d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar >
Poll > Extant
Prev1234519Next
Add Reply New Topic New Poll
  Guests cannot view or vote in polls. Please register or login.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 1 2014 03:38am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 10:24)
Az embernek van egyedül lelke szerintem.

Nem tartom magam szűk látókörűnek - szívesen meghallgatok más véleményt is - és nem jelentem ki, hogy ez úgy van és pont, csak a véleményemet mondtam el. Lehet minden egyes mondatom végére oda kellene írnom, hogy "szerintem". :wacko:

Az egy film. Ha el jut valaha is a technológia egy olyan szintre, hogy olyan mesterséges intelligenciát alkosson meg, mint amit a filmeben láthattunk, akkor térjünk vissza rá. De szerintem olyan gépet, ami az emberi kreativitást, logikátlanságot és bonyolult érzésvilágot alkotóvágyat stb. ugyanolyan szinten alkalmazza, olyat nem fognak soha létrehozni.


kék
nem is tudtam, hogy te ilyen radikális vagy :blink: vagy ezt minden keresztény így gondolja és ez egyáltalán nem radikális dolog?
a macskámnak nincs lelke? azért ezt szerintem eléggé magára venné

(a pápa most mondta, hogy evolúció bizony létezik)
nekem nagyon úgy tűnik, hogy valahol a majomból emberré fejlődés során mi magunk adtunk magunknak lelket, hiszen az intelligens lényeknek nem elég, ha fizikai síkon minden fölött állnak, a többi is kell...

ezzel lényegében arról van szó, hogy az emberek mindentől eltérőek amit ismerünk a természetben (?) nem pedig csak redősebb az agyunk mint a többinek és ezáltal egy fogpiszkálóval meg tudjuk ölni a legtöbb élőlényt, különösebb gond nélkül? (apex predator)

zöld
csak egy hatalmas nagy állapotgép -- megölel, mosolyog, megsiratja a halott madarat az út szélén
ha valami, akkor ez biztosan meg fog történni -- sokkal sokkal sokkal előbb, mint hogy kitegyük a lábunkat a naprendszerből [vagy bármilyen más scifi, ami szintén meg fog történni előbb utóbb]
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 1 2014 03:42am
Rakot kaptam ettol a szines irastol.
Szerintem minden betut kulonbozo szinnel irjatok.


Quote (Anarkin @ 1 Dec 2014 11:38)
a macskámnak nincs lelke? azért ezt szerintem eléggé magára venné


Max, ha raorditasz, hogy: TE LELKETLEN FEREG!

Az allatok hangsulyokbol ertenek, vagy ha betanitottal neki dolgokat, mondjuk kutyanal a parancsszavak, akkor azt. De alapjaban hangsulybol dontik el, hogy tarkon akarod oket baszni eppen egy szivlapattal es azert hivod magadhoz, vagy azert mert meg akarod simogatni.

This post was edited by Baleee on Dec 1 2014 03:44am
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 1 2014 03:43am
Quote (Baleee @ Dec 1 2014 09:42am)
Rakot kaptam ettol a szines irastol.
Szerintem minden betut kulonbozo szinnel irjatok.


én gondolkodtam rajta lesz színátmenetes pre/post fixem és közé illesztem mindig a mondandómat
Member
Posts: 49,581
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Dec 1 2014 03:48am
Egyertek a quoteban a dr woodsal, eletunk soran a tapasztalatainkbol alakul ki a lelkunk es a jo es rossz kozotti kulonbsegtetel, ha egy robot ugyanezt az utat vegigjarja es eleg intelligens miert ne alakulhatna ki nala is?
Elvegre az ember sem mas csak egy robot, csak nem mechanikus hanem bionikus es 312321312x bonyolultabb mint barmi amit ember (eddig) valaha alkotott
Member
Posts: 26,514
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Dec 1 2014 03:51am
bunyo karacsonyig
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Dec 1 2014 04:19am
Quote (Senee @ 1 Dec 2014 10:43)
én gondolkodtam rajta lesz színátmenetes pre/post fixem és közé illesztem mindig a mondandómat


majd ha nem lesz task kitalálom hogy kell két szín között interpolálni és csinálok egy progit
Member
Posts: 54,970
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Dec 1 2014 04:46am
Quote (RiNGiSpiLeR @ 1 Dec 2014 10:24)
Az embernek van egyedül lelke szerintem.

