d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ingatlanos Kérdés
Prev1678910Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 54,977
Joined: Aug 3 2007
Gold: 35,990.00
Sep 29 2014 12:33pm
Quote (CyberPunk666 @ 29 Sep 2014 16:57)
Elég profi képek... Ritka az ilyen. Élőben is meg kell nézni. ha az utca felé van a szobaablak, akkor elég szar.

Mondjuk A forgalom, zaj és a sok szar-húgy miatt nem laknék soha önszántamból a város belső részein.


Az ablakok a belso udvarra neznek, szoval az nem tunik rossznak. Ez igy a forgalom zajabol is sokat elvesz.

Lehet hogy szar a belvarosban lakni, nem tudom, meg sose probaltam. Ezert kerdezlek titeket :D
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Sep 29 2014 12:34pm
Quote (ace07 @ Sep 29 2014 05:00pm)
A lakás amit bérlek kb 170-180 millió forint lenne ha meg akarnám venni. iso adományok hogy megvehessem.


kérj tanácsot szijjártotol
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 29 2014 12:40pm
Quote (josheide @ 29 Sep 2014 20:33)
Az ablakok a belso udvarra neznek, szoval az nem tunik rossznak. Ez igy a forgalom zajabol is sokat elvesz.

Lehet hogy szar a belvarosban lakni, nem tudom, meg sose probaltam. Ezert kerdezlek titeket :D


Laktam kb 2.5 évet a belvásroban. Jó, hogy közel a bolt, csak pl nyitott ablakkal nem lehet aludni, mindig melegebb van, mint a városon kívül. Dudálnak, üvöltenek a részegek. Halál, én gyűlöltem.

Amúgy vis valamiért azt hitte én a leprát arra értem, hogy veszélyes környék, de egyáltalán nem erre gondoltam, hanem arra, hogy koszos és büdös. A város tele van szarva és hugyozva (de szó szerint értem, tényleg mindenhol szar és húgy van). Pesten a belvárosban nincs a járdának olyan pontja, amit abban a hónapban nem hugyozott le valaki vagy valami.
Kapualjakba behugyoznak időnként (ha van "jó" lakó a házban, akkor a liftben is megesik, vagy a kutyája hugyozik oda és nem takarítja fel).

Egyszerűen hányás, hogy egymásradobálnak egy rakás embert válogatás nélkül (nyilván valami körülkerített portaszolgálatos lakótelep nem ilyen), és nincs levegő, hely, nyugalom, zöld.
Az egyetlen pozitívum, hogy közel van minden, de ehhez szerintem elég a külvárosibb részen egy metro közelébe költözni. Mondjuk piros közelében ki a kerepesin, ilyesmi helyek felé.

Egyszerűen egészségtelen, hogy közös falaid meg helységeid vannak idegenekkel.

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 29 2014 12:41pm
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 29 2014 02:41pm
Quote (CyberPunk666 @ 29 Sep 2014 20:40)
Laktam kb 2.5 évet a belvásroban. Jó, hogy közel a bolt, csak pl nyitott ablakkal nem lehet aludni, mindig melegebb van, mint a városon kívül. Dudálnak, üvöltenek a részegek. Halál, én gyűlöltem.

Amúgy vis valamiért azt hitte én a leprát arra értem, hogy veszélyes környék, de egyáltalán nem erre gondoltam, hanem arra, hogy koszos és büdös. A város tele van szarva és hugyozva (de szó szerint értem, tényleg mindenhol szar és húgy van). Pesten a belvárosban nincs a járdának olyan pontja, amit abban a hónapban nem hugyozott le valaki vagy valami.
Kapualjakba behugyoznak időnként (ha van "jó" lakó a házban, akkor a liftben is megesik, vagy a kutyája hugyozik oda és nem takarítja fel).

Egyszerűen hányás, hogy egymásradobálnak egy rakás embert válogatás nélkül (nyilván valami körülkerített portaszolgálatos lakótelep nem ilyen), és nincs levegő, hely, nyugalom, zöld.
Az egyetlen pozitívum, hogy közel van minden, de ehhez szerintem elég a külvárosibb részen egy metro közelébe költözni. Mondjuk piros közelében ki a kerepesin, ilyesmi helyek felé.

Egyszerűen egészségtelen, hogy közös falaid meg helységeid vannak idegenekkel.


Jo otvar helyen lakhattal. Ugyan belvaros hatara, de normalis lakohazba nem mennek random be odahugyozni. Na meg lakozosseg sem mindegy milyen. Uj epitesu lakast keresel, ott nagyjabol fiatal lakokozosseg lesz es normalisabb, mint egy random regi tarsashazba/panelben.
Member
Posts: 42,994
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Sep 29 2014 02:48pm
Quote (Baleee @ 29 Sep 2014 22:41)
Jo otvar helyen lakhattal. Ugyan belvaros hatara, de normalis lakohazba nem mennek random be odahugyozni. Na meg lakozosseg sem mindegy milyen. Uj epitesu lakast keresel, ott nagyjabol fiatal lakokozosseg lesz es normalisabb, mint egy random regi tarsashazba/panelben.


vii kerületben volt, és bizony a sok részeg fiatal üvöltözött, meg behugyozott a kapualjba. a lakók ott még nem is voltak súlyosak. (azok a mostanin azok)

This post was edited by CyberPunk666 on Sep 29 2014 02:54pm
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Sep 29 2014 02:53pm
Quote (Baleee @ 29 Sep 2014 16:37)
Epiteni kizart 15bol yep. Vagy max ossze lesz baszva. Par eve en is szamolgattam kivitelezo ismerossel es egy olyan lakas, ami mar mondjuk hosszabb tavon is olyan, amilyet szeretnek (nem nagy igenyek, semmi luxus etc) telekkel, mindennel 30m korul mozgott. Zsiruj, starttol odaig, odaig, hogy bebutorozod, bekoltozol etc.

