d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Official Felsőoktatás Topik > Bmebme
Prev1318319320321322327Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Mar 30 2017 07:59am
Quote (miertvagyokilyenjokerdojel @ Mar 30 2017 02:57pm)
el se hiszem h irtal egy ertelmes es tobbe kevesbe realis postot, bar a haziirasbol tuti h nem fog megelni


grattis)))))


amiota elvegeztem a bmet elmult az idegbajom tbh
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Mar 30 2017 08:16am
Quote (jarabekg @ 30 Mar 2017 15:59)
amiota elvegeztem a bmet elmult az idegbajom tbh


nekem ugyanolyan idegesitö ostoba fasznak tünsz tbh
Member
Posts: 35,525
Joined: Jun 18 2008
Gold: 5,390.00
Mar 30 2017 08:45am
Quote (sylke @ Mar 30 2017 03:16pm)
nekem ugyanolyan idegesitö ostoba fasznak tünsz tbh


jo de csak azert mert egy szerencsetlen komplexusos nyomorek vagy :~)
Member
Posts: 31,218
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Mar 30 2017 08:49am
Quote (Karan2_Returned @ Mar 30 2017 02:34pm)
Azon gondolkozom hogy jelentkezek a BME itteni megfelelöjenek a programozo matematikus szakara estire.

Fel evig jartam nappalira egy informatikus föiskolai kepzesre, az eletem legnagyobb csalodasa volt, legföbb okai ezek voltak:
- Valami random külföldi szakmunkasoknak valo iskola 5. emeleten volt ugyan abban a teremben egy ~20 fös osztalynak tartva minden ora. Vartam az egyetemi eletet, sok uj ismeröst, bulikat, stb, erre egy nagy nudli fogadott.
- Olyan targyakra is be kellett jarnom a kis letszam miatt, ahol többet tudtam a tananyagrol mint a professzor. Ez magaban nem lenne gond, de alaptalanul sok önbizalmat ad, es bekepzeltem hogy a többi targybol se kell tanulnom.
- Java. A kurva anyjat annak, aki kitalalta, hogy minden iskolaban minden programozasrol szolo targyat javaban kell tanitani. Ezen felül a programozasos feladatok nem arrol szoltak, hogy valamit okosan megoldjak, hanem hogy szenvedjek egy debian szerveren feltelepiteni egy ösregi tomcatet meg jdbc drivert, mert a feladatban azt szabtak meg, utana meg nezhettem a sok indiai nyomorek youtube tutorialjat a servletekröl, mert ep eszü ember nem hasznal ilyesfele feketemagiat. Mondjuk pont ez a feladat motivalt arra hogy megtanuljak Linuxozni, ha masra nem arra legalabb jo volt.
- Hülye fejjel csajjal csinaltam minden projektmunkat / közös labort. Sokat tanultam belöle, azota kerülöm a nöi informatikusokat mint a pestist, viszont a ket ember helyetti munka hamar kikeszitett.

Ket eves webfejlesztöi tapasztalattal (inb4 a PHP nem programozas), hobbi szinten C++/Go/Python tapasztalattal, rendes matematikai alappal, fizikabol nagyobb lemaradasokkal (Magyarorszagon a 8. altalanos ota nem volt egyetlen fizikaoram se) mennyire valoszinü, hogy bukas nelkül vegig tudom csinalni? Igazat megvallva teljesen kiabrandultam a tovabbtanulastol, egyetlen dolog ami motivalna az a több penz.

Leginkabb azok velemenye erdekelne, akik hasonlo szakot vegeztek/vegeznek el, de akarki megszakerheti nyugodtan.



En hasonlo fizika tudassal elvegeztem a mernokinfot, szerintem neked menne, csak a matek huzos
Member
Posts: 95
Joined: Feb 11 2008
Gold: 0.63
Mar 30 2017 08:51am
Quote (sylke @ Mar 30 2017 02:16pm)
nekem ugyanolyan idegesitö ostoba fasznak tünsz tbh


halisten a te agyadban minden rendben
egy idióta kretén vagy, neked egy fasz kéne a szádba már az lehet tetszene
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 30 2017 09:26am
Quote (jarabekg @ Mar 30 2017 02:52pm)
Nehany dolgot emelnek ki:
1. Csak olyan egyetemre menj, aminek van normalis presztizse. Lehet ezt a tetelt fikazni, de merfoldekkel motivalobb egy olyan kornyezet, ahova ertelmesebb emberek jarnak, kontraszelektaltabb a tarsasag, es mondjuk nem egyedul kell vegigszenvedni minden csoportmunkat, tudsz ertelmes emberekkel talalkozni a szabadidodben etc. A kesobbi megbecslesrol, meg a kimutathatoan jobb kezdofizurol nem is beszelve.
2. Vegyel reszt a kozossegi eletben. Neked valszeg ez lesz a legnehezebb, leven fiatalabbak es mas kornyezetbol erkezoek lesznek az enberek akik korbevesznek, de igy merfoldekkel konnyebb elvegezni a sulit.
3. Nezd meg milyen targyaid lesznek. Ha tulnyomoreszt olyan targyaid lesznek, amiket nincs motivaciod csinalni, akkor nem fog menni, az tuti. 2-3 tarygert nem erdemes vegigcsinalni.
4. Legyel elkotelezett azirant amit csinalsz. Ha diplomas programozo mernok ur akarsz lenni, akkor ez lebegjen a szemed elott heti 5-6 nap 0-24, tudd, hogy miert csinalod, tudd ezt a celt vakon kovetni a legszarabb periodusokban is. Ma sszakokat el lehet enelkul vegezni (de legalabb is magyarorszagon, az orvosit es a mernokit csak nagyon nagyon nyogvenyelosen)

Ezek azok a dolgok, amiket ha en is merlegre teszek anno, akkor jobb dontest is hozhattam volna.

