d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Complete Diablo 2 Classic Guide > Avagy Mi Mas, Es Mennyivel?
12316Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:01pm
/e : YEYEYE 22,100. postom a guide 8DDDD Gz nekem.

Irtózatosan unatkozom, és gondoltam megérdemel a hunsub egy újabb guide-ot, úgyis csak buzi pvp guide-ok vannak kitéve mostanában. No meg ott volt egy csávó egyik topicban aki segítséget kért Classic ügyben, szóval gondoltam muszáj lesz megírni.
Remélhetoleg mindent bele tudok tömöríteni, amit tudni illik a Diablo 2-nek a régebbi változatáról smile.gif

Mielőtt elkezdem, megemlíteném, hogy én a leíras alatt körülbelül mindvégig Hardcore módban fogok gondolkodni, szóval elnézést, ha valamit túl extrémen írok le. Tudom, hogy van respawn softcore-ban, de én úgy fogok mindent leírni, mintha első halálnál vége lenne.

Intro / Index

Ebben a guide-ban remélhetőleg mindent megtalál az, aki segítségre szorul Classic ügyekben.
A következő témákról lesz szó;-

++ A Különbségek CL és LODL (Classic Ladder es Lord of Destruction Ladder) között
++ Játékmenet [1] - A kezdések
++ Karakterek és fejlesztésük, illetve javasolt buildek, itemek
++ Játékmenet [2]
++ The Chaos Sanctuary
= Pub / Priv 8/8
= 2/8
++ Fontos tudnivalók!
++ Tippek, Tolem



Különbségek Classic es Lord of Destruction között


Eloször is nagyon fontos, hogy tudjuk az eltéréseket, legyenek azok igazán egyértelműek, vagy a rejtett kisajtós különbségek. A legfeltűnőbb talán az, hogy amikor Classic karaktert kezdünk, nem használhatjuk a Druidot és az Assassint. Ez a két karakter kaszt ugyanis a LOD újítások egyike.
Továbbá tárgyakban is jóval másabb a kettő. Classicban nincsenek charmok, elite szintű itemek, jewelek, rúnák (ezáltal rúnaszavak sem), és jópár set is hiányzik még belőle. Lentebb felsoroltam a Classic only seteket. Ezen felül nincsenek socketed armorok, magic fegyverek, unique itemek, hacsak nem tesszük oket azzá a Cube Recepttel, amiben egy SOJ ringet kell feláldozni a pici lyuk édekében. Craftolas szintén nem lehetséges, mert ugyebár nem léteznek rúnák es jewelek. Pár affix is más, mint LODban, vagy nem is létezhet Classicban, de itt nem fogok részletekbe merülni, mivel én sem vagyok tisztában velük. Végül, de nem utolsó sorban, hiányzik Act 5, mivel az is LOD addition.

Classic Setek ABC sorrendben :-

- Angelic Raiment
- Arcanna's Tricks
- Arctic Gear - Amazon Set
- Berserker's Arsenal
- Cathan's Traps
- Civerb's Vestments
- Cleglaw's Brace
- Death's Disguise
- Hsarus' Defense
- Infernal Tools
- Iratha's Finery
- Isenhart's Armory
- Milabrega's Regalia
- Sigon's Complete Steel
- Tancred's Battlegear
- Vidala's Rig


PS.: A Block % egy karakteren ugyan akkora, mint a használt pajzs blockja, a Dex pontszám nem növeli a blockot.
PS[2].: Static Field egészen 1 hp-ig működik, nem úgy, mint LODban, ahol csak egy bizonyos százalékig (azt hiszem 50%).

Játékmenet [1]


Tudni kell, hogy Classicban nagyon fontos az Enchant skill, ami a Sorceress egyik adottsága. A Fire ágon található, a Hydra felett. Megnöveli a karakter sebzéset, és Attack Ratingjét, mindenféle kézben tartott fegyverrel (bow, sword, axe, throwing weapons, etc). Ez egy kiváló skill, mivel elég magas szintet el lehet érni ahhoz, hogy normálon és nightmare nehézségi szint elején is 1 hit legyen minden szörny, bossokat, unique-okat és superunique-okat leszámítva. Ezt úgy szokták megoldani, hogy mielőtt bármiféle rendes, játszható karaktert indítasz, készitesz egy "enchert". Ez csupán egy olyan sorceress, akinek a feladata se több, sem pedig kevesebb, mint townban állni, és bentről a kint állókat "enchelni", az után pedig mehet afk, hiszen elvégezte dolgát. Ezen túlmenően kell még egy BOer, ami úgyszintén nem játszandó karakter, csak arra jó, hogy ránktoljon egy sokáig tartó Battle Orderst, és mehetünk is.

