d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Vergődés Topik
Prev1234510Next
Closed New Topic New Poll
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 13 2014 07:39am
- mi akarsz lenni ha felnősz
bojgo közi útazo
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Aug 13 2014 07:40am
Quote (Saenchai @ Aug 13 2014 02:37pm)
A kozmikus felfúvódás, vagyis az ősrobbanás utáni gyors tágulás első közvetlen bizonyítéka egyes kutatók szerint azt is alátámasztja, hogy univerzumunk csupán egy a sok közül.

Amennyiben megerősítést nyernek a gravitációs hullámokkal kapcsolatos felfedezések, olyan bizonyíték lesz a tudósok kezében, ami megkérdőjelezhetetlenné teszi, hogy 13,8 milliárd évvel ezelőtt, közvetlenül az ősrobbanás után a tér-idő a fénysebesség sokszorosával tágult.

Az új kutatás hitelt ad a multiverzum elméletnek is, mely szerint, amikor az univerzum exponenciális növekedésbe kezdett az ősrobbanás utáni másodperc első parányi töredékében. A tér-idő egyes részei gyorsabban tágultak, mint mások, ez tér-idő "buborékokat" eredményezhetett, melyek más univerzumokká fejlődhettek. Az ismert univerzum saját fizikai törvényekkel rendelkezik, míg más univerzumok esetében is kialakulhattak saját, a miénktől eltérő törvények.

"Nehéz olyan felfúvódási modelleket építeni, melyek ne vezetnének el egy multiverzumhoz" - mondta Alan Guth, az MIT elméleti fizikusa. "Nem lehetetlen, ezért úgy vélem, újabb kutatások kell végezni. A felfúvódás bizonyítéka abba az irányba visz minket, ahol a multiverzum ötletét komolyan kell venni"

Más kutatók is egyetértenek a felfúvódás és a multiverzum kapcsolatában. "A legtöbb felfúvódási modellben, ha jelen van a felfúvódás, akkor a multiverzum is megjelenik" - mondta a Stanford Egyetem elméleti fizikusa, Andrei Linde, aki nem vett részt az új tanulmányban. "Lehetséges olyan modellek kifejlesztése is, amik nem teszik lehetővé a multiverzumot, de ez elég bonyolult. Minden kísérlet, ami egyre nagyobb hitelt ad a felfúvódási elméletnek, egyre közelebb visz a multiverzum valós lehetőségéhez"

Amikor Guth és munkatársai több mint 30 éve előálltak a kozmikus felfúvódással, a tudósok letesztelhetetlennek gondolták az elméletet, ma azonban már képesek tanulmányozni az ősrobbanás visszamaradt fényéből, az úgynevezett kozmikus mikrohullámú háttérsugárzásból. Az új tanulmányban, ami a Harvard-Smithsonian Asztrofizikai Központ John Kovac által vezetett csapatának nevéhez fűződik, egy jól kivehető hullámot fedeztek fel a háttérsugárzás polarizációs sémájában, ami a tér-idő gyors tágulása következtében kialakult gravitációs hullámok jele.

Linde szerint az ismert univerzum, csupán egy a buborékok közül, ami mellett sok másiknak is léteznie kell a kozmikus anyagban. "Gondoljunk egyfajta instabil állapotra" - magyarázta Linde. "Egy dombon állunk, ahonnan erre, vagy arra is legurulhatunk, ha ittas állapotba kerülünk. A felfúvódás a tér instabilitása, ami hatással van a tágulására. Van valamink, ami exponenciálisan növekszik. Ha elengedjük, folytatja exponenciális terjeszkedését. Az ismert univerzum egy lehetősége annak, hogy valami félresiklott ebben az instabilitásban, ami nagyon jó nekünk, mivel megalkotta a mi életterünket. Most, hogy tudjuk, hogy bármi félresikerülhet, gyakorlatilag végtelen az ilyen lehetőségek száma, amíg a folyamat zajlik"



http://sg.hu/kep/2014_03/multiverse.jpg


igen

Quote (jarabekg @ Aug 13 2014 02:11pm)

azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs
azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs

azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs

azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs

azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs

azért érzed unrelatednek mert nincs humorérzéked
tényleg nincs

Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 13 2014 07:41am
móka kacagás
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Aug 13 2014 07:44am
Quote (Senee @ Aug 13 2014 02:41pm)
móka kacagás


