d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Über Tristram Leveling Guide Kezdőknek
1234Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 2,685
Joined: Jun 15 2008
Gold: 325.66
Jan 29 2009 05:32pm
BEVEZETŐ

Mikor elkezdtem a Diablo II-t, nagyon sokat szenvedtem, mire egy-egy karaktert sikreült felhúznom épkézláb szintre. Gondolom mások előtt se ismeretlenek a Tristrunok, Tombrunok, Baalrunok soha véget nem érő sora. Egész addig így voltam ezzel én is, míg egyszer rá nem szántam magam és befizettem egy Über Tristram levelingre. Mit ne mondjak, sokkoló volt a sebesség, ahogy 5 perc múlva lvl1-ről lvl60-as voltam. Mikor aztán mi is meg akartuk csinálni a saját UT-nket, szembesültem vele, hogy azért ez nem olyan egyszerű mint aminek tűnik. Nagyon sok guide-ot rágtam át, mire úgy-ahogy képbe kerültem, mit és hogyan kellene csinálni, de persze csak a saját tapasztalatok után állt össze a kép.
Ennek az ismertetőnek a célja, hogy a kezdő játékosokat megismertesse az Über Tristram levelinggel, és érthetően, részletesen összegezze mindazt, amit erről tudni érdemes. Életemben először írok ilyen guide-ot, igyekszem közérthető és követhető maradni, de előre is elnézést kérek a hibákért. Szívesen várok bármilyen építő jellegű észrevételt a tekozlofiu@gmail.com e-mail címre.

RÖVIDÍTÉSEK AMIKET ILLIK ISMERNI

UT = Über Tristram
BW = Bone Wall
LW = Last Wall
TB = Town Break
RJ = Rejoin
TT = Target Test, lásd még Kiss.
Target = Célpont. Az a karakter (egy hammerdin) akire Mephisto a csontvázakat idézi
Kiss = Közel menni Mephihez hogy csontvázat idézzen a targetre
Leecher = azok a karakterek, akik csak Xp szerzés miatt lépnek be a játékba
Filler = olyan karakter aki fent marad Harrogathban, hogy a többiek több Xp-t kapjanak

MI IS ÜBER TRISTRAM?

Über Tristram egy különleges helyszín, amit csak Hell Act5-ben, Harrogath-ból lehet megnyitni. Szükség van hozzá három különleges tárgyra, három organ-re (Diablo’s Horn, Mephisto’s Brain és Baal’s Eye). Ezeket a horadric cube-ban összerakva egy piros portál nyílik (akárcsak a secret cow level), amin keresztül Über Trsitramban találjuk magunkat. Hogy ezt a három tárgyat miként lehet megszerezni, most nem részletezném, más guide-ok foglalkoznak velük épp eleget...

Ez pontosan ugyanúgy néz ki mint az Act1-ben található Tristram, ahol Cain raboskodik. A különbség csak annyi, hogy a portál most nem az észak keleti sarokba vezet, hanem a középen álló épületegyütteshez közel, attól északra nyílik. Különbség még (azon kívül, hogy Cain nincs itt tongue.gif), hogy innen nem lehet TP-t nyitni, csak a piros portálon át lehet közlekedni, valamint nem lehet PK-zni és duelezni (hostile karakter nem tud lemenni a portalon).

Szörnyek az elején nincsenek, de ha közel merészkedünk Tristram közepéhez, megjelenik Diablo, Baal és Mephisto és nekünk esnek. Ezek a szörnyek jóval erősebbek az act végi bossoknál, Diablo hell lord-okat idéz, Baal wraith-eket és vampire-öket, Mephisto skeleton-t, horror archer-t és horro mage-t. Az utolsó über megölése után egy unique large charm-ot (Hellfire Torch) dob.

MI EZ AZ ÜBER LEVELING DOLOG?