Egy enchelt karakternek level 15-tol ajánlatos a Raven Claw nevű Bowt használni!


Az Encher

Erre a karakterre az ideális setup a maximális dmg és skillpont növelésre a következő :-

[] Silks of The Victor Ancient Armor
[] Tarnhelm Skull Cap
[] +2 Sorceress Skills Amulet

[] +3-5 Ench Staff (shopolható NPCktol)
[] 2 * SOJ a legmegfelelobb, de ezekre nem mindenkinek futja. Ezesetben rare ringeket str + energy / manával
[] Beltnek valami rare-t 4 slottal és statokkal (str + mana szintén)
[] Magefist
[] Csizma hanyagolható

Ezzel a setuppal elegendő skill pontot és statot szedhetünk össze, hogy effektíven tudjuk használni az enchert.
Strength szükséges, mivel ezzel a karakterrel nem fogunk pvmezni, így hát csak a str és az energy a fontos, mivel a str kell a tárgyakhoz (armor kapásból 100 str req), energy pedig, hogy gyorsan tudjunk enchelni, ne kelljen mana regenre és mana poti ivásra pazarolni az időt. Ha viszont mégis szükséges a mana poti, akkor ott a 4 sor a belten, oszt csá.

A BOer [Passzív]

Ez a karakter, úgy mint az Encher, nem mozog túl sokat, town elé beállított karakterek közé lép, és rájuk nyom Battle Orderst, Battle Commandot, és a Shoutot. Aki nem tudná, annak elmondom, hogy A Battle Orders hp-t és manát növeli, Battle Command a skillek szintjét +2-vel, a Shout pedig a defét a karinak.
A BOernek is hasonló felszerelést szokás tenni, mint az Enchernek, a minél nagyobb skill szintek elérése végett.

[] Tarnhelm Skull Cap
[] Silks of The Victor Ancient Armor vagy Berserker Splint Mail
[] 2 * 2 Barbarian Skills Sword (akármilyen, én a Crystal Sword skinjét szeretem, azt preferálom)
[] +2 Barbarian Skills Amulet
[] 2 * 2 SOJ, vagy pedig ugyan úgy Rare Ringek statokkal, mint Enchernek
[] Akarmilyen Belt jó ide is, statos megfelel
[] Akarmilyen kesztyű jó, statos mehet rá
[] Csizma úgyszintén hanyagolható

A BOer [Aktív]

Ezen a BOeren kívül van még egy másik fajta, ami arra a célra szolgál, hogy BOzzon "on the go", tehát rendesen játszott karakter lesz belole, úgy van skillezve és statolva, hogy megállja a helyét a durvább pvm környezetben is, és mehessen a többi karakterrel szinteket lépni.

Ezt nem ajánlom nagyon kezdő jatékosoknak, mivel elég könnyű vele meghalni, ha nem tudja az ember, hogy mit csinál.
Ennek a következő itemeket ajánlom használni :-

[] Silks of The Victor Ancient Armor
[] 2 * 2 Barb Sword (az sem rossz, ha esetleg rare-ben találsz egyet, és vannak rajta más hasznos statok, pl. resist etc, bár ennek az esélye minimális)
[] Tarnhelm
[] RARE 2 Barbarian Skills Amulet resistekkel és más finomságokkal
[] 2 SOJ vagy 2 gosubb Rare Resist / Stat Ring
[] Valami semi-gosu 4 row Belt Resistekkel, Life-fal, Fhr-rel, Manaval etc (ez nem lehet mind egyszerre rajta, de ezek a fontosabbak, ezeket keresd)
[] Csizmának double vagy triple res csizmát keress, Fhr es Frw sem árt
[] Kesztyűnek is Rare-t ajánlok, de mehet rá Bloodfist is nyugodtan a Fhr és Life miatt.

Amint ezek megvannak, és van egy pofás kis Encherunk és egy elég jó BOerünk (lvl 25+ BO már jónak számít), elkezdhetjük a normális karakterünket.

