d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official /care Topic
Prev1238723882389239023914725Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Apr 24 2017 03:39pm
Quote (afflect @ Apr 24 2017 09:41pm)
Jó tudni, hogy alacsonyabbak az értékeim bizonyos területeken. Most már nyugodtan álomra hajthatom a fejem. <3


ne vedd személyes sértésnek, nyilván a nagyobb részükről beszéltem
sajnos kevés/kevesebb a kivétel, ezek tények
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Apr 24 2017 03:43pm
Quote (afflect @ 24 Apr 2017 23:13)
Cigány vagyok. Nem a Gyurcsányos nyakba-akasztósféle.


Btw, ismerős ismerőse tegnap este elhunyt. A pali valami hippibb, művészlélek arc volt, aki a zuglói állomáson felmászott egy vonat tetejére, mert onnan akart fényképezni - hobbifotós -, aztán megnyaldosta az áram. Egy 26 éves srác hogy nincs tisztába ilyesmivel?


A selfihalálozások toplistáján (még ha ezt nem is magáról akarta csinálni) a top 10 egyik pontja az árammal hajtott járművek tetejére felmászás és áramütés.
Persze a magas helyekről leesés az első, de ez is simán befért a top10-be.

Sosem értettem, hogy hol élnek ezek az ostobák, de akkor ezek szerint nem a toplista tévedett... tényleg vannak ilyenek.
Member
Posts: 619
Joined: Feb 19 2015
Gold: 200.00
Apr 24 2017 03:50pm
Quote (XxPiTyUkAxX @ Apr 24 2017 09:39pm)
ne vedd személyes sértésnek, nyilván a nagyobb részükről beszéltem
sajnos kevés/kevesebb a kivétel, ezek tények


Én úgy gondolom, hogy elsősorban neveltetés kérdése. Ahol "telefonpénztárcatesó" a szülő, ott 98%, hogy a gyerek ugyanolyan lesz. Abból a maradék 2%-ból lesz évente egy index cikk.

Quote (CyberPunk666 @ Apr 24 2017 09:43pm)
Persze a magas helyekről leesés az első, de ez is simán befért a top10-be.


funfact: A hülyéje már esett le úgy magas helyről, hogy simán ottmaradhatott volna. (Szintén élt a hobbijának)

Én kevésbé sajnálom, mint barátnőm, mert aki ilyen ostobaság miatt megtud halni, aziránt inkább haragot érzek. Van, aki napról napra küzd betegséggel, és próbál túlélni, az ilyennek a fejében meg meg se fordul, hogy esetleg megbaszhatja az áram. Amúgy egy kisfiút, meg az anyukáját hagyta hátra, bizonyára remek lesz apa nélkül felnőnie a gyereknek...

szerk.: Nem szelfit akart készíteni, hanem szimplán fotózni. Mondjuk itt ez nem oszt nem szoroz.

This post was edited by afflect on Apr 24 2017 03:52pm
Member
Posts: 20,790
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Apr 24 2017 03:53pm
Quote (afflect @ Apr 24 2017 10:13pm)
Cigány vagyok. Nem a Gyurcsányos nyakba-akasztósféle.


Btw, ismerős ismerőse tegnap este elhunyt. A pali valami hippibb, művészlélek arc volt, aki a zuglói állomáson felmászott egy vonat tetejére, mert onnan akart fényképezni - hobbifotós -, aztán megnyaldosta az áram. Egy 26 éves srác hogy nincs tisztába ilyesmivel?


Közepiskolaban hasonlo volt, 18 eves csavo masik osztalybol felmaszott a vonatra es megbaszta az aram. Elkezdtek nyomozni hogy miert lett öngyilkos, utana rajöttek hogy egyszerüen csak hülye volt.
Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Apr 24 2017 04:00pm
Quote (afflect @ Apr 24 2017 10:50pm)
Én úgy gondolom, hogy elsősorban neveltetés kérdése. Ahol "telefonpénztárcatesó" a szülő, ott 98%, hogy a gyerek ugyanolyan lesz. Abból a maradék 2%-ból lesz évente egy index cikk.



itt nem konkrétan a cigányságra gondoltam, nyilván neveltetés kérdése, de ugyan ott vagyunk
lehet szépíteni, hogy ha majd elmész kalkuttába, meg nairobiba, akkor biztos találsz ott is szellemileg/értéklendileg egész normális embereket, csak a tény az ugyanúgy tény marad, hogy nagyobb százalékuk rendelkezik olyan viselkedési értékekkel amik nem egy értelmes emberhez méltóak

meg lehet nézni egész afrikát, vagy indiát, a barbár arabokról nem is beszélve
egyetlen egy országot mondjatok ahol jó életet teremtettek a bennszülöttek vagy a velük keveredett afrikai rabszolgák, haiti? kuba? dominikai-köztársaság? etc..
Member
Posts: 619
Joined: Feb 19 2015
Gold: 200.00
Apr 24 2017 04:13pm
Quote (XxPiTyUkAxX @ Apr 24 2017 10:00pm)
itt nem konkrétan a cigányságra gondoltam, nyilván neveltetés kérdése, de ugyan ott vagyunk
lehet szépíteni, hogy ha majd elmész kalkuttába, meg nairobiba, akkor biztos találsz ott is szellemileg/értéklendileg egész normális embereket, csak a tény az ugyanúgy tény marad, hogy nagyobb százalékuk rendelkezik olyan viselkedési értékekkel amik nem egy értelmes emberhez méltóak

meg lehet nézni egész afrikát, vagy indiát, a barbár arabokról nem is beszélve
egyetlen egy országot mondjatok ahol jó életet teremtettek a bennszülöttek vagy a velük keveredett afrikai rabszolgák, haiti? kuba? dominikai-köztársaság? etc..


Azért jöttem a cigánysággal, mert Magyarországon élve ez a legszembeötlőbb az itt élőknek, köztük nekem is.

Nem akarok bullshitet mondani, csak a saját elképzeléseimet. Én úgy gondolom így látatlanban - lévén nem voltam egyik általad felsorolt helyen se, és nem is foglalkozok mélyrehatóan a témával -, hogy ott talán ez beletartozik a "normális" címkébe. Van ahol rászólnak a gyerekre, ha ezt-azt teszi, vagy rácsapnak a kezére, van ahol nem. Gondolom ott nem. Én se telepednék le egyik felsorolt országban se, nem véletlenül. Nem is szimpatikus kb. semmi se onnan, de akkor se gondolom úgy, hogy már születésük pillanatában ellenne döntve, hogy "szaremberek" lesznek. Inkább a(z) - általam megfelelőnek tartott - neveltetés hiányának, és az adott környezetnek rónám fel. Mondjuk lehet azért gondolom így a dolgokat, mert alapvetően nem hasonlítok a problémásabb cigányokra, valamint kicsit sem érdekel/szimpatikus a kultúrájuk, és nem csak tinédzser, zsebnácik bántottak az iskolából hazafelé menet, hanem cigányok is.
Member
Posts: 38,169
Joined: Jul 24 2005
Gold: 16,758.07
Apr 24 2017 04:21pm
ha már témában vagytok

Member
Posts: 3,820
Joined: Jan 17 2012
Gold: 6,373.20
Apr 24 2017 04:25pm
Quote (afflect @ Apr 24 2017 11:13pm)
Azért jöttem a cigánysággal, mert Magyarországon élve ez a legszembeötlőbb az itt élőknek, köztük nekem is.

Nem akarok bullshitet mondani, csak a saját elképzeléseimet. Én úgy gondolom így látatlanban - lévén nem voltam egyik általad felsorolt helyen se, és nem is foglalkozok mélyrehatóan a témával -, hogy ott talán ez beletartozik a "normális" címkébe. Van ahol rászólnak a gyerekre, ha ezt-azt teszi, vagy rácsapnak a kezére, van ahol nem. Gondolom ott nem. Én se telepednék le egyik felsorolt országban se, nem véletlenül. Nem is szimpatikus kb. semmi se onnan, de akkor se gondolom úgy, hogy már születésük pillanatában ellenne döntve, hogy "szaremberek" lesznek. Inkább a(z) - általam megfelelőnek tartott - neveltetés hiányának, és az adott környezetnek rónám fel. Mondjuk lehet azért gondolom így a dolgokat, mert alapvetően nem hasonlítok a problémásabb cigányokra, valamint kicsit sem érdekel/szimpatikus a kultúrájuk, és nem csak tinédzser, zsebnácik bántottak az iskolából hazafelé menet, hanem cigányok is.


az a baj, hogy erre voltak képesek az évezredek során, ennyire futotta, ezért élnek a mai napig is nagyobb százalékban olyan környezetben amilyet teremtettek és ezért tartanak azok az országok ott ahol, ahova ezek az emberek betelepültek
sajnos ezzel én nem tudok vitatkozni, de egyáltalán ne vedd sértésnek, valószínüleg ha találkoznánk az utcán és beszélgetnénk pár mondatot egy pillanatig sem éreztetném veled hogy megkülönböztetlek a származásod miatt
de ha úgy járnál mintha két dinnye lenne a karjaid alatt, felhúzott szemöldökkel bámulnál és cigit kunyerálnál akkor valószínüleg csak simán továbbmennék

This post was edited by XxPiTyUkAxX on Apr 24 2017 04:26pm
Member
Posts: 619
Joined: Feb 19 2015
Gold: 200.00
Apr 24 2017 04:45pm
Quote (XxPiTyUkAxX @ Apr 24 2017 10:25pm)
az a baj, hogy erre voltak képesek az évezredek során, ennyire futotta, ezért élnek a mai napig is nagyobb százalékban olyan környezetben amilyet teremtettek és ezért tartanak azok az országok ott ahol, ahova ezek az emberek betelepültek
sajnos ezzel én nem tudok vitatkozni, de egyáltalán ne vedd sértésnek, valószínüleg ha találkoznánk az utcán és beszélgetnénk pár mondatot egy pillanatig sem éreztetném veled hogy megkülönböztetlek a származásod miatt
de ha úgy járnál mintha két dinnye lenne a karjaid alatt, felhúzott szemöldökkel bámulnál és cigit kunyerálnál akkor valószínüleg csak simán továbbmennék


Ezzel én is így vagyok. Nem is védőbeszédet akarok én mondani bármilyen nemzet mellett, csupán csak azt próbáltam elmondani, amit te is elmondtál az előbb: viselkedésalapján ítélek, nem származás alapján. Nem fogok álszenteskedni; ha meglátok egy nőt csadorban, vagy egy arabnak tűnő pasit, először liftezik egyet a gyomrom. Ha egy cigányt meglátok, vagy csak egy hétköznapi, kopasz embert, akkor is. Ettől függetlenül ráerőszakolom magamra, hogy ne ítélkezzek, mert ezt tartom helyesnek, és én is annak örülök, ha így bánnak velem, nem pedig elkönyvelnek ennek-annak. Aztán úgyis kibukik, hogy valakire igaz e bármilyen sztereotípia, vagy sem.

tldr: " Az ember ragályos kór. A bolygó rákfenéje."
Member
Posts: 54,976
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Apr 24 2017 05:42pm
Itt már alakul a szebb jövő
Go Back To Magyar Topic List
Prev1238723882389239023914725Next
Add Reply New Topic New Poll