Kb egy hasznalt haz felujitasa meg kb fele ennyi. Mondjuk pestrol ~80 km-re.


A 15 milliot arra ertettem hogy epitkezes telekvasarlas nelkul, semmi butorozas meg ilyenek. Minden legyen kesz es hasznalhato/koltozheto legyen, annyibol sztem siman lehet. Igazabol a telek meg attol fugg hogy hol. Pest megyeben millios osszegeket fizetsz ki egy 4-500 m2 telekert, mikozben lent delen vagy nyugat fele meg par szazezerert megkapod ugyan azokat a mereteket..
A butorozas meg megint olyan dolog hogy belehet butorozni egy 3 szobas lakast 4 milliobol, meg 14bol is..
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Sep 29 2014 02:57pm
Quote (Cpt_Ghost @ 29 Sep 2014 17:35)
en is rohogtem egy jot, hogy fogalma sincs rola, hogy mi mennyibe kerul mo-n, de azert megszakerti


Nem bazdmeg, 4 eve barlangban lakok. Ne legyel mar ennyire arrogans..
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Sep 29 2014 03:00pm
Quote (Smat @ 29 Sep 2014 22:53)
A 15 milliot arra ertettem hogy epitkezes telekvasarlas nelkul, semmi butorozas meg ilyenek. Minden legyen kesz es hasznalhato/koltozheto legyen, annyibol sztem siman lehet. Igazabol a telek meg attol fugg hogy hol. Pest megyeben millios osszegeket fizetsz ki egy 4-500 m2 telekert, mikozben lent delen vagy nyugat fele meg par szazezerert megkapod ugyan azokat a mereteket..
A butorozas meg megint olyan dolog hogy belehet butorozni egy 3 szobas lakast 4 milliobol, meg 14bol is..


Az a baj, hogy rohadt draga a szakmunka is meg az epitoanyag is, ha normalisan akarod megoldani a burkolasokat, tetot, szigetelest, futesrendszert, etc. Szoval na. Draga a munkadij is, meg alapanyag is.

Alapbol, ha jo tervet akarsz a hazhoz, szerintem az belekerul durvan 1 millaba.
Burkolasi munkak is 2m korul vannak totalba
hoszigeteles, nyilaszarok
es akkor meg ott vannak a villanyszerelesek, festesek, futesszereles,
kazan, csovek, radiatorok, hozza egyeb cuccok
kad, zuhanyzo, wc, egyeb ilyen aprosagok, amiket 'be kell epiteni'.
alapanyagkoltsegrol ne is beszeljunk
+ a telek
Szerintem 15-bol a budos eletbe nem josz ki Mo.-n.

This post was edited by Baleee on Sep 29 2014 03:09pm
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Sep 29 2014 03:46pm
Quote (sylke @ 29 Sep 2014 17:06)
ezen a 4 konyhán nem tudom magam tultenni


bocs, elszámoltam magam, az emeleten csak 1 van, szal összesen 3
Member
Posts: 31,698
Joined: Jan 16 2008
Gold: 1,593.00
Sep 29 2014 03:49pm
Quote (Baleee @ 29 Sep 2014 21:00)
Az a baj, hogy rohadt draga a szakmunka is meg az epitoanyag is, ha normalisan akarod megoldani a burkolasokat, tetot, szigetelest, futesrendszert, etc. Szoval na. Draga a munkadij is, meg alapanyag is.

Alapbol, ha jo tervet akarsz a hazhoz, szerintem az belekerul durvan 1 millaba.
Burkolasi munkak is 2m korul vannak totalba
hoszigeteles, nyilaszarok
es akkor meg ott vannak a villanyszerelesek, festesek, futesszereles,
kazan, csovek, radiatorok, hozza egyeb cuccok
kad, zuhanyzo, wc, egyeb ilyen aprosagok, amiket 'be kell epiteni'.
alapanyagkoltsegrol ne is beszeljunk
+ a telek
Szerintem 15-bol a budos eletbe nem josz ki Mo.-n.


Igen, de vannak olyan dolgok amiket saját magadtól meg tudsz csinálni mint pl. festés, csempézés, fűrdőszoba nagyrésze, gipszkarton, parketta/szőnyeg, szóval ezek ha úgy nézed 0 ft-os munkák amiket te saját magad csinálsz. Alapanyag meg megint egy olyan dolog hogy majdnem hogy biztos hogy vagy közvetlen vagy baráton keresztül van kapcsolatod olyan emberhez aki építőiparban dolgozik és tud olcsóbban dolgokat, vagy csak egyszerűen olcsó és minőségi cuccot szerezni/ajánlani.
Igen, ha valami vállalaton keresztül csinálod akkor a gatyád is rámegy, ez tény, de ha az embernek vannak ismerősei akik jártasak a témában, úgy simán ki lehet hozni annyiból.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1678910Next
Add Reply New Topic New Poll