This post was edited by Moonflow on Jan 10 2009 11:11pm
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:02pm
Az 5 Karakter Kaszt


Itt egy-két szót ejtenék a hasznos és kevésbé hasznos karakterekrol, amik szóba jöhetnek. Az 5 felsorolt karakter kaszt a használható, és hasznossági sorrendbe vannak téve (fentrol lefelé haladva, hasznosabb legfelül), az én véleményem szerint.

- Sorceress
- Paladin
- Amazon
- Necromancer
- Barbarian

Vitatható, hogy a Sorceress és a Paladin közül melyik a fontosabb, de a Sorceresst tettem felülre, mert tud telézni.
Az, hogy hasznosságuk mitol függ, azt késobb említem a Játékmenetek [2] részben.
Itt nem fontos, hogy megtudd, melyik a leghatásosabb kaszt, mivel mindegyik tökéletes egy adott feladatra, amit el kell látnia a jatékon belül.

Nekem a Sorceress a kedvenc kasztom, azt követi a Paladin, az után pedig a Necromancer, a Barbarian és végül az Amazon.
Ebben a sorrendben írok nekik 1-1 leírást, ami igazából sablonos item setupokból és skillezésből áll.

Sorceress

Eloször is, minden egyes karakternél az itemekkel fogom kezdeni, aztán a skill- és statelosztással zárok.
Az alábbiak nagyon standard cuccok, általában olcsók és könnyen beszerezhetoek, de végül megemlítem majd azokat is, amik nagyon átlagon felüliek, és jobbak, mint az általános tárgyak.
Igazából majdnem minden egyes karakterhez két féle setup létezik, ami beváltnak tekintheto. Az egyik a Rare itemeket helyezi középpontba, míg a másik a Set itemeket.

[1] - Rare Setup

[] Rare [LIGHT] Armor - Cold / Fire / Lightning Resistek // Life // ED
[] Rare [LIGHT] Helm - Dou- vagy Tri-res // Life // ED
[] Nokozan / Rare Amulet - 2 Sorceress Skills // Res // Mana / Life // FCR
[] 2 * SOJ / 2 * Nagel Rings / Rare Ringek - Res // Life / Mana
[] Spectral Shard - Unique Blade, minden ami kell egy casternek, ez igazábol egy mini-wizzy smile.gif
[] Magefist / Bloodfist - Magefist tökéletes ha fcrre pályázunk, mig Bloodfist jó Fhr es Life ügyekben
[] Hotspurs / Rare [LIGHT] Boots - Dou- vagy Tri-res, Fhr, Frw
[] Rare 4 Row Belt - Res // ED // Str // Fhr
[] The Ward Gothic Shield - AllRes // nice Block %

Az eredmény : Nagyon szép stacked resist, jó sok BOable life / mana, szép fcr / fhr

[2] - Set Setup

[] Iratha's Coil (Crown)
[] Iratha's Cuff (Light Gauntlets)
[] Iratha's Cord (Heavy Belt)
[] Iratha's Collar (Amulet)
[] Twitchroe / Rare [LIGHT] Lifer Armor
[] 2 SOJ vagy ismet a Rare Ringek / 2 * Nagels
[] Hotty / Rare [LIGHT] Boots
[] Spectral Shard
[] The Ward

Eredmény : Nagyon sok resist a setnek köszönhetoen, viszont kevesebb life és str, mint a másik setupnak. Több kicsivel a dex, általánosan.
Továbbá a Spectral Shardon kívül használhatunk még wandot is, amin van fcr, resistek, és efféle szép modok, de a felsobbrendu az
mindenképpen a Shard.

Használhatunk még Twitchroe Leather Armort mindkét setupon, én azt ajánlom inkább, mivel ad tiszta block százalékot, afelett statot, ami hozzásegít más itemek felvételéhez.

Mindkét esetben célozzuk meg vagy a 63%, vagy a 105% fcrt. A 105% elérése érdekében használhatunk Wall of The Eyeless Shieldet, bár ez nagyon rizikós, de 20% fcrt ad.

Statolás

- Strength - Legyen elég az itemekkel együtt (ezért javaslom, hogy előbb szerezz be minden itemet, és csak utána statolj, vagy egyszer keszítsd el a karaktert, az után csináld újra, helyes statokkal. Én általában az elején elköltök 10-20 pontot strengthre es dexre, az utan mindent Vitalityre teszek, bár ez természetesen itemektől is függ).

