d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Socket Guide
1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 5,927
Joined: Dec 4 2006
Gold: 0.00
Warn: 40%
Apr 19 2009 12:09pm
Mi az a socket és hogyan készíthetem el ?

A legtöbb helm,shield,armor és weapon tartalmazhat socketet.Ezekbe rúnaszó(rw),gem és jewel helyezhető mellyel az alap tárgy tulajdonságait módosítjuk.
Ezeket a felszereléseket többféleképpen készíthetjük el.Egy tárgyat csak akkor tudunk lyukasztani ha az még nem tartalmaz foglalatot.

Fehér-normál tárgyak
-act5 első küldetése után Larzuknál tudjuk elvégezni a socketelést.Larzuk bármely normál tárgyba a maximális socketet készíti el az ilvl alapján.
ilvl= item lvl
a tárgy szintje ami a megölt ellenség szintjével egyezik.Például ha egy ellenség szintje (mlvl) 14 és egy normál nulla sockettal rendelkező crystal sword-öt dob majd ezt larzukkal socketeljük akkor 3 socketet kapunk a tárgyba mert 25-ös ilvl alatti crystal sword-ben maximum 3 socket lehet.

A mobok mlvl szintjei az alvl(area lvl) szintjeiből következik.Az alapérték a normál ellenségekre vonatkozik.A magic mobok mlvl-je +2 és a unique ellenségeké +3 szintel nő az alaphoz képest.
(példa: act5:Frigid Highlands alvl-je 81 Shenk unique mob így 81+3lvl és ebből következően a tőle esett tárgy szintje(ilvl) egyenlő 84-el




-lehetőség van a normál tárgyak socketelésére a Horadric Cube segítségével recept alapján is.Ilyen típusú socketelés során a játék mindig 6 socket pontal számol.A tárgy maximum foglalatszáma mondjuk 2 akkor az esély az egy socketre 1:6 arány míg két socketra 5/6. (a cube recept csak nem superior tárgy esetén működik)
armor:
1 Tal Rune + 1 Thul Rune + 1 Perfect Topaz + Normal Armor
shield:
1 Tal Rune + 1 Amn Rune + 1 Perfect Ruby + Normal Shield
helm:
1 Ral Rune + 1 Thul Rune + 1 Perfect Sapphire + Normal Helm
weapon:
1 Ral Rune + 1 Amn Rune + 1 Perfect Amethyst + Normal Weapon

Megjegyzés: Etheral armor esetén a recept segítségével megtöbbszörözhetjük az alap deffense-t.Ennek a szorzója 1.5.


Egyedi-Uniqe tárgyak
- Unique tárgyakat is lehet socketelni Larzuknál, de ezekbe minden esetben 1-et tesz.

Mágikus-Magic tárgyak
-A magic tárgyak alapból tartalmazhatnak 1-4 socketet

A magic tárgyakat több módszerrel socketelhetjük.
-Larzuk minden mágikus tárgyba 1 vagy 2 foglalatot helyez.Az hogy 1 vagy 2 socket teljesen a véletlenen alapul és nem befolyásolja semmi sem.
-A Horadric Cube segítségével készíthetünk 1 vagy 2 lyukat recept segítségével minden mágikus fegyverbe kivéve a javelinbe.A recept használatvával a régi tulajdonságok elvesznek és új tulajdonságok kerülnek a fegyverbe.A recept csak a még nem lyukas tárgyakon működik.

hozzávalók:
3 Chipped gem + 1 magic weapon ami még nem tartalmaz socketet = 1 vagy 2 socket a fegyverbe + új képességek a régiek elvesztése mellett
3 Flawless Gem + 1 magic weapon ami még nem tartalmaz socketet = 1 vagy 2 socket a fegyverbe + új képességek a régiek elvesztése mellett

Ritka-Rare tárgyak
A rare tárgyak maximum 1 foglalatot tartalmazhatnak.Elkészítése kétféleképp lehetséges.
-Larzuknál készíthetünk bele.
-a Horadric Cube segítségével recept alapján készíthetünk bele 1 socketet.

hozzávalók:
3 Perfect Skulls + 1 rare tárgy + Stone of Jordan (unique gyűrű,rövidítve SOJ)




Normál tárgyakba mennyi lyuk található és hol keressünk bizonyos számú lyukat tartalmazó tárgyat?


Minden normál tárgy tartalmazhat 1-6 socketet az adott fegyver maximálisan elérhető foglalatszám alapját figyelembe véve.
A fehér tárgyak keresésekor törekedjünk a 0% magic find(MF) eléréséhez mivel ez az érték minél nagyobb annál kevesebb fehér tárgyat találunk.A játékosok száma egy játékon belül nagyobb esélyt jelent tárgyak találására így érdemes csapatban keresni a tárgyakat.
A socketek száma véletlen de a szörnyek szintje(mlvl) és ez alapján a nehézségi szint is befolyásolja a maximum fellelhető alap foglalat számát.Minél nagyobb a szörny szintje annál nagyobb esélyt ad a több sockethez,minél kisseb a szint annál több az esély kevesebb sockethez.

Kivételek ez alól a paladin shieldek amik 4,druid és barbár helmek amik 3 socketesek is lehetnek bármilyen mlvl mellett.






*lábjegyzet:
alvl(area level) = a pálya szintje.Ez 1-87 lehet,kivéve übertrist ahol ez a szint 110.Minnél nagyobb az alvl annál nagyobb esély van értékesebb tárgy találására.
mlvl(mob level) = a mob szintje.
ilvl(item level) = a tárgy szintje.Ezt az alvl+mob típusából tudjuk számolni.Normál mob esetét ez egyenlő az alvl-el,magic(kék)mob esetén +2 értékkel nő míg unique mob esetén+3.
clvl(char lvl)= a karaktered aktuális szintje.
mob= ellenség,szörny,enemy

Külön köszönet vtibinek ReDEyeSnek ElCapitanonak és Genthornak.

This post was edited by hun_jozef on Apr 19 2009 12:25pm
Member
Posts: 29,340
Joined: Oct 4 2005
Gold: 4.20
Apr 19 2009 12:09pm
köszönjük asci
Retired Moderator
Posts: 30,568
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,509.00
Trader: Trusted
Apr 19 2009 12:09pm
Hio, szép munka én már olvastam :D
Pont most jöttem meg ^^
Member
Posts: 51,148
Joined: Sep 23 2007
Gold: 133.70
Warn: 100%
Apr 19 2009 12:10pm
ez pont tegnap kellett volna
thy
mesh

edit: azt a hosszu zold kepet csak siman eleg lenne ha linkelned, mert igy kurvahosszu, nem kell megjeleniteni

This post was edited by ButUCItsNotMeItsNotMyFamilyInUrH on Apr 19 2009 12:10pm
Member
Posts: 28,789
Joined: Oct 7 2007
Gold: 0.18
Apr 19 2009 12:15pm
egy köszönet nekem is kifért volna =(
Retired Moderator
Posts: 30,568
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,509.00
Trader: Trusted
Apr 19 2009 12:16pm
Quote (ElCapitano @ Sun, 19 Apr 2009, 20:15)
egy köszönet nekem is kifért volna =(


Köszönjük emeshe!
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Apr 19 2009 12:17pm
Quote (hun_jozef @ Sun, 19 Apr 2009, 19:09)
Normál tárgyakba mennyi lyuk található és hol keressünk bizonyos számú lyukat tartalmazó tárgyat?


Minden normál tárgy tartalmazhat 1-6 socketet az adott fegyver maximálisan elérhető foglalatszám alapját figyelembe véve.
A fehér tárgyak keresésekor törekedjünk a 0% magic find(MF) eléréséhez mivel ez az érték minél nagyobb annál kevesebb fehér tárgyat találunk.A  játékosok száma egy játékon belül nagyobb esélyt jelent tárgyak találására így érdemes csapatban keresni a tárgyakat.
A socketek száma véletlen de a szörnyek szintje(mlvl) és ez alapján a nehézségi szint is befolyásolja a maximum fellelhető alap foglalat számát.Minél nagyobb a szörny szintje annál nagyobb esélyt ad a több sockethez,minél kisseb a szint annál több az esély kevesebb sockethez.

Kivételek ez alól a paladin shieldek amik 4,druid és barbár helmek amik 3 socketesek is lehetnek bármilyen mlvl mellett.


Normálon NEM találhatsz 4 sockos kardot, viszont ha 25-40 lvl között ha lyukasztod mondjuk a white crystal swordot, akkor 4-et kap


Bold tesztelve van? mert ha nem akkor nyomok pár tristrunt és egy targe/rand barb helmet lyukasztunk
Member
Posts: 32,949
Joined: Jan 3 2008
Gold: 3,555.00
Warn: 30%
Apr 19 2009 12:17pm
szép guide :) de nem olvastam tüzetesen végig de alkalomadtán jó lesz
Member
Posts: 22,445
Joined: Aug 31 2007
Gold: 8,203.38
Apr 19 2009 12:17pm
Quote (ElCapitano @ Sun, 19 Apr 2009, 19:15)
egy köszönet nekem is kifért volna =(


köszi kapitányg*c* !!
Member
Posts: 43,694
Joined: Oct 4 2008
Gold: 160,818.52
Trader: Trusted
Apr 19 2009 12:17pm
najsz work :D
van idod a sigre? :P
Go Back To Magyar Topic List
1234Next
Add Reply New Topic New Poll