Nem tartom magam szűk látókörűnek - szívesen meghallgatok más véleményt is - és nem jelentem ki, hogy ez úgy van és pont, csak a véleményemet mondtam el. Lehet minden egyes mondatom végére oda kellene írnom, hogy "szerintem". :wacko:

Az egy film. Ha el jut valaha is a technológia egy olyan szintre, hogy olyan mesterséges intelligenciát alkosson meg, mint amit a filmeben láthattunk, akkor térjünk vissza rá. De szerintem olyan gépet, ami az emberi kreativitást, logikátlanságot és bonyolult érzésvilágot alkotóvágyat stb. ugyanolyan szinten alkalmazza, olyat nem fognak soha létrehozni.


Azert annyira nem bonyolult az emberi agy... Gondolj bele hol tartott a szamitastechnika 20 eve, meg hol tartunk most.

Ha egyszer sikerul letrehoznunk egy gondolkozo es tanulo mesterseges intelligenciat, az nagyon gyorsan tul fog noni rajtunk. NAGYON gyorsan.

Ha egy mesterseges intelligencia kepes lesz mindenre, amire mi, emberek, es kepes lesz elkerulni azokat a hibakat amikbe mi beleesunk, akkor miert tennenk kulonbseget akozott es magunk kozott?
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Dec 1 2014 04:51am
Quote (josheide @ Dec 1 2014 10:46am)
Azert annyira nem bonyolult az emberi agy... Gondolj bele hol tartott a szamitastechnika 20 eve, meg hol tartunk most.

Ha egyszer sikerul letrehoznunk egy gondolkozo es tanulo mesterseges intelligenciat, az nagyon gyorsan tul fog noni rajtunk. NAGYON gyorsan.

Ha egy mesterseges intelligencia kepes lesz mindenre, amire mi, emberek, es kepes lesz elkerulni azokat a hibakat amikbe mi beleesunk, akkor miert tennenk kulonbseget akozott es magunk kozott?


ilyen mesterséges gépeknek kéne vezetniük az országokat és akkor nem lenne korrupcio meg sutyimutyi
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Dec 1 2014 05:26am
Quote (Senee @ 1 Dec 2014 12:51)
ilyen mesterséges gépeknek kéne vezetniük az országokat és akkor nem lenne korrupcio meg sutyimutyi


Inb4 Orban Viktorbot robotfocistadionokat epitene.
Member
Posts: 30,687
Joined: May 29 2006
Gold: 23,239.46
Trader: Trusted
Dec 1 2014 06:28am
Quote (josheide @ 1 Dec 2014 12:46)
Azert annyira nem bonyolult az emberi agy... Gondolj bele hol tartott a szamitastechnika 20 eve, meg hol tartunk most.

Ha egyszer sikerul letrehoznunk egy gondolkozo es tanulo mesterseges intelligenciat, az nagyon gyorsan tul fog noni rajtunk. NAGYON gyorsan.

Ha egy mesterseges intelligencia kepes lesz mindenre, amire mi, emberek, es kepes lesz elkerulni azokat a hibakat amikbe mi beleesunk, akkor miert tennenk kulonbseget akozott es magunk kozott?


Pont a számítástechnika fejlődésével próbálsz érvelni az ember földi bioszférából való túlontúli kiemelkedése ellen? Ilyen szintű felgyorsult fejlődést - ami a környezete megváltoztatását illeti például - semmilyen más faj nem produkált előttünk. Az evolúcióban is minden nagyon lassan... évmilliók alatt történik, nem 1-2 emberöltő alatt.

Attól, hogy gondolkozik és tanul - mint a Anarkin macskája, attól még nem lesz kreatív. Valamilyen logikai rendszert fog használni, nem lesz célja valamit alkotni vagy saját magát minden elé helyezni. Az emberi természetnek vannak olyan aspektusai, amik nem gépesíthetőek, illetve csak programozhatóak lennének, nem tanulási folyamat részeként jönne létre.

Ha megfigyelsz egy gyereket, akkor láthatod, hogy tör-zúz, minden keze ügyébe kerülő dolgot megeszik, kipróbál, megvizslat. Egy gépnek milyen oka lenne a tudásvágyra és a tapasztalatból való tanulásra?


"Ha egy mesterseges intelligencia kepes lesz mindenre, amire mi, emberek" -> Mire alapozod azt, hogy ez kivitelezhető?

This post was edited by RiNGiSpiLeR on Dec 1 2014 06:29am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234519Next
Add Reply New Topic New Poll