- Dexterity - úgyszintén itemekkel kell számolni, és ez is annyi legyen, hogy fel tudj mindent tenni

- Vitality - Ne sajnáljuk ide a pontokat, nagyon fontos a hpnk Classicban, mivel itt nincsen Damage Reduce, meg ilyesmi nyalánkság, ami megvéd minket.

- Energy - Ez is más, mint LODban. Ide szeretnek az emberek tenni pár pontot, mivel nem turbózható fel a mana annyira, mint LODban. Az átlagos mana, BO nélkül körülbelül 300-400, BOval 700 körül, HA caster a karakter, márpedig például egy WW barb nem lesz caster, viszont a mana kelleni fog neki.

Skillezés

Én a cold sorcra bukom, és az is a leghatásosabb, az én vélemenyem szerint, és ezt is ajánlom. Hogy miért, azt szintén le fogom írni a Játékmenetek [2]-ben.

[] Ice Bolt - 1//1++
[] Ice Blast - 1//1++
[] Glacial Spike - 1//1++
[] Blizzard - Max
[] Frost Armor - 1
[] Shiver Armor - 0
[] Chilling Armor - 0
[] Cold Mastery - Max
[] Frost Nova - 1
[] Frozen Orb - 1
==================
[] Charged Bolt - 0
[] Nova - 1
[] Static Field - 1-10
[] Telekinesis - 1
[] Energy Shield - 0!
[] Thunder Storm - 0
[] Lightning Mastery - 0-1
[] Lightning - 0
[] Chain Lightning - 0
[] Teleport - 1//1++
==================
[] 0 Fire Skills

Az "1//1++" azt takarja, hogy ide pakolhatjuk a maradék pontjainkat, azok után, hogy maxoltuk azokat, amiket leírtam Max-nak.
Teleportot azért érdemes minél magasabbra tornázni, mert nagyon szívja a manát, és van, hogy rövidtávú telézésnel is meg kell inni 1-2 mana potiont, hogy folyamatosan mehessünk tovább. Ha magasabb szintű, kevesebb manába kerul. Staticot 1-nél azert érdemes feljebb nyomni, mert jobb lesz tőle a range.

Paladin

A Paladin még 1 nagyon fontos karakter Classicban, de egyedül nem a legjobb.

[1] - Rare Setup

[] Rare [LIGHT-HEAVY] Helm - Dou- vagy Tri-res // Life // ED
[] Rare [LIGHT-HEAVY] Armor - Str // Life // ED // Res
[] Nokozan / Rare Amulet - 2 Paladin Skills // FCR // Res // Life / Mana //
[] 2 * SOJ vagy Rare Ringek, ahogy a sorcon
[] Hotspurs / Rare [LIGHT-HEAVY] Boots - Frw // Fhr // Res
[] Spectral Shard illetve Scepter - 2 Pala Skills / 3 Blessed Hammer / 3 Conviction / 10% FCR icon_pointl.gif ezeket a modokat kell keresni
[] Rare [HEAVY] Belt - Magas def // ED // Str // Fhr // Res // Life
[] Bloodfist
[] The Ward

Eredmény, mint a sorcnál, kivéve, hogy több life-od lesz, kasztból adódóan

[2] - Set Setup

[] Iratha's Finery Set
[] Rare Lifer Armor
[] 2 * Soj / Rare Rings
[] Rare Boots - a szokásos
[] The Ward

Az eredmény ugyan az, mint a sorcnál volt : jó resist, kevesebb life mint a másik setup, de több dex.

Statolás

Str - Itemekre elegendő
Dex - Úgyszintén
Vit - Szinte az összes maradék
Energy - 10-20 pont jöhet ide

Skillezés

[] Sacrifice - 0
[] Zeal - 0
[] Vengeance - 0
[] Conversion - 0
[] Holy Bolt - 1
[] Blessed Hammer - Max
[] Fist of The Heavens - 0
[] Smite - 1
[] Charge - 1
[] Holy Shield - 1//1++
==================
[] Prayer - 1
[] Cleansing - 1
[] Vigor - Max
[] Meditation - 0-1
[] Redemption - 1-5+ (preferencia kérdése, nekem elég 1-es szinten)
[] Salvation - 1 icon_pointl.gif mindenképpen kell, ez legyen rajtad mikor bármilyen tpn leugrasz
[] Resist Fire - 0-1
[] Resist Cold - 0-1
[] Resist Lightning - 0-1
==================
[] Might - 1
[] Blessed Aim - Max
[] Concentration - Max
[] Fanaticism - 0
[] Thorns - 0
[] Holy Freeze - 0
[] Holy Shock - 0
[] Sanctuary - 0
[] Conviction - 0