A lényege egyszerű. Nem öljük meg mindhárom übert, csak Diablot és Baalt. Ha Mephistot sikerül úgy csapdába ejteni Tristramban, hogy ne bírjon kijönni egy házból, a leecher karakterek szép nyugodtan megállhatnak valahol a város szélén, miközben két hammerdin folyamatosan leveri a Mephi által idézet csontvázakat. Az über leveling azért így alakult ki, mert Diablo minionjei nem adnak Xp-t, Baal minionjei ugyan adnának, ő maga viszont tud teleportálni, ezért csúnyán meglephetné a leechereket, míg Mephisto nem tud telézni, könnyű csapdába ejteni és ő idéz legnagyobb számban lényeket. Van egy-két trükk, aminek segítségével fokozható a csontvázak mennyisége, így mindössze három karakterre van szükség, hogy 5 leecher-nek biztosítsa a fejlődését.

MIÉRT JOBB EZ MINT MONDJUK A DIABLO- VAGY BAALRUN?

Mindenek előtt kényelmesebb. Nem kell újabb-és-újabb játékot kreálni, a leecher-eknek még gép előtt sem kell ülniük, ráadásul nagyon gyors. Hogy mennyire? lvl40 pár perc, lvl85 1 óra, lvl90 2 óra lvl92 3.5-4 óra... Nagyjából idáig éri meg a dolog, lvl92 fölött a Baalrun (pláne mondjuk Nilathnak-kal vag CS-vel együtt) sokkal hatékonyabb.

AZ ÜBER TEAM

Ahhoz, hogy az über leveling hatékony lehessen, különleges összetételű csapatra van szükség.

Mindenek előtt kell egy smiter, aki megöli Diablot és Baalt. Őrá csak idáig van szükség, amint elvégezte a dolgát, ki is léphet. A játék végén kell csak visszajönnie, hogy megölhesse Mephistot os.

Szükség van egy necromancer-re. A közhiedelemmel ellentétben nem kell, hogy magas szintű BW-je legyen, egy lvl12 nekromancer 1 pontnyi BW-vel hell act5-ben tökéletesen alkalmas a feladatra (mivel neki csak BW-t kell varázsolnia, annak pedig az időtartama nem növekszik, egységesen 24 másodperc).

Kell még két hammerdin. A biztonságos UT-hez legalább 10 k-t kell sebezniük 75 de inkább 125 fcr break pointtal, kimaxolt block-kal és resisttel. Ez nem vicc, ha nincs meg a resist vagy block, az előbb utóbb halálhoz vezet, ami mondjuk nem végzetes, de felettébb bosszantó. Pláne ha a leecherek nincsenek gépközelben.

Ehhez a legmegfelelőbb felszerelés az Enigma, Shako, Hoto, pala spirit, Arachnid mesh, Draculs grasp. Az Enigma és a Dracul a dolog kulcsa, mivel annyi csontvázat fogsz egyszerre mészárolni, hogy a “+x life after each kill” miatt folyamatosan maxon lesz az életed. A legtöbben nem használnak Dracult, maradnak a Magefist mellett. Ízlések és pofonok persze, én azért tartok a stash-emben egyet UT-záshoz. Mióta használom, akkor sem haltam meg, ha a hammerdin társam bénázott, és egyedül maradtam a csontvázakkal szembe. Manára nem lesz szükséged, mert a Meditation aura megoldja a problémát (ehhez szükség van egy Insight-ra), a Cleansing pedig egy kis extra gyógyulást is ad.

A maradék 5 helyet töltik meg a leecherek, akik szép csendben álldogálva kapják az Xp-t.

HOGYAN ÁLLÍTSUK FEL AZ UT-T?

Eddig ahány embert láttam, annyiféleképpen csinálta, úgyhogy én is a magam verzióját írom le. Én eddig ennél gyorsabbal és hatékonyabbal nem találkoztam, annyira egyszerű, hogy egyedül is fel tudom állítani és egy teljes 8 emberes UT-t magamban is végig tudok csinálni anélkül, hogy egy darab potion meg kéne innom. Röviden:
- hammerdin kreál, permeli a game-t, megnyitja a portált, lemegy
- belép a smiter, megöli Baal-t és Diablot, kilép
- belép a második hammerdin, trap-peli Mephit
- belépnek a nekró és a leecherek, mindenki beáll a helyére
- 4 bone wall, 20 másodperc town break, ezt ismételgetjük amíg kedvünk van
- ha meguntuk, a target hammerdin kivételével mindenki kilép
- smiter visszajön, megöli Mephit, felvesszük a torchot

