d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Vízipipa > Dohányok/pipák - I I.
12347Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 22 2009 02:24pm
http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=21440319&f=129&st=0

Quote (Baleee @ Thu, 31 Jul 2008, 07:39)
Szóval ez a pipáról és a pipázásról szólna, a kikötés, hogy a topic addig ok:

Quote (Lajo)
amíg drog nem kerül szóba csak rendes pipadohány


Nah szóval kinek milyen pipája van (hány cm-es, arra értem), esetleg ha képet tud postolni akkor az is jöhet. Milyen dohányokat próbált, milyen tetszett neki (Márka+íz)?

Én egy ilyennel szemezek: http://www.baharia.hu/index.php?lap=104&param=1&center=uj_termekek&term_id=594

Illetve láttam olyat, hogy kókusz szén, próbálta-e már valaki? Miért volt jobb mint egy sima holland szén?
Esetleg pipázási szokások is jöhetnek, mikor estek neki / milyen zenét hallgattok pipázás közben.
Milyen dohány keveréseket próbáltatok? Akkor olvastam olyat, hogy vaníliás pipa dohányra régi sima (cicás..) kakaóport szórnak és ezzel dobják fel.

Illetve jöhetnek a fun/homemade pipák képei is. smile.gif


/e: halpzor pipa vásárláshoz: http://www.vizipipavasarlas.eu


Egy-két jelentősebb post az előző topicbol:

Quote (xGurke @ Thu, 31 Jul 2008, 11:05)
tippekre ezt találtam:

Hennawy sárgadinnyés, és Hennawy mangós dohányt keverj össze, a tartályba víz helyett mehet Absinth.

Hennawy banános dohány mellé, vágj össze egy kevés banánhéjat(kb a tölcsérbe töltött mennyiség 1/3-át tegye ki a banánhéj).

Al Fakher citromos dohánnyal tömd meg a tölcsért, a tartályba a víz mellé dobj 3-10db kóla jégkockát.

Hennawy csokoládés dohányra, szórj egy kevés erős paprikát.

Al-Waha narancskrém ízű dohány a tölcsérbe, mellé egy kevés narancshéj, a víztartályba 100%-os narancslé.

Víztartályba tegyél tejet(vigyázz, nagyon könnyen habosodik és följön a csöbe!!) a dohánytölcsérbe mehet Hennawy eper ízesítésű dohány.

Hennawy vagy Al Fakher cola ízű dohánnyal tömd meg a dohánytölcsért, a víztartályba tegyél erős, testes vörösbort.

Al Fakher méz ízesítésű dohányt tegyél a tölcsébre, amire rácsepegtettél 1-2 csepp mézet, a víztartályba tegyél teát.

És végül, az ízzó szénre szórj kristálycukrot, így kellemes karamell illat keletkezik.



Quote (Baleee @ Thu, 31 Jul 2008, 11:10)
Ezek jók lehetnek, majd kipróbálom. Én eddig csak azt hallottam személyes ismerősöktől, hogy olyat próbáljak ki egyszer, hogy vaníliás dohányra szórni kis kakaóport (azt a fajtát ami ilyen komcsi, macskás biggrin.gif ). Illetve olyanokat, hogy a víz az szörpös legyen pl málna szörp (házi, vagy bio amiben nem nagyon van tartósítószer, vagy csak minimális) és sárgadinnyés dohány. >.<



Quote (anarkin)
Mennyibe kerül a pipa és a fenntartása

Quote (Baleee @ Thu, 31 Jul 2008, 11:30)



Hááát figy a dohányok:
50grammos 400-600 között (5-6 tömésre elég)
250grammos 1400-2000 között
Alufólia az mondhatni free, főleg, hogy egy guriga kva sokáig elég...
Hááát, tömítést néha cserélni kell, mert elérik, de azok is olcsók, illetve szipka nem árt a fém szívócső végre, de az is olcsó.
Szén 10db-os 450 ft (holland szén)

a szívócsövet is ki kell cserélni mert, azt tisztítani nem nagyon lehet, illetve ha a tisztító cuccaid szétmennek akkor azt is cserélni.