Ez ugyebár egy hammerdin leírása, és ez így is van rendjén. A Hammer dmgünk elérheti a 9-10k-t, ha jól oldjuk meg a karaktert. A Life-unk 4k+ körül lesz BOval, Mana 800-900 táján. Block maximum lesz, ha más nem, akkor Holy Shielddel, de anélkül is megoldható.
Más jól bevált build nincsen, bar én gondolkodtam egy smiteren, de arra a pajzs iszonyatosan drága, majdnem elhányom magam, akárhanyszor rá gondolok, pedig jóbarátomnak, Martinnak még van is egy..
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:03pm

Necromancer

A Necromancer leginkább passzív karakter, átkozásra használják. Summoner necrot máris el lehet felejteni, nagyon nem hatásos, cuccok híján. Bone necroban kell gondolkodni, azon belül is leginkább a PKk élnek ezzel a kaszttal, mert másra van jobb, mivel a neci nagyon nyüzüge, törékeny karakter, még ha jól is van megcsinálva, így háttérben kell maradni vele.

[1] - Rare Setup

[] Rare [LIGHT] Helm - Szokásos statok
[] Rare [LIGHT] Armor - Úgyszintén
[] Rare [LIGHT-HEAVY] Belt
[] 2 * SOJ / Rare Ringek - Szokásos
[] Wand - 2 Necromancer Skills // Fcr // 3 Bone Spirit // 3 Bone Spear // Res
[] The Ward
[] Hotty / Rare [LIGHT] Boots - A megszokott statokkal
[] Magefist

Itt nem írok le Setes Setupot, mivel szerintem felesleges, nem állja meg a helyét.
A Bone nec nagyon jó Player Killre, bár nagyon kevesen élnek vele, mivel így is elég kicsi a Classic közösség, és értelmetlen szarrágyilkolni a bandát, mert egyrészt; csak rontanád a környezetet, másrészt pedig gyorsan kiutálnak, és akkor sosem engednek be a privát runokba (mert általában a runok privátak), így hipp-hopp egyedül találod magad, az pedig nem jó móka.


Statolás

Str - Cuccra elegendő
Dex - Szintén
Vit - Majdnem összes többi
Nrg - 10-20-30 pont ide mehet

Skillezés

[] Teeth - 1//1++
[] Bone Armor - 1//1++
[] Bone Wall - 1//1++
[] Bone Prison - 1//1++
[] Bone Spear - Max
[] Bone Spirit - Max
[] Poison Dagger - 0
[] Poison Explosion - 0
[] Poison Nova - 0
==================
[]Confuse es Arract skilleken mindenre mehet 1 a Curses tabon
==================
[]Abszolút, de semmire ne tegyél a Summons tabon


Barbarian

A Barbárról csupán annyit szeretnék mondani, hogy WWbarbot nem ajánlom Classicra, mivel a legfőbb jatékrészben nem tud érvényesulni, nem tudja megkapni a maximalis xpt, mert nagyon rizikós, Iron Maiden miatt. Csupán Act3ban tudna xpelni Flayer Jungle-ban, de ott, bár CS utan a legjobb XP, igen nehéz elérni már a 90-es szintet is, nem hogy még az afelettieket.

Marad tehát a fentebb leírt Aktív BOer build, ami kiváló a csoportos PvM partyhoz, és bar leech kari, állja a sarat, és még hasznos is lehet, ha esetleg kell utólag BO.

Statolás

Strength - Szintén csak itemekre, de itt lehet többet is tenni, mint 100, mivel van, aki pl. úgy szereti a barbot, ha magas a defe, heavy armorból adódóan, így nem tudják olyan sűrün megütni.

Dex - Minimális, itemekre elegendő

Vitality - Rest

Energy - 0

Skillezés

[] Howl - 1
[] Shout - Max
[] Taunt - 0-1
[] Battle Cry - 0-1
[] War Cry 0-1, stunra jól jöhet
[] Battle Orders - Max
[] Battle Command - 1//1++, ad durationt BOnak es Shoutnak
[] Find Potion - 1, hasznald, talalhatsz rejukat
[] Find Item - 1, hasznald!
[] Grim Ward - 0
==================
[] Weapon Masterykre nn egy sem
[] Increased Stamina - 1
[] Increased Speed 1+
[] Iron Skin - 1//1++
[] Natural Resistance - 1-10
==================
[] Leap - 1-10

Magyarázkodni nem igen fogok itt, magától értetodo

Amazon

Az Amazon itt nem valami hasznos karakter, mivel sok az immunis rá, és még telézni sem tud. Leginkább a Javazont használják, Bowert nem érdemes, mivel nincs rá ténylegesen jónak mondható és hasznos bow, illetve dmget növelő charmok, etc.