5. Nem tudod a matekot, fogadd el. Mindent az alapjaitol kurvalaposan meg kell ujra tanulni.
6. A ket eves php fejlesztes egy rendes szakon inkabb hatrany lesz mint elony, mert ahelyett, hogy fejlesztened a skilljeidet, meg feladatorientaltan mukodnel meg kell tanulnod telejsen mas logika alapjan gondolkodni.

Ezeket meg kulon jokivansagkent fogadd el tolem.

ja es szerintem 2x evesen nem jo otlet estire jarni, bar nem tudom nyugateuropaban ez mit takar, de pont a fun resze latszik kiesni a dolognak. Ha jobb vagy mint a tobbiek, akkor nem kell mellette dolgozni, tutoringbol/haziirasbol meg tudsz elni.


1. Ez az egyik legnevesebb egyetem az orszagban, viszont ennek megfelelöen az egyik legnehezebb is.
2. 23 eves vagyok, kinezetre 16nak tippelnek ha borotvalkozok. Fösulin is probaltam hivni többieket folyamatosan, de csak excuses.txt volt mindig. Egyik csavot meghivtam sörözni mondtam fizetek, de meg ugy is azt mondta hogy nn, faradt a sok tanulastol.
3. Maga a matematika nem vonz tulsagosan, de altalanos+közepsuli alatt folyamatosan jartam versenyekre is. Az összes többi targy viszont olyan szinten erdekel, hogy a szabadidömben is szoktam olvasni/tanulni rola.
4. Ez a legnagyobb chokepoint, lusta szar vagyok. Mondjuk Füxi miatt összeszedtem magamat mostanaban, hogy kezdjek valamit a tyukszaros eletemmel, amig van ra lehetösegem.

A mostani munkamat szeretem, es van tovabbi fizetesemeles is a lathataron, es amiota belejöttem azota nagyon ritkan stresszelek a munka miatt. Az is elöre meg van beszelve a HR-el hogy tudok akarmikor csökkenteni/emelni hogy hany szazalekban dolgozok, es ugyebar amire vegeznek az egyetemmel lenne mar 6-7 ev tapasztalatom. Nem vagyok jobb mint masok, örülök ha en nem bukok meg, szoval korrepetalas az alapbol kilöve. Max angolt/webfejlesztest tudnek tanitani, de abbol meg a rezsit sem tudnam fedezni, nem hogy negy even at kihuzni.

Annyit tanultam a föiskolabol, hogy ne kommunikaljak semmit nökkel az osztalybol, es össze kell hamar baratkozni az okos emberekkel, es akkor ezerszer könnyebb nem megbukni.

Quote (anyd @ Mar 30 2017 03:49pm)
En hasonlo fizika tudassal elvegeztem a mernokinfot, szerintem neked menne, csak a matek huzos


Matek miatt nem aggodom, fösuliban amikor bejartam az elöadasokra elsö elmagyarazas utan megertettem mindent. Kar hogy 5x magyaraztak el mindent a többiek miatt, dögunalom volt igy az egesz.
Egyetlen targy ami vegkepp nem ment az a telekomunnikacios eszközök vagy mi volt, ahol különbözö adatatvitellel kapcsolatos függvenyekröl tanultunk, ott el voltam veszve mint geci a füben.
Member
Posts: 49,982
Joined: Sep 10 2006
Gold: 3,857.00
Mar 30 2017 09:27am
Quote (BrN @ 30 Mar 2017 16:51)
halisten a te agyadban minden rendben
egy idióta kretén vagy, neked egy fasz kéne a szádba már az lehet tetszene


ejha
Member
Posts: 5,891
Joined: Feb 3 2012
Gold: 18.51
Mar 30 2017 12:57pm
Quote (BrN @ 30 Mar 2017 15:51)
halisten a te agyadban minden rendben
egy idióta kretén vagy, neked egy fasz kéne a szádba már az lehet tetszene



++
Member
Posts: 29
Joined: Nov 9 2014
Gold: 0.00
Mar 30 2017 01:12pm
Quote (jarabekg @ Mar 30 2017 03:45pm)
jo de csak azert mert egy szerencsetlen komplexusos nyomorek vagy :~)


fel nevetem xĐĐ
Member
Posts: 20,791
Joined: Feb 8 2012
Gold: 1,630.69
Mar 31 2017 06:21am
Felhivtam az egyetemet, elmeletileg kene egy ev felkeszitöre jarnom mivel nincsen erettsegim, de ha anelkül jelentkezek, akkor egy felveteli teszten at kell mennem 8 tantargybol junius közepen.

Matek I + II
Biologia
Kemia
Fizika
Nemet (3 könyv)
Angol (2 könyv)
Olasz (2 könyv)
Törtenelem
Földrajz

Ez az ötlet ugy tünik rip in pepperoni.

Edit: 6 könyv nemetböl :santa:

This post was edited by Karan2_Returned on Mar 31 2017 06:26am
Go Back To Magyar Topic List
Prev1318319320321322327Next
Add Reply New Topic New Poll