jarabek megmagyarázta, hogy telefosni unrelateddel topicokat az a humor magasfoka, képeket postolni a vicces képek topicba viszont nem az, mert nincs humorérzékem

most már tiszta minden

milyen okos srác ez a jarabek és még humora is van

This post was edited by TuskesVanek on Aug 13 2014 07:45am
Member
Posts: 5,891
Joined: Feb 3 2012
Gold: 18.51
Aug 13 2014 07:46am
Quote (TuskesVanek @ 13 Aug 2014 14:44)
fjdsu8hfu fdsoijfijhds, fsd gthg5 fkidshfil lopkhopft oézfsrgor, kdfaweet postfsrfsslni ő vfesfesaes kdawsrhek tojuzzua vr32resnt ngdrm 54z, mesfsn fsefcs hufdsfsdthem

mgre fsr tsef mfsehgen


nem rossz

Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Aug 13 2014 07:49am
Quote (NerfHydraDPS @ Aug 13 2014 02:46pm)
herp-derp derpy-derp


nem rossz
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 13 2014 07:49am
Quote (TuskesVanek @ Aug 13 2014 01:44pm)
jarabek megmagyarázta, hogy telefosni unrelateddel topicokat az a humor magasfoka, képeket postolni a vicces képek topicba viszont nem az, mert nincs humorérzékem

most már tiszta minden

milyen okos srác ez a jarabek és még humora is van


jaaaj nem érted uuur isten ö lenéz és azért mondja ikónikusan mert annyira lenéz hogy annyira alatta vagy buta meg minden ő mérnök meg classy meg minden
én is most nézd azt irtam ikónikus nem azt hogy irónikus omg mekkora buta vagyok helyből elkéne földelni hát úúúúristen hát hogy élhet lélegezhet ilyen szemét a földön mint én
jarabekggel kéne tele legyen a föld akkor bezzeg jó lenne minden ö legalább szorgalmas
Member
Posts: 4,000
Joined: Mar 11 2014
Gold: 0.05
Aug 13 2014 07:51am
Quote (Senee @ Aug 13 2014 02:49pm)
jaaaj nem érted uuur isten ö lenéz és azért mondja ikónikusan mert annyira lenéz hogy annyira alatta vagy buta meg minden ő mérnök meg classy meg minden
én is most nézd azt irtam ikónikus nem azt hogy irónikus omg mekkora buta vagyok helyből elkéne földelni hát úúúúristen hát hogy élhet lélegezhet ilyen szemét a földön mint én
jarabekggel kéne tele legyen a föld akkor bezzeg jó lenne minden ö legalább szorgalmas


de bazzeg, ő elnézi sőt legitimálja azt, hogy basszák szét a topicokat unrelated képekkel meg videoval, de én vagyok a világ ganéja azért mert képeket postolok a vicces képek topicba

ekkora selfownt csak az nem vesz észre aki nem akar :D

és ilyen hülye emberek egyetemre járnak, csoda!

This post was edited by TuskesVanek on Aug 13 2014 07:51am
Member
Posts: 43,273
Joined: Dec 21 2006
Gold: 343.00
Aug 13 2014 07:53am
Quote (TuskesVanek @ Aug 13 2014 01:51pm)
de bazzeg, ő elnézi sőt legitimálja azt, hogy basszák szét a topicokat unrelated képekkel meg videoval, de én vagyok a világ ganéja azért mert képeket postolok a vicces képek topicba

ekkora selfownt csak az nem vesz észre aki nem akar :D


ez az egész jarabekg féle haterkedés arról szól, hogy a komplexusait ezzel a wannabe alfa maleskedéssel élje ki
és mivel mi vagyunk periférián; nekünk pofázik

ezért van az, hogy ugyanolyan viselkedésért senki másnak nem ugat (sőt több esetben még nevet is rajta) bezzeg ha mi írjuk/viselkedünk úgy akkor beindul a wannabe énje és kiéli a nyomorát kb
Member
Posts: 26,533
Joined: Oct 1 2012
Gold: 6,344.66
Aug 13 2014 07:54am
azert jo latni, hogy tuskesfasz + senee ilyen jol megertik egymast.
Go Back To Magyar Topic List
Prev1234510Next
Closed New Topic New Poll