Igazából amit gyakrabban kell venni az a dohány és szén. Mondjuk attól is függ milyen gyakran szívod, ha csak alkalomszerűen, akkor nem oylan drága, ha napi szinten (1x), akkor heti 1000-1200 ft körül kb ^^

(ismerősöm mondta, ne engem kövezzetek meg biggrin.gif, de kb ha számolok akkor sztem is így vhogy van az ára)




Quote (primas @ Sun, 3 Aug 2008, 22:22)
Elég sokszor kéne ahhoz pipázni, hogy 1 azaz egy szál cigi káros anyagát beszívd. Egyrész azért, mert a dohányt a tetején nem közvetlenül megégetjük, hanem az izzó szén hőjét szívjuk át rajta. Másrészt meg azért, mert ha (netalántán) maradna is ezután valami, azt a víz megszűri. Nem egészséges, de itt ez azt jelenti, hogy nem káros wink.gif

És hogy mire jó a vízipipa: A dohányosok (ideális esetben) egy közösséget alkotnak - tipikus mondás akár munkahelyen, bulin vagy koleszban, hogy "na, menjünk ki és szívjunk el egy cigit." Namost a vízipipa esetében ez nem 5-10 perc, hanem kb. 1-1,5 óra (helyes használat esetén) smile.gif Hosszabban el lehet beszélgetni a haverokkal, közben lehet iszogatni, valamilyen táblás játékot elővenni (Catan, Munchkin, Rizikó rulz), egy lazább film közben is lehet pippantani. A vízipipa nem egyszemélyes tárgy. Egyedül túl sok a füstje - az ember frankón be tud tőle szédülni és 45 perc után ráun. Viszont egy többfős társaságot lazán az asztalnál tud tartani, mert senki sem akar kimaradni a körből, ahogy halad körbe a cső smile.gif. Ad egy alap ürügyet, amiért a haverokkal összeülhetsz. Nagyon jó közösségépítő smile.gif
Jah, és elég funky is: azért annak van egy stílusa, amikor egy helyen (ahol nem ismerik/nem használják) összepakoltok egy vízipipát. Én személy szerint sokkal igényesebbnek tartom a ciginél. Azonkívül jó móka figyelni az emberek "Jé, ez mi?"-típusú tekinetét smile.gif



Quote (r4Nger @ Mon, 4 Aug 2008, 10:13)
eloszoris én nem pipázok/dohányzok, mert káros az egészségre meg valami olyasmit hallottam hogy egy szivás a vizipipábol annyit ér mintha 10 et beleszivnál egy rendes cigibe szal sokkal kártékonyabb, de a barataim nagyrésze mégis vizipipázik, néha elszoktunk menni a shirazba a ráday utcaban ott lehet vizipipát bérelni és olyan jo kis arabos feeling van. ha vanni akartok vizipipát és ajánlom az éttertem meletti ajándékboltot ott elég sok féle fajta van.

Quote (primas @ Mon, 4 Aug 2008, 12:07)
Sokmindent lehet olvasni... kicsit utána google-ztam, és a legkülönbözőbb írásokat sikerült olvasnom: volt olyan, amelyik azt mondta, hogy semmi para nincs vele, volt, ahol azt állították, amit Te is írtál. És volt egy a kettő közötti úton is, ahol meg annyit írtak, hogy igen, sok CO jut a szervezetbe, ellenben nikotin meg kátrány sokkal kevesebb, mint a ciginél. Jegyzem meg, a pofa azt is írta, hogy CO-mérgezést kapott (szédülés, fejfájás, miegymás): hát nem tudom, hogy ez épp a CO-mérgezés jele-e, de józan ésszel belegondolva is: ha EGYEDÜL szívod a pipát úgy, hogy két slukk között nem veszel "normális" levegőt, nyilván szédülni fogsz, hiszen a füstben kevesebb oxigén van! Az oxigénhiány pedig szédülést okoz, az erek kitágulnak, hogy több vér jusson az agyba, ezek után pedig ha kimész a szabad levegőre, akkor meg MÁR túl sok vér van a fejedben, az meg a fejfájás okozója. Mondtam: a vízipipa közösségi dolog és ésszel kell hozzáállni, mint minden máshoz.Még egy dolog: én még nem láttam hírt arról, hogy valaki vízipipázás okozta rákban vagy egyéb betegségben halt volna meg.
Nekem ez a teóriám - már jó ideje vízipipázom, de nem vagyok függő (1 hónap szünet után nem érzem, hogy mindenképp be kell gyújtaom egyet), és a tüdőm is rendben van:)


