d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Diablo 2 1.07 Sp Hc Walkthrough > Es Meg Sok Mas Egyeb
12349Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Jan 12 2013 01:36am
Már egy (jó)ideje tervezgettem kedvenc D2 patchemről egy átfogóbb leírást készíteni, de valami mindig közbejött. Aztán olvasgattam JSP-n a single player blogokat, és Jancsipapa után nekem megjött a kedvem egy ilyenhez.

/TL;DR On

Nem igazán vagyok gyakorlott blogírásban, úgyhogy nem is tudom mivel kezdjem. Talán egy-két szó arról, hogy miért D2 és miért 1.07. Az első kérdésre könnyű a válasz: azért, mert a D3-mat jelenlegi formájában már unom, a második részben még ennyi év után is több exploit van, mint a folytatásban. Miért 1.07? Azért, mert véleményem szerint a legnehezebb, legszélsőségesebb és emellett a legérdekesebb bugokkal rendelkező expansion patch. Tulajdonképpen az 1.07 nem más, mint egy Expansion Beta. Megjelenésének napján már elérhető volt az 1.08, ami szintén nem volt tökéletes, de mérföldekkel játszhatóbb. Az 1.07 bossok iszonyúan erősek, főleg Nightmare-Hell fokozaton, gyakori a tripla-immunitás, a life regen teleport és a hírhedt MSLE (multi shoot, lightning enchanted) amitől óvjon az isten mindenkit. A TC-system befejezetlen, aminek következtében TC66-tól magasabb szintű tárgyak nem eshetnek sehol, az act bossok pedig csak a Normal TC-jüknek megfelelő cuccokat dobhatják (Hell Baal TC40). A droppok jóval ritkábbak, mint bármelyik más későbbi patchben, rúnák és jewelek csak minden második szökőévben, set és unique pedig nem gamblezhető. Emellett viszont adva van egy teljesen más craftrendszer, amiben lehetőség van (bár igen csekély) igazán imba cuccok előállítására (500+ ED Hydra Bow, 30% lifeleech ring). A high-level et és unique illetve craft base itemek is kinyerhetők egy szerencsés véletlennek köszönhetően, ugyanis a rackek a TC-systemtől függetlenül adják a cuccokat, ráadásul, ha ugyanazon az útvonalon közelítjük meg őket, a pszeudo-random drop rendszer miatt ugyanazt az itemet kapjuk meg. Innentől már csak türelem kérdése az egész, a set itemekre 1/125, a unique itemekre pedig 1/1000 az esély. A kiforratlan skill-rendszernek hála egyes karaktereknek megvan rá az esélye, hogy végigvigyék Hell fokozatot. Az amazon Lightning Fury boltjainak sebzéséhez például hozzáadódik a javelinből nyert fizikai sebzés is, továbbá minden egyes boltra hat a pierce%, crushing blow%, life és manaleech % és egyéb ctc (chance to cast). A sorceress cold masteryje megtöri az immunitást, a static fielden pedig nincs cap.

Elöljáróban talán ennyi elég, a többit majd a végjátszás közben. Most pedig jöhetnek a célok:

1. Normal, Nightmare és Hell fokozat végigjátszás untwinked (no editor, no item import). Hell Baal megölése.
2. A "klasszikus" überimba unique itemek (Arky, Shako) kifarmolása rack runningal.
3. Level 85+
4. Blood crafting remélhetőleg szép eredményekkel.

Etikai szabályok:
Bugok, exploitok: mivel a patch alapból mocskosul nehéz, és a topic egyik célja az exploitok bemutatása, etikai szabályok itt nem lesznek, a patch sajátosságait ki fogom használni a könnyebb haladás érdekében.
PlayersX: mivel a players x parancs csak 1.09-ben jelent meg, selfmulet fogok használni azokban az esetekben, ahol több játékos módot szeretnék. A játékosok száma 1.07-ben csak az XP-t növeli, a drop chancet nem. Szerintem ez így fair enough, ha gyorsabban akarok haladni, erősebb mobokat fogok hentelni.

/TL;DR Off

Kezdjük is el.



Úgy döntöttem sorcival megyek, nála látom a legtöbb esélyt a túlélésre Static-Frozen Orb-Cold Mastery comboval.

PP WP
Member
Posts: 12,351
Joined: Mar 25 2006
Gold: 62.00
Jan 12 2013 01:36am
megyek
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Jan 12 2013 01:50am
Első quest letudva. Esett 2 chipped sapphire és egy ilyen:



Elég jó kezdés. Főleg a sapphire miatt, ugyanis első célom a lehető legtöbb sapphiret összeszedni, és a lehető leglowabb levelen megszerezni a cubeot, hogy a cold resist ring receptel egy bugged Mana per Kill ringhez jussak. Nagyban megkönnyítené a sorc managondjait, ugyanis mana potit csak 1.10 óta lehet árusnál venni.

Irány Blood Raven.
Member
Posts: 13,562
Joined: Dec 24 2006
Gold: 0.08
Jan 12 2013 02:00am
lyl ebben még nekem is van egy csomó ujdonság, jó hogy igy felhivod a bugokra a figyelmet közben
Member
Posts: 31,213
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Jan 12 2013 02:04am
érdekes, majd olvasom ^^
Member
Posts: 8,016
Joined: Apr 3 2011
Gold: Locked
Trader: Scammer
Jan 12 2013 02:09am
hajrá
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Jan 12 2013 02:12am


Blood Raven undorító volt. :D Bár nekem se volt sok eszem, hogy lvl3 mentem elé, de a craft miatt muszáj alacsonyan tartanom magam. 1.07-ben a craftolt item szintje = clvl*0.66. A mana per kill affix ha jól emlékszem lvl3 vagy 6, tehát sokkal több esélyem van a rollra, ha kisebb szinten próbálkozok.

Fire mercet kaptam, ami kimondottam jó lesz Andariel ellen. :)

Charge boltnál jobb alaternatívát nem tudok az elkövetkező pár levelre, ahogy Syl is megmondta: igencsak imba skill, ha pofába kapja az ellen.

Irány Cain.
Member
Posts: 22,305
Joined: Jun 21 2005
Gold: 10,542.77
Jan 12 2013 02:50am
Cain szabad. Itt a nagy jutalom:



Craftolni jó lesz. Btw: már 4 kék kövem van, azért ez elég fasza.

Level6, végre van Static is, innentől erre mennek a pontok, a kötelezőket leszámítva. Tettem néhány pontot Str-re, hogy az alap páncélokat elbírjam, a többi vita.

Egyből megyek Andyhoz, csak azt a questet csinálom meg, ami útba esik. Countesst például semmi értelme, a gosu rúna dropjait 1.09-től vezették be (igen, itt még Countessből se lehet rúnát szerezni...).
Member
Posts: 34,867
Joined: Sep 21 2006
Gold: 2,650.01
Jan 12 2013 03:55am
tetszik, mert 1.11b noob vagyok :O
Member
Posts: 39,899
Joined: Dec 16 2008
Gold: 19.00
Jan 12 2013 03:59am
hell duriel
Go Back To Magyar Topic List
12349Next
Add Reply New Topic New Poll