d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > MLD > Avagy: Lesz-e Elég Player Fun MLD TvT-re
123341Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Apr 7 2009 10:03am
Gondolom sokakban kellemes emlék a S4 végén tartott rengeteg mld tvt mókázás, így szeretném pöppet fel eleveníteni ezt. Az újaknak kis ízelítő, hogy miért mld:

--> Olcsón lehet jó karikat csinálni. Itt elég lehet a plain skiller is, itemek jó része lehet kommersz junik, lényeg a fun game. Sokunk első mld karijai nem kerültek többe mint 5-10 fg, meg persze az inv (plain maxdam charmok, low life sc-k :D) és gyakori junikokat összedobtuk, az free volt. Lényeg, hogy akár 50-60 fg-ből 0-ról használható karit lehet csinálni, 2-300-ból meg teljesen jól működő, erős karit. Persze lehet(ne) itt is life/@, 20/17mana sc-kkel telepakolni az invet, vagy többezres eth selfrep 400++ed kardokkal vagdalkozni, de általánosan elmondható, hogy olcsón is egy nagyon élvezetes karit lehet csinálni.

--> Újdonság. Nem a megszokott, sablon karikkal mész, jó hogy magadnak kell kitalálnod a cuccait/skillezést, összeszedned a rare/mgic holmikat, nincs tele, nincs cta-ból bo, minden kaszt a saját skilljeit használja. Teljesen más a cuccok/skillek tervezése is, nagyban beleszól a karikba az hogy mana poti tiltott.

--> Változatos. Rengeteg féle karakter használható mld-n, olyanok is amik hld-n nem. Itt az sem baj ha fun karid van, az is lehet hasznos - hld-n ha egy teambe bekerül egy fun kari, az nagyon sokat leszed a csapatból. Rabies dru, psn ama, javama, fissure dru satöbbi... Ezek mind-mind nagyon jó mld karik, pedig hld-n soha nem látnál ilyet.

--> Milyénk. 200% magyar játékosok, 200% funért. Hülyéket szelektáljuk, aki nem tud viselkedni nem jön általunk csinált tvt game-be. Nem hun-1 csatis arcoskodás, "eZnoob" rinyálás fog menni, hanem hülyéskedés, jó hangulat, egyszóval (ami kettő) móka és kacagás.



Noh ennyi elég is, lássuk akkor mi kell mld game-hez:
- szabályrendszer
- karik


Szabályrendszer (ami eléggé képlékeny, tuti változni fog még a játékok során):

-egy teamből egy ember mondja hogy 'go', ha valaki mondta mehet. Érdemes ezért teameknek előre megdumálni h mehet-1 (!-el fej fölött mindenki írja h go, és valaki meg beírja h t1g vagy t2g).
-BM bejárat, CP wp-től indulnak a csapatok.
-ha lehalsz ne kolbászolj ki, és ne spammolj. Ha másik halott playerrel akarsz beszélni "fej fölött" dumáljatok, még játékos karikkal pedig keveset, zavarhatod őket ezzel, és csak a káosz nő.
-Normon megy a game.
-MINDEN poti banned. Igen, mana poti is. Oszd be.
-1xraven engedélyezett (2x raven stack nélkül tesztelve lesz, de valszeg nem)
-1xdwarf vagy ww
-stack res: bármennyi
-knockback tiltott
-slow enemy tiltott (clay golemet lehet idézni!)
-prison/decrephy/holy freeze/slow missile/ironmaiden/life tap használata tiltott
-replife még meghatározásra kerül, de valszeg 10 engedélyezett ES sosonak, nem ES-nek meg 20-25
-insight minden karinak engedélyezett (ES sosonak is)

-mivel ez nem liga, nem verseny, nincs tét, ezért ha valaki köcsög, ne csodálkozzon ha nem hívják tvt-re. Nem fogjuk szeretni azokat a játékosokat, akik szó szerint eltűnnek 20-30 percre, csakhogy replife dolgozzon. Persze pár perc mana regen belefér (váltásra tegyél be insightot pl), de a szó szerinti 10-20 percek nem.

Szemfüles játékos elég sok hézagot láthat benne, ami nem véletlen. Egyrészt, neten nem találtam mld ligát, és ahhoz jó szabályrendszert (oda kéne frw cap, pontos replife, időlimitek satöbbi), másrészt mert van mld-n pár hiányosság. Ez nem gond, lényeg hogy egy váz megvan, amivel el lehet indulni, és nagyjából lefedi a lényeget.

Karit tudok majd kölcsönadni párat esetleg, cucc már megvan kicker, rabies dru, javamához. Karikat persze csak olyannak adunk akit ismerünk. Igazából nem az a párszáz fg zavarna amit lelop egy-egy retard, hanem az hogy -3 kari amivel játszani lehet.


Így első körben ennyi. Biztos lesz egy rakat retard ovis kislány aki spammolni fog, kérek mindenkit ezeket szimplán ignorálja, ha valaki túlzásba viszi majd szólok valami kék/zöld figurának hogy figyeljen oda.
A topic leginkább játékok egyeztetéséről, kariépitésről, tapasztalatokról, és gémbeli eseményekről szól, minden ontopic ami kapcsolódik mld-hez. Kérdezzetek bátran, kritizáljatok még bátrabban, de leginkább gyertek sokan tévétézni.

