d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Български > Озвучение на кола > по-точно бас
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 822
Joined: Jul 6 2013
Gold: 0.00
Warn: 10%
Oct 19 2013 06:52pm
Здравейте . Бих искал да попитам , има ли хора разбиращи и желаещи да помогнат в новият ми проект , а именно озвучаването на колата ми . Смята да си купя стъпало , бас говорител (тъй като вече имам бас каса) и кондензатор . Бихте ли ми препоръчали някакви вариянти ?
В момента съм се спрял на :
Усилвател Blaupunkt GTA 4 Special Edition 2011
Говорител Blaupunkt GT Series 12 инча
Бас касата , сам съм я правил и мисля , че доста добре се получи .
Усилвателя и говорителя все още се чудя дали да ги купя .
Цената им е 80 на усилвателя и 60 на говорителя .
Инсталирал съм 10квадрата кабел , remote control кабел и входни чинчове до багажника както и съм хванал маса. Всичко е готово , но от тук започва трудното . Искам да шумоизолирам колата , а си нямам представа какви материали да използвам , не съм сигурен в избора си на озучение , бюджетът ми не е много голям , но моля дайте съвети и напътсвтия . Ще съм ви безкрайно благодарен.
Member
Posts: 14,588
Joined: Jul 21 2007
Gold: 13,068.00
Oct 21 2013 08:30am
Не съм голям експерт но 80 лв. за крайно стъпало ми се струва малко малко ,важен е пик макс да е по-малък от този на басите .Важен е синуса КПД също да е по малък от тези на колоните ,да не получава бръждене и да не изплякаш някой бас .Най-важното е конфигурацията на предни ,задни ,високи ,ниски ,бас да са конфигурирани правилно .Аз лично бях изпънал до дупка ,за да ми масажира гърба :) и да ти кажа не беше добре и доста кривеше .Един пич ,голям беше в тая област с една изтощена батерия ми оправи всички колони .След това като изпъна до дупка Brooklyn Bounce - The Real Bass , педалите на колата почваха да вибрират с баса .Колата трябва да и се подава гас ,че е на ръб да загасне .

Най-важното за мен и втори път няма да направя тази грешка ,да ти кажа пък ти ако искаш ме послушай .Хвани минус от акумулатора а не маса купе ,крайното стъпало го изолирай да не се докосва да си взима маса .Ако не го направиш луд ще станеш ,като е не място колата няма ядове но запалиш ли я ще вие системата като тролей ;) После се тръгва ходене по мъките ,филтри на захранване филтри на говорители и става едно мазало няма да ти говоря .Съответно ако не ти помогнат ремонти на генератор ,1 месец съм си играл и накрая нищо .Филтрите на колоните прецакват цялото удоволствие ,не можеш да си нагласиш системата .

Поне при мен беше така ,не знам може би ти да нямаш такива проблеми .
Някой може да каже ,че проба ми е бил в колата .Само искам да уточня ,че колата ми беше тогава на 6 месеца аз лично и скъсах найлоните ;)
Member
Posts: 822
Joined: Jul 6 2013
Gold: 0.00
Warn: 10%
Oct 22 2013 06:42am
Добре , да забравим за въпросите .
Сега имам друг въпрос .

Купих си Басов Говорител , но той е 2 канален .
Трябва ли да му свържа и двата канала за да използвам целият му капацитет , тъй като в момента му ползвам само 1 канал . Има ли разлика ?
Member
Posts: 22,010
Joined: Jul 8 2008
Gold: 4,444.44
Oct 30 2013 06:09am
Има разлика - сега най-вероятно свири едната намотка. Виж схемата за свързване в книжката (ако си го взел нов) или виж в гугъл. Отделно виж и на колко Ома искаш да го слушаш, колкото по-малко - толкова по-голяма мощност от стъпалото, стига то да има възможност за по-малко омове. Ако е двунамотков на 4ома - вързваш го на бридж и свири на 2 ома.
Относно шумоизолация - виж за битумни ленти, хидроизолационните май са най-евтин вариант. Ама пак излиза скъпо и е много играчка.
Member
Posts: 32,277
Joined: Sep 20 2008
Gold: 223.00
Nov 12 2013 04:43pm
az na moita kola imam dosta dobur bass ama sum s tuba i stapalo na JBL i sum mnogo dovolen :)
Go Back To Български Topic List
Add Reply New Topic New Poll