0. Mi az a target?
Target az a karakter, aki körül a Mephisto által idézett szörnyek megjelennek. Mindig az az ember, aki utoljára lépett be a játékba, és csatlakozott a partihoz Harrogath-ban. Következésképpen célpontot lehet váltani, és be lehet állítani szándékosan is. Az UT-t levelinget csak akkor szabad elkezdeni, ha megvolt a target test, és az egyik hammerdin a célpont.

Ha mégsem ő lenne, akkor a hammerdinnek és a célpont karakternek is ki kell lépnie a játékból, és a hammerdinnek kell utoljára visszalépnie, majd csatlakoznia a partihoz a városban. Ilyenkor – hacsak nem rontottatok el valamint –, ő lesz Mephisto új célpontja.

A másik – szerintem egyszerűbb – megoldás, ha mindenki lent Tristram-ban partizik össze, ilyenkor a legelső (általában a játékot indító) karakter marad a célpont.
Mephisto egész addig idézi a csontvázakat, amíg valaki a látóterében tartózkodik. Ha viszont a célpont meghal, akkor a ideiglenesen újat választ, és mostmár őrá idézi a csontvázakat. Ez egész addig folytatódik, míg van lent élő karakter, vagy amíg valaki a látóterében tartózkodik.

Ebből is sejthető, hogy a célpont hammernek észnél kell lennie, érdemes pár Full Rejuvation potion-t betáraznia, mert ha ő meghal, vele halhat mindenki, Tristram-ban meg ott marad pár száz csontváz, akiket később már nagyon nehéz eltakarítani onnan...

Egyébként ezért is állunk fel így, ahogy a képen is látszik, hogyha a target meghal, a csontvázak lehetőleg ne egy csomóban, hanem elszórtan jelenjenek meg, és lehetőleg messze a portáltól, hogy a hammerek biztonságosan tudjanak fel-le járkálni.

1. Game permelés
Nyiss privát (jelszavas) játékot az egyik hammerdinnel. A játék perm-elését sokan elhagyják, idővel én is leszoktam róla, mikor már nem volt tétel egy-egy organ set elvesztése, de a biztonság kedvéért érdemes elmenni MF-elni öt percet, hogyha ledobna a net vagy véletlenül mindenki kilépne, akkor se szálljon el a játék

2. Portálnyitás
A három szervet a Horadric Cube-ban összerakva megnyílik a portál Tristram-ba. Én ha ismerősökkel játszom a portált általában Harrogath abban a házában nyitom meg, ahova Mallah is be szokott menni. Egyrészt mert itt van hely bőven a karaktereknek fel-le járkálni, nem blokkoljuk egymás útját, és Mallah is közel van, ha valami balul ütne ki, és fel-le kéne járni gyógyulgatni.

Ha idegenek is lesznek majd a játékban, akkor Mallahtól balra van egy kis beugró, annak a végén is lehet portált nyitni. Így két ember egymás mellé állva el tudja torlaszolni az utat. Ha jsp-n keresel embereket az UT-hoz, néha előfordul, hogy valami idióta jön be a játékodba, és megpróbálja hazavágni. Ilyenkor jól jön, hogyha el tudjátok állni előle a bejáratot.

Egy UT nem csak egy órára szól, egymás után több kört is lehet játszani. Ilyenkor azért jó pár perc pihenőt beiktatni két forduló közé, és elmenni pihenni egyet. Szintén hasznos, hogy ilyenkor is el tudod állni az utat, és otthagyhatod a játékot, nem kell félned, hogy az előző körben leechelők közül valaki visszalép a játékba, hogy szétbarmolja az UT-dat, vagy hozza a smiterét és elvegye előled a torchot...