Eddigi mld karik:
Oberon_os: hammer pala, bowama
Janou: ES/FO, blizzer
kopek: ES/FB
Retired Moderator
Posts: 30,568
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,509.00
Trader: Trusted
Apr 7 2009 10:04am
Ha felteszem a diablot jövök barát accjaval, meg lehet hogy ö is jön ( http://forums.d2jsp.org/user.php?i=426075 )

Klontar fissure dru lvl49
Member
Posts: 10,719
Joined: Jan 21 2008
Gold: 570.01
Apr 7 2009 10:08am
én szivesen csinálnék karit talán most hogy jön a a szünet időm is lesz összedobni egyet

tisztázás kedvéért

eu sc ladder ?
Member
Posts: 5,927
Joined: Dec 4 2006
Gold: 0.00
Warn: 40%
Apr 7 2009 10:08am
ha valaki segít majd egy kiesős időben huzit intézni beszállnék én is,persze csak ha szívesen láttok.

/és tényleg csak funra megy :D
Member
Posts: 12,261
Joined: Sep 11 2006
Gold: 1,111.11
Apr 7 2009 10:10am
Quote (megyad @ Tue, Apr 7 2009, 06:08pm)
én szivesen csinálnék karit talán most hogy jön a a szünet időm is lesz összedobni egyet

tisztázás kedvéért

eu sc ladder ?


igen ladder, és ofc lvl49es karik :)
Member
Posts: 10,719
Joined: Jan 21 2008
Gold: 570.01
Apr 7 2009 10:10am
Quote (kopek66 @ Tue, Apr 7 2009, 04:10pm)
igen ladder, és ofc lvl49es karik :)


ha nem mondod arra rá sem jövök

akkor leeht hogy barbart fogok cisnalni
Member
Posts: 32,949
Joined: Jan 3 2008
Gold: 3,555.00
Warn: 30%
Apr 7 2009 10:15am
összedobok majd én is sztem talán egy trappert :P

e: sticky

This post was edited by Vharimatras on Apr 7 2009 10:15am
Member
Posts: 42,981
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Apr 7 2009 10:15am
DE AZERT ITT IS 24/7 DESYNCHER NIGGERDIN VAN, AMIT MÉG NEHEZEBB KIIKTATNI, MERT NINCS TELE :DDDDDDDDD

srsly: a bowaman kívül nem tudnék olyan karit mondani, amivel nem csak az előre megbeszélt fun tvt gamekben lehet érdemlegesen kezdeni valamit

és ez nekem nagy szívfájdalom
Member
Posts: 31,873
Joined: May 14 2005
Gold: 124.45
Apr 7 2009 10:32am
Quote (megyad @ Tue, 7 Apr 2009, 16:10)
ha nem mondod arra rá sem jövök

akkor leeht hogy barbart fogok cisnalni


helyes, barb jó!

Jozef: gyere bátran, persze! amíg valaki nem anyáz, és krájol game-ben 0-24, addig jöhet. ;) Persze lesz anyázás és cry, de normalizált szinten. :D (én pl elég sokat sírok...)

Quote (Vharimatras @ Tue, 7 Apr 2009, 16:15)
összedobok majd én is sztem talán egy trappert :P

e: sticky


Igen, tudtam h megleled a hiba helyét, trapra ki kell majd találni vmit. :/ :D Ha kell help csak pmelj vagy msn vagy postolj ide. ;)

Quote (Taszilo.^ @ Tue, 7 Apr 2009, 16:15)
DE AZERT ITT IS 24/7 DESYNCHER NIGGERDIN VAN, AMIT MÉG NEHEZEBB KIIKTATNI, MERT NINCS TELE :DDDDDDDDD

srsly: a bowaman kívül nem tudnék olyan karit mondani, amivel nem csak az előre megbeszélt fun tvt gamekben lehet érdemlegesen kezdeni valamit

és ez nekem nagy szívfájdalom


Ez valószínüleg azért van, mert nem mld-ztél még. Igazából minden attól függ hogy ki az ellenfél. Kicker pl nem valami delejes smite/jav/barb ellen, de pl bowert, sosot szedi rendesen.
Kicsit overpovered a foh, és a sorcok. Többi egál kb, bower sem legyőzhetetlen, sőt (jav vs bowban egál meccseket toltunk pl, de hellskin bowerét is elvertem javamával párszor, pedig az a realm egyik legjobb bowere volt).

Szóval nem cry kell, hanem kari, és go fun.

This post was edited by Oberon_os on Apr 7 2009 10:36am
Retired Moderator
Posts: 30,568
Joined: Jul 6 2007
Gold: 10,509.00
Trader: Trusted
Apr 7 2009 10:37am
Hát a fissure az olyan, hogy ami nem absol és aláraknak egy ilyet, az általában oneshot.
ES sorcnak tisztelet mert kivétel, de az se mindig ^^
Csak nehéz célozni vele, és nem bír sok ütést, mert olyan cuccai vannak h 20/20 100 life gothic plate, 30-30 crystal, 20-20 pajzs, 2 dru 3 fissure 10-10 pelt, stb...
Vackok a resijei, a sebzése meg nagyonnagy
Go Back To Magyar Topic List
123341Next
Add Reply New Topic New Poll