[1] - Rare Setup

[] Rare [LIGHT] Helm - Megszokott statok
[] Twitchroe / Rare [LIGHT] Armor - úgyszintén
[] Rare [LIGHT] Belt - Ez is
[] Hotty / Rare [LIGHT] Boots - Meg ez is
[] Nokozan / Rare Amu - 2 Amazon Skills // Res // Life / Mana // Mana- es Life Leech
[] Rare Ringek (sojokat ide felejtsük el ^^), vagy pedig Manald Heal Ringek.
[] Bloodfist / Rare Gloves
[] The Ward


[2] - Set Setup

[] Iratha's Finery
[] 2 * Manald Heal / Rare Ringek
[] Hotty / Rare Boots
[] Twitchroe / Rare Armor


Statolás

Str - Itemeknek elegendő
Dex - Ez is
Vit - Nagyjarészt ide
Energy - 10-20 mehet ide is

Skillezés

[] Jab - 1
[] Impale - 0
[] Fend - 0
[] Power Strike - 1//1++
[] Charged Strike - 1//1++
[] Poison Javelin - 1
[] Lightning Bolt - 1//1++
[] Plague Javelin - 1
[] Lightning Fury - Max
[] Lightning Strike - 1//1++
==================
[] Inner Sight - 0
[] Slow Missile - 0
[] Decoy - 0
[] Valkyrie - 0
[] Dodge - 1-10
[] Avoid - 1-10
[] Evade - 1-10
[] Critical Strike - 1
[] Penetrate - 1
[] Pierce - 1
==================
[] Monadnom sem kell, bow skillekre 0-0-0-0-0-0-0-...

Ez a karakter fun ugyan, kiváló cow runokra is etc, de nem használják túl sokan. Én kipróbáltam, nem nyerte el a tetszésem.
Ha javasolhatom, akkor Manald ringeket használjatok, ahol csak lehetséges, ugyanis a Mana Leech lelassítja a mana fogyását, de a Fury sajnos meg így is csak úgy zabálja felfelé.
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:03pm

Extra Itemek


Itt leírok pár olyan tárgyat, amik átlagon felülieknek tekinthetők, és jobbak némely setupban, mint a fentebb leírt sablonosak.

[] Rare Shieldek - 2 Paladin Skills // Resistek // ED // Life // Strength <== Ezek sokkal jobbak egy paladinnak, mivel +2 skillt, life / str-et adnak, azon felül lehet sokkal magasabb a defense értékük, mint a Ward pajzsnak. Általában zöld színük van, a Monk prefix (+2 pala skills) miatt.
[] Rare Shieldek - 30 / 20 Rare pajzsok resist es life modifierekkel. Ezek tökéletesek egy sorceressnek, foleg, ha nagyon könnyu pajzsról van szó, mint pl. egy Bone Shield. Mivel a tiszta százalékot kapja meg a pajzs a 30 / 20-ból, ezért jóval magasabbra tornázza a blockot. Felszabadítja az armort, nem kell Twitchet használni, használhatunk Lifer armort, ami azt jelenti, hogy plusz resist, plusz life, plusz defense, stb. Általában lilát kell keresni, ami akkor következik be, ha a pajzson van elég resist.
[] 2/3/3 Scepter Paladinnak. Ez annyit tesz, hogy egy scepteren van +2 Paladin Skill, 3 Concentration és 3 Blessed Hammer Skill. Ezek marha drágák, nagyon ritkák, és ugyan akkor nagyon NAGYON hatásosak, rengeteget dobnak a dmgen.
[] Battle Hammer - Ugyan én nem ajánlom a WWbarbot, de van belőlük jópár, és keresik a Battle Hammereket, amiknek sok az Enhanced Damage-ük, van AR, Cold Dmg, és High Max es Min Dmg rajtuk.
[] A fentebbi vonatkozik a Pike-fajta fegyverekre is.