3. Diablo & Baal
A hammerdin lemegy a portálon, ezzel ő lesz az ún. target, ő fogja a nyakába kapni Mephi szörnyeit. Félreáll valahova, és elkezd hammerelni. Belép a smiter és a második hammerdin, lemennek a portálon és mindhárman partiba lépnek. Persze, nyithatná a játékot a smiter is, de erre azért van szükség, hogy nem ’szemeteljük’ tele Tristramot kóbor csontvázakkal. Utólag ezeket sokkal macerásabb kitakarítani, mint így szép tisztán összeállítani a játékot. Nomeg a smiternek is könnyebb dolga van, ha nem kell szörnytengerben gázolnia.

Innentől is lehet sokféleképpen csinálni, óvatosabban és merészebben. Én nem szórakoztam sokat, befutottam a smiterrel és egy fél perc alatt szétpakoltam az übereket. Ha a smiter elég combos, és nem okoz gondot neki Mephi lvl20 Conviction aurája mellett is lepofozni Baalt és Diablot, akkor rajta. Ha végzett csalnja be Mephit a megfelelő házba, aztán ki is léphet.

De lehet úgy is, hogy a smiter kilép a portálból kerüli a házat, a trap-house és a portal-house között tesz pár lépést Tristram közepefelé. (Valaki azt szokta, hogy ehelyett elindul északra egész a kerítésig, majd balra fordul és az óramutató járásával ellentétes irányban a fal mentén végig charge-ol. Elmegy a baloldalni fal mentén lefele, a lenti fal mentén jobbra, majd a jobboldali fal mentén haladva egy kőhöz ér és rálép.) Ekkor megjelenik Tristram közepén a három über, a célpont körül meg idéződni kezdenek a különböző szörnyek.

A smitert általában egyből megtámadja Mephi, ha nem, elég pár lépéssel közelebb mennie. Ha ügyesen csináltuk, akkor csak Mephi lát meg minket. Csalogassa el Mephit a bal alsó sarokba, aztán charge-dzsal hagyja ott és menjen vissza a másik két Überért. Végezzen velük, és már ki is léphet.

4. Trap Mephi
Sokak szerint a legnehezebb része a dolognak, de szerintem nevetségesen egyszerű. Ha Mephi még nincs a megfelelő házban, most jön a második hammerdin feladata. Míg a célpont továbbra is takarítja az idézett csontvázakat, ő odatelézik Mephihez, elcsalogatja a traphouse ajtajához (attól egy kicsit jobbra). Ha Mephi odarohan hozzá, betelézik a házba, és mikor Mephi utána megy, kitelézik. Néha Mephi megáll az ajtóban és nem akar bejönni, ilyenkor balra kell kitelézni a házból, kicsit várni, általában így menni szokott. Ha mégsem, próbálkozni kell, amíg nem sikerül. Ha maradt volna még élő csontváz, azoktól a második hammerdin gyorsan megpucolja Tristramot és már állhat is a helyére a hammer pointhoz. Ha Mephi valahogy kiszökne ugyanígy kell visszacsalni. Elsőre talán nehéz lesz, meg izgul is az ember, de pár próbálkozás után rutinból menni fog.

5. Jöhetnek a többiek
Mostmár jöhet a nekró és a leecherek. Eddig is beléphettek volna persze, ha a városban maradnak, de hát minek feleslegesen nehezíteni a smiter dolgát... a nekró beáll a helyére a nekró pointhoz, a leecherek meg a leecher stone-hoz.

A két hammerdin megáll egymáshoz közel és gyorsan egyeztetnek a skillekről. Akinek magasabb a Conviction-je, ő fogja használi nyilvánvaló okokból, a másik pedig Cleansing-et a a folyamatos gyógyulás illetve a mérgezés idejének csökkentése miatt. A magasabb skillel rendelkező használjon Battle Command-et és Battle Orders-t minden hullám előtt. Mindkét hammerdin újítsa meg a Holy Shieldet minden hullám előtt. Kellemetlen tud lenni, ha nem figyelsz oda, elmúlik és emiatt hal meg mindenki.

Szükség van még egy Insight-ra a Meditation aura miatt, hogy ne fogyjon el a mana. Ezt oda lehet adni a nekró kezébe, vagy ha ő nincs a partiban, akkor az egyik hammerdin merc-ének. A merc-et szintén trap-pelni kell, ellenkező esetben elég gyorsan elhalálozik. Ezt úgy lehet egyszerűen, hogy a hammerdin betelézik a nekró mellé, majd elfut északra, és a kerítésen kívül visszafut a hammer pointhoz, így a merc ottmarad a kerítés túloldalán.
Az UT ezzel kész is, kezdődhet a leveling.





HOGYAN FUTTASSUK AZ UT-T?

1. Bone Walling
Ha mindenki készen van, a két hammerdin megáll egymáshoz jó közel (legegyszerűbb ha az egyik megáll, a másik pedig rátelézik), és elkezdenek hammer-öket szórni. A legbiztonságosabb attól a kerítéstől, kidőlt fától, vagy mitől(?) balra úgy, hogy a célpont legyen a kidőlt fa felőli oldalon, a második hammerdin pedig szorosan mellette a folyó felöli oldalon. De egyébként a felállás megint gusztus kérdése, mindenki másra esküszik, lényeg hogy közel legyenek egymáshoz, ne mozogjanak és folyamatosan szórják a hammer-öket. Mikor már elég pörög körülöttük, a nekró idéz egy bone wall. Ennek hatására a target körül ugyanúgy csontvázak kezdenek megjelenni, mintha valaki Mephi látókörében lenne. Mikor leomlik a BW, abbamarad a csontvázak idéződése is.

Nagyon fontos a jó helyre rakott BW, ez a kulcs az egésznek! Ha csak úgy a vakvilágba szórod, nem fog történni semmi. A BW-t úgy kell elhelyezni, hogy beleérjen az egyik lobogó tűzbe. Erre a legjobb hely a hammer-ektől északre lévő épület. Ott a sarokba állva, a fal és a tűz közé kattintva pont jó helyen jön létre a wall. Arra is érdemes figyelni, hogy a BW 1-2-vagy-3 ’darabos’ legyen, tehát hogy a fal és a tűz között csak ennyi darabja legyen, ne lógjon túl, mert akkor kevesebb csontváz születik. Vannak még legendák arról, hogy melyik a legjobb BW az 1-2-vagy-3 darabos, én nem nagyon láttam különbséget, de lehet próbálkozni. Kis gyakorlással meg lehet találni a megfelelő helyeket, és ha a többiek ragaszkodnak hozzá, olyan BW-t idézni amit ők szeretnének.

Amint leomlott az előző BW, már teheted is a következőt a helyére, erre ugye 24 másodpercenként van szükség. A nekró figyeljen oda arra, hogy a BW-ket folyamatosan pakolja, ne teljesen el sok idő kettő között. A hammerek ugyanis csak akkor vannak biztonságban, ha rengeteg körülöttük a csontváz, hiszen a „life after each kill” tartja őket életben. Ha a nekró elbambul, a megritkult szörnyek könnyen végezhetnek a hammerekkel.

2. A crash bug
Über Tristramban viszont van egy kis bug. Mephi szörnyei ugyan annak rendje és módja szerint megpusztulnak, ráadásul a hullájuk is eltűnik a földről, mégsem szűnnek meg teljesen. Az iszonyat mennyiségű megölt monster csak gyűlik-és-gyűlik, és idővel szaggatni kezd tőle a játék. Az épületek, a többi játékos eltűnik a képernyőről és végül a játék összeomlik, connection interrupt-tal mindenkit kidob. Ha pechünk volt, visszalépés közben még egy full game bug-ot is sikerülhet a nyakunkba kapni, és akkor aztán tényleg meghalt az UT-nk. Vigyázzunk hát vele.

Mivel ezt igyekszünk kerülni, ezért nem lehet a végtelenségig BW-ket idézni, kell hagyni egy kis időt, amíg a játék lekezelni a rengeteg lemészárolt szörnyet. Ezért azoknak, akik közel voltak a csontvázakhoz, időnként fel kell menniük Harrogath-ba és ott egy kicsit várniuk, míg az elhullott monster-ek ténylegesen is eltűnnek.
A legtöbben 4 BW-ként (hozzávetőleg 1.5 percenként) tartanak szünetet, hogy elkerüljék a játék összeomlását. Játszottam már olyan játékban is, ahol 5 BW-vel sem volt semmi probléma, és úgy is, hogy felváltva 4-5 BW-t raktunk. A 4 teljesen biztonságos, még sosem volt belőle baj, 5-nél azért néha előfordul. Ennek biztos előjele, hogy tristramban kezdenek eltünedezni a dolgok (épületek, karakterek). Ilyenkor hosszabb pihenőt kell tartani Harrogath-ban, de ha a hiba makacskodik, szintén megoldás ha minden karakter visszamegy Act1-be, és ott vártok egy percet. Ettől szinte mindig rendbejön.

A BW-k számolása a nekró feladata, ha elszámolja és ettől összeomlik a játék, azért őt nem kedvelik érte. Az utolsó (negyedik) wallnál szoktak szólni, hogy ’last wall’ vagy csak ’lw’, néhány társaságnál ez ’townbreak’ vagy ’tb’. Ezzel jelezve a hammereknek, hogy húsz másodperc múlva figyeljenek. Mikor az utolsó fal is leomlott a hammerek még leülik azt a pár megmaradt csontávzat, majd irány a portál, és pihenő Harrogathban.

Sokféle szokás van, hogy mennyi időt kell a városban tölteni. Én 20 másodpercet szoktam, egyesek szerint ez kevés, mások szerint sok. Rengeteg UT-t vittem már, órán vagy winampon szoktam nézni a másodperceket, és a 4 BW 20 másodperc pihenéssel még nem volt baj (ezt rövidítik egyébként 4/20-nak is). Lehet próbálkozni saját arányokkal 4/10, 5/20, 5/30 stb. Aki talált valami jobbat, írja meg nekem is...

Ennyi lenne az UT-zás, ezt kell ismételgetni addig amíg kedvetek van... Nehéz normális videót találni róla, majd ha lesz rá érkezésem, csinálok egyet... Addig is ez többé kevésbé jól mutatja miről van szó. [ http://www.dailymotion.com/channel/videogames/video/x2s2lm_uber-leveling-bone-wall-version_videogames?from=rss]

NÉHÁNY SZOKÁSOS SZABÁLY

Az UT-ban - mint általában - a host-oló játékos szabályait érdemes betartani. Általánosságban megszokott:
- Mindig tedd amit a host mond. Ne állj le vitatkozni vele, valószínűleg tényleg jobban tudja mit csinál.
- Ha egyértelműen noob UT-vel találkozol, segíts nekik elmagyarázni, hogyan is kéne ezt csinálni...
- Mindenki a helyén marad, különösen a leecher-ek! NE támadj a szörnyekre, NE kóborolj el Tristramban, NE menj Mephi közelébe és NE kezdj el summonolgatni vagy unalmadban spell-eket használni! Összeomolhat tőle a játék. Leecherként az egyetlen dolgod szép csendben ülni a fenekeden, és nézni, ahogy pörögnek fel a szintjeid. Legjobb ha beraksz valami sorozatot, és megnézel egy-két epizódot, néha-néha rápillantva a karakteredre, hogy minden rendben megy-e?
- Leecherként ha valami hiba folytán te lennél a target, ne kezdj el össze-vissza szaladgálni, és szemeteld tele Tristramot csontvázakkal, halj meg gyorsan.
- Hammerként csak akkor jelentkezz UT-re ha megvan a megfelelő felszerelésed. Nincs rosszabb, mint egy állandóan haldokló hammerdin.
- Ha a játék fizetős, az fg-t az első hullám utána illik elküldeni egy összegben. Egy hullámnyi csontváz után már megállapítható mennyire profik a srácok. Ha hamarabb kérnék a pénz, nyugodtan tagadd meg, és hivatkozz a bevett szokásra, de az első hullám után illik külön kérés nélkül is elküldeni. Az UT végeztével szó nélkül ki kell lépni, ne hagyd ott a karaktered a játékban, mert lehet hogy valaki más jönne a helyedre.
- Az UT levelinget általában óránként kell megfizetni. Ha közben valamiért le kell állni, a leecherek meghalnak vagy bármi történik, az újrainduláskor szólj, hogy +x perc ráadást kérsz emiatt. Ne a végén kezdj el hisztizni, tisztázzátok időbe.
- A nekrót néha szokás megkérni rá, hogy lépjen ki a a partiból, így több Xp jut a leechereknek. Ezt nem illik visszautasítani.
- Ha a nekró mégis a partiban maradhat, a legegyszerűbb ha van nála egy Insight, így megvan a Meditation aura és a hammerdineknek sem kell foglalkoznia a merc-ükkel.

AUTOHAMMERING

Órákon keresztül hammerelni bizony unalmas és fárasztó dolog. Erre született egy egyszerű kis program, az autohammer, aminek a segítségével nem kell a shift+left clicket nyomva tartani órákon át. Mivel azonban ez a program code inject elven működik, ezért elméletileg detektálható (kérdés, hogy tényleg képesek-e detektálni, és ha igen, bannolnak-e érte), így én nem javaslom a használatát. Helyette itt egy kis trükk, aminek a segítségével nincs szükség külső programra:



1. Futtasd a Diablo II-t. A parancsikonjára Jobb klikk > Tulajdonságok > Parancsikon fül és a „Cél” rublikába az elérési út végére szóközzel írd oda, hogy „-w”
2. A játékon belül a billentyűk beállításainál (Escape > Options > Configure controls) a „Stand still” parancsot - ami eredetileg a shift - állítsd be valamelyik NumPad billenytűre (például NumPad0).
3. Tartsd lenyomva a NumPad0-t és kapcsold ki a „Num Lock”-ot. Ettől úgy érzékeli, mintha a NumPad0 benyomva maradt volna, mostmár el is engedheted. Tartsd nyomva az egér bal klikkjét és vidd ki a képernyőn kívülre, majd engedd el. A hammerdined mostantól egyhelyben állva szórja a hammereket.
4. Kikapcsolni ugyanígy lehet, tehát az egér mutatóját vissza kell mozgatni az ablakban, illetve vissza kell kapcsolni a Num Lock-ot

FELHASZNÁLT FORRÁSOK
xRoXy remek térképe (bár nem biztos, hogy ő készítette)
Ultimatetraderr http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=22339164
XiroX http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=22570328
Imnube1 http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=13272195

Szívesen várok bármilyen építő jellegű észrevételt,
Tékozló fiú

This post was edited by Cjendango on Jan 29 2009 05:33pm
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Jan 29 2009 05:33pm
...
/szerintem érted, mit akar ez jelenteni

This post was edited by Janou on Jan 29 2009 05:37pm
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 29 2009 05:34pm
ez ki a túró?
Member
Posts: 15,009
Joined: Jul 3 2008
Gold: 10.66
Jan 29 2009 05:34pm
Gratulálok, szép volt.
mekkora kamugép vagyok...
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 29 2009 05:35pm
Mikor elkezdtem a Diablo II-t, nagyon sokat szenvedtem, mire egy-egy karaktert sikreült felhúznom épkézláb szintre.

ezmifasz
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Jan 29 2009 05:38pm
Quote (Vismajor @ Fri, 30 Jan 2009, 00:35)
Mikor elkezdtem a Diablo II-t, nagyon sokat szenvedtem, mire egy-egy karaktert sikreült felhúznom épkézláb szintre.

ezmifasz


Quote (Aston @ Fri, 30 Jan 2009, 00:34)
Gratulálok, szép volt.
mekkora kamugép vagyok...


Quote (Vismajor @ Fri, 30 Jan 2009, 00:34)
ez ki a túró?


egyébként meg egy nagyon szépen kidolgozott guide, látszik, hogy nem érdemlitek meg
Member
Posts: 49,596
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Jan 29 2009 05:39pm
Quote (Janou @ Fri, Jan 30 2009, 12:38am)
egyébként meg egy nagyon szépen kidolgozott guide, látszik, hogy nem érdemlitek meg


ez tény
Mikor elkezdtem a Diablo II-t, nagyon sokat szenvedtem, mire egy-egy karaktert sikreült felhúznom épkézláb szintre.
De attól ez még mifasz mondat
Ez a diablo 2 lényege, jézusom
Member
Posts: 11,393
Joined: Feb 7 2007
Gold: 35.00
Jan 29 2009 05:42pm
Quote
NÉHÁNY SZOKÁSOS SZABÁLY

Az UT-ban - mint általában - a host-oló játékos szabályait érdemes betartani. Általánosságban megszokott:
- Mindig tedd amit a host mond. Ne állj le vitatkozni vele, valószínűleg tényleg jobban tudja mit csinál.
- Ha egyértelműen noob UT-vel találkozol, segíts nekik elmagyarázni, hogyan is kéne ezt csinálni...
- Mindenki a helyén marad, különösen a leecher-ek! NE támadj a szörnyekre, NE kóborolj el Tristramban, NE menj Mephi közelébe és NE kezdj el summonolgatni vagy unalmadban spell-eket használni! Összeomolhat tőle a játék. Leecherként az egyetlen dolgod szép csendben ülni a fenekeden, és nézni, ahogy pörögnek fel a szintjeid. Legjobb ha beraksz valami sorozatot, és megnézel egy-két epizódot, néha-néha rápillantva a karakteredre, hogy minden rendben megy-e?
- Leecherként ha valami hiba folytán te lennél a target, ne kezdj el össze-vissza szaladgálni, és szemeteld tele Tristramot csontvázakkal, halj meg gyorsan.
- Hammerként csak akkor jelentkezz UT-re ha megvan a megfelelő felszerelésed. Nincs rosszabb, mint egy állandóan haldokló hammerdin.
- Ha a játék fizetős, az fg-t az első hullám utána illik elküldeni egy összegben. Egy hullámnyi csontváz után már megállapítható mennyire profik a srácok. Ha hamarabb kérnék a pénz, nyugodtan tagadd meg, és hivatkozz a bevett szokásra, de az első hullám után illik külön kérés nélkül is elküldeni. Az UT végeztével szó nélkül ki kell lépni, ne hagyd ott a karaktered a játékban, mert lehet hogy valaki más jönne a helyedre.
- Az UT levelinget általában óránként kell megfizetni. Ha közben valamiért le kell állni, a leecherek meghalnak vagy bármi történik, az újrainduláskor szólj, hogy +x perc ráadást kérsz emiatt. Ne a végén kezdj el hisztizni, tisztázzátok időbe.
- A nekrót néha szokás megkérni rá, hogy lépjen ki a a partiból, így több Xp jut a leechereknek. Ezt nem illik visszautasítani.
- Ha a nekró mégis a partiban maradhat, a legegyszerűbb ha van nála egy Insight, így megvan a Meditation aura és a hammerdineknek sem kell foglalkoznia a merc-ükkel.


azert ebbe belepiszkalnek egy kicsit smile.gif mi van ha HC UT? smile.gif akkor is hamar meg kell halni a leecher karival? smile.gif
HC-ra is atirhatnad ha van idod.
Member
Posts: 53,914
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Jan 29 2009 05:43pm
Szép, remélem megy Stickybe.
___

Belekötni sajnos nem nagyon tudok. sad.gif
Na jó mégis. tongue.gif De csak egy dolog: az, hogy ki/hol/mikor partyzik semmit sem számít -- és a falra is mászok tőle, mikor jönnek a "pp in trist" spam-el.
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Jan 29 2009 05:43pm
Quote (boh_tom @ Fri, 30 Jan 2009, 00:42)
azert ebbe belepiszkalnek egy kicsit smile.gif mi van ha HC UT? smile.gif akkor is hamar meg kell halni a leecher karival? smile.gif
HC-ra is atirhatnad ha van idod.


obvious guy is obvious
Go Back To Magyar Topic List
1234Next
Add Reply New Topic New Poll