromhaverdolgozzál"


a calei kamionosok mast latnak

amikor eloszor voltam angliaban: kozepiskolas tanulamanyi ut, csaladoknal voltunk elszallasolva hogy tanuljunk meg angolul. harman egy csalad arab bevandorlohoz kerultunk akiknel csak a heteves gyerek beszelt angolul(150-200 szot), es eleg nyilt megvetessel viseltettek irantunk(anyagi okokbol vettek reszt a programban)

mondjuk ismerek olyan sracokat is akiknek a szulei arab bevandorlok(nemeto), nevre es kinezetre annyira arabok hogy a bengurionon a repulogepet se hagyhatnak el de egyebkent teljesen beilleszkedtek es mostanra megvan az orvosi diplomajuk. nem kovetik az iszlamot, nem is beszelnek arabul etc.

kar ezekbol altalanositani, itt sokkal nagyobb lepteku bevandorlasrol van szo
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Jun 17 2015 07:02am
Quote (Cpt_Ghost @ 17 Jun 2015 12:03)
a felveteseid jogosak es tenyleg problemas, de ezekre fel kell keszulni es megoldast kell keresni ra, surlodasok nyilvan lesznek, akar tobb generacion keresztul is, de azert egy ido utan megoldodnak ezek a problemak, csak az a lenyeges kulonbseg, hogy mikor, ahhoz, hogy minel hamarabb, ahhoz mindenkeppen belekell nyulni es kezelni a tortenetet, hogy hogyan kene megcsinalni azt talaljak ki az okosok, de az nem megoldas, hogy felhuzunk egy kinai nagyfalat es dogoljon meg mindenki aki a masik oldalon van.


a game of thronesban 8000 even keresztul mukodott
Go Back To Magyar Topic List
Prev123458Next
Add Reply New Topic New Poll