This post was edited by Baleee on Jul 22 2009 02:25pm
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Jul 22 2009 02:24pm
1ső

hmm. fail quote is fail :wacko:

This post was edited by Aston on Jul 22 2009 02:24pm
Member
Posts: 51,148
Joined: Sep 23 2007
Gold: 133.70
Warn: 100%
Jul 22 2009 02:24pm
ide is 1so
meg mesh
akkor megse
amugy orulok hogy harmadszorra sikerult : D

This post was edited by ButUCItsNotMeItsNotMyFamilyInUrH on Jul 22 2009 02:24pm
Member
Posts: 17,415
Joined: Jan 31 2007
Gold: 3,065.00
Jul 22 2009 02:24pm
Akkor leírom ide is. Mégis ez az igazi. ^^

Nemrég csináltam egy ilyet: http://blog.vizipipafan.hu/heba-filter-keszites-vasarlas-helyett/
Azt mondják hogy jobban szűri.. azt még nem tudom, de hangja alig van a pipának. Képet nem tudok csinálni mert pipázok épp.
http://www.vizipipavasarlas.hu/96,heba-filter.html --> ilyen az igazi.
Valaki használ esetleg ilyet?

Quote (ButUCItsNotMeItsNotMyFamilyInUrH @ Wed, Jul 22 2009, 10:24pm)
ide is 1so
meg mesh


fail :rofl:

This post was edited by Kenny10 on Jul 22 2009 02:25pm
Banned
Posts: 4,355
Joined: Oct 27 2008
Gold: 0.00
Warn: 20%
Jul 22 2009 02:25pm
gyec ezkla.
pikap >
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jul 22 2009 02:25pm
Quote (Anal_Jesus @ Wed, 22 Jul 2009, 21:25)
gyec ezkla.
pikap >


Ehol
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Jul 22 2009 02:25pm
Quote (Kenny10 @ Wed, 22 Jul 2009, 22:24)
Akkor leírom ide is. Mégis ez az igazi. ^^

Nemrég csináltam egy ilyet: http://blog.vizipipafan.hu/heba-filter-keszites-vasarlas-helyett/
Azt mondják hogy jobban szűri.. azt még nem tudom, de hangja alig van a pipának. Képet nem tudok csinálni mert pipázok épp.
http://www.vizipipavasarlas.hu/96,heba-filter.html --> ilyen az igazi.
Valaki használ esetleg ilyet?


Nem használok ilyet, mert mindenki tudja, hogy a víz kivállóan megszűri. Ezt cptgúszt is alátámasztja.
Member
Posts: 6,358
Joined: Jun 21 2007
Gold: 0.14
Jul 22 2009 02:25pm
Az elöbb tele Spamolták a topikot most meg Költöttél rá 5 fg akkor most nem fogják vagy mi ?
Member
Posts: 43,299
Joined: Sep 9 2007
Gold: 69.85
Jul 22 2009 02:26pm
Quote (Kenny10 @ Wed, 22 Jul 2009, 22:24)
Akkor leírom ide is. Mégis ez az igazi. ^^

Nemrég csináltam egy ilyet: http://blog.vizipipafan.hu/heba-filter-keszites-vasarlas-helyett/
Azt mondják hogy jobban szűri.. azt még nem tudom, de hangja alig van a pipának. Képet nem tudok csinálni mert pipázok épp.
http://www.vizipipavasarlas.hu/96,heba-filter.html --> ilyen az igazi.
Valaki használ esetleg ilyet?



fail :rofl:


Végre ;D

Quote (Aston @ Wed, 22 Jul 2009, 22:24)
1ső

hmm. fail quote is fail :wacko:


Jovan na, nem láttam azt a másolás failt, a lajos quotenal ... :c


De így már ok :)
Member
Posts: 51,148
Joined: Sep 23 2007
Gold: 133.70
Warn: 100%
Jul 22 2009 02:26pm
Quote (Aston @ Wed, Jul 22 2009, 09:25pm)
Nem használok ilyet, mert mindenki tudja, hogy a víz kivállóan megszűri. Ezt cptgúszt is alátámasztja.


hat ha o alatamasztja, akkor elhiszem
Go Back To Magyar Topic List
12347Next
Add Reply New Topic New Poll