Játékmenet [2]


Ha megvan a karakterünk, és a rávaló inventory, indulhat a szintlépés. Ez pofonegyszerű. Belépünk a játékba a karakterünkkel, azután a BOerrel és az Encherrel (manapság már sajnos bannable a Loa*er és társai, szóval jobb, ha 1-1 barátunkat kérjük meg ebben a helyzetben, hogy segítsenek). Partyzunk, és Camp előtt kiállva várjuk a BOt és Enchet. Ha ezek rajtunk vannak, vegyünk egy Bowt és nyilakat, és haladjunk Dark Wood waypointtól. Dark Woodban próbáljuk meg megkeresni Treehead Woodfistet. Út közben gyilkoljunk le bármit ami az utunkat keresztezi. Elviekben, ha jó az ench, egy pillanat alatt halott a társaival együtt, és marha nagy XP boostot adnak. Innen menjünk Countesshez, a Tower minden Cellar szintjén öljük meg a Unique szörnyeket (mert szinte mindíg vannak), és mire Countesshez érünk mar lvl 9 körul kell, hogy legyünk. Ez után irány Andy, mire vele végzünk meg lehet a lvl 13-15 is. Act2n hajrá Far Oasis, szedjük össze a Staffot és Amut, azután pedig Arcane-ban lvl 16-17 körül xpeljünk kicsit. Ez után mehet Tomb (érjük el a 21-es szintet a Tombokból, elég gyorsan megy, cow miatt fog kelleni), itt már ajánlatos a Raven Claw, mivel Area of Effect Dmget ad, és erre az AoE-re hat az ench, szóval egyszerre 4-5 monstert is üthetünk magas dmg-el.

Act2 végére érve lenyomod Durielt, és elviekben már lvl 21 vagy. Ha még nem, akkor öldökölj még kicsit a Tombokban.

Ha ezek megvannak, akkor nyissunk egy Cow Lvlt a Encherünkkel vagy BOerünkkel, és turbóztassuk fel magunkat ismét velük, mielőtt egyedül lemegyünk. Az Enchnek elégnek kell lennie, hogy simán vigyed a Ravennel normal cow lvlt. Itt elmehetünk egész 25-30-as szintig.

25 és 30 között fejezd be normált, és menj át Nightmare-re. Ott rögtön, még Andy elott menj Cow xpzni, egészen eljuthatsz 50+ szintre, viszonylag könnyen, viszont itt már lehet, hogy be kell vetned a skilljeidet is, mert megesik, hogy nem elég az ench dmg, és gyorsabban közelednek a bocik, mint ahogy te meg tudod oket ölni.

Ha megvan lvl 50 körüli szint, mehetsz Hellre, vagy esetleg egy kis Nightmare CS (Chaos Sanctuary) runra, hogy még kicsit növeld a szinted, mert megsúgom, nem lesz könnyű dolgod Hellen.

Hellre érve siess át Act4-re, és mikor ott vagy, keress egy public (lehet privát is, de ahhoz kell egy channel, amit majd megemlítek a végén a leírásnak) game-be, ahol csupán eleinte csak leechelni fogsz. Ha minden igaz, akkor mostanra már lvl 60+ vagy, ami elég kell, hogy legyen, hogy tuléld a runokat. Ne maradj le a BO-ról, ami River Wpn történik a run legelején. Ha mégis lemaradnál, udvariasan kérj utánBOt, de ha nem adnak, akkor csak várd ki a következő runt, ne rage-elj.
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:04pm

The Chaos Sanctuary


Classicban a legkedveltebb és igazábol legfontosabb tevékenység a Chaos run. Ez a jatékban a legmagasabb szintű részek egyike, de itt lehet a legtöbb xp pontot összegyüjteni egyetlen run alatt. A lényeg az, hogy kinyitják a játékosok az 5 pecsétet, megölik a 3 Superunique bosst, az után magat Diablót, mindezt XP szerzés érdekében. Persze az item dropok is számítanak, de az csak másodlagos, általában.

Mindez a következőképp történik public és private full 8 player game-ekben.:
Adott egy Sorceress, aki miután a BOer megadta a BOt, úgymond "hot-ol", ami annyit tesz, hogy betelézik egyenesen CS-be, általában Infector pecsétjei mellé, és rögtön TPt nyit, anélkül, hogy megölne bármit is. Ezután a többi játékos, akik általában Paladinnal, vagy másik sorceressel vannak, lemennek, és együtt elkezdik irtani a mobokat. A sorceress most azért a legjobb, mert egyrészt betelézik nekik, ami körülbelül 10 másodperc, sőt, még annyi sem, továbbá azért a Cold sorc a legjobb, mert fagyaszt, ergó lassítja a szörnyeket, így azok nehezebben jutnak a playerek közelébe.

A Hammerdinek teszik a dolgukat, szórják a hammereket. A sorc nyitja általában a pecséteket (a rutinosabbak telekinesis használatával), így a bossok a hammermezőkbe spawnolnak.
Amint Infector meghalt, irány a következő (Seis). A Sorc előretelézik, kinyitja a sealt, aztán visszatelézik, csatlakozik a hammerdinekhez (akik amúgy charge + vigor-ral közlekednek, ami néha gyorsabb mint a tele. Ezért sem olyan jó a necromancer és az amazon CSben, mert ők se chargeolni, sem telézni nem tudnak). Amint Seis is meghalt, irány Vizier. Sorc megint nyit, de csak az egyiket, azt, amelyik spawnolja Viziert. Nem szabad a másikat is kinyitni rögtön, erről majd bővebben, később.

Ezután, természetesen, jön a Diablo kill. Általában a Sorc staticol egészen közel 1 hpig, aztán egy hammerdin elvégzi a többit, vagy épp a sorc egy Blizzarddal. Sokat nem kell hozzáfűzni, ha ez megvan, gogo NG.

PS.: Meg szokás ölni a Vizier és Infector-féle unique bossokat is, amik szét vannak szóródva CS közepén. Ha ez törtenik, akkor valaki szimplán beírja, hogy "B", ami "Boss"-t reprezentál, és mindenki odamegy, hogy megölje a csoportot. Ha a hotter (a telézo sorc) telézés közben beírja, hogy "U", az azt jelenti, hogy ráakadt egy unique Urdar csoportra Riverben CS felé menet. Ilyenkor TPt nyit, és általában csak a legmagasabbak mennek le, de hát pubban sok a barom, aki úgy véli, ott a helye, holott korántsem.

Mindezeket csak a parányi plusz xp-ért csinálják.
Minden kicsi számít =)

2/8


Ez annyit jelent, hogy egy 8 játékos game-ben, ketten gyilkolnak. Ugyan úgy CSben csinálják, általában egy paladin és egy sorceress, de láttam és csináltam is már 2 paladin illetve 2 sorceress setupot is, és tudok olyanról, aki 1 ama, 1 palát csinált. Ez arra jó, hogy több xpt nyerjenek a runból. Ugyan úgy megölik ugyan azokat a bossokat, ugyan úgy 8 playernyi xpt oszt szét a game, de ezt csak 2 ember kapja meg, így többszörösen annyit kapnak, mint egy 8/8 game-ben. Ez természetesen sokkal nehezebb, hisz minden monster arra a 2-re koncentrál, 8 helyett, de ha ügyes vagy, megoldható. Kezdőknek nem ajánlott!

Fontos Tudnivalók!


~ ES = Experience Shrine, a legmagasabb kapja, ne vedd el, kibasznak a runból, ha jogtalanul teszel szert rá
~ U = Unique Urdar csoport Riverben
~ B = Unique Boss csoport CS közepén
~ C = Conviction! Nem sokan használják, általában 2/8-ban szokás. Arra utal, hogy Infector Conviction Aurat használ, ami gyilkos lehet még a legjobb paladinnak is, mivel leveszi nagyon a resistet, és hát ugyebár Infector tüzet hány rá, szóval elég gáz. Ha ilyenre kerül sor, tenyerelj a reju potikat takaró gombokra. Szóval C = Conviction.
~ Pre-pop. Ez az a tevékenység, és oltári nagy bűn, amikor az utolsó bossnál, még a boss spawn közben kinyitják az utolsó sealt, így amint meghal a boss, meghal minden más is körülötte, és CSben mindenhol. Ez igen rendes xp vesztéshez vezethet, és aki tette, azt általában leugatják. Ne tedd.
~ A PK nem felkapott dolog Classicban, így én sem ajánlom, mivel hamar megutálnak az emberek, ki leszel közösítve. Elég kicsi közösseg, mindenki ismer mindenkit, nagyjából.
~ Tiszteld a játékosokat, mert ők is tisztelni fognak téged, hacsak nem adsz rá okot, hogy ne tegyék.
~ Pickitet SEMMIKÉPP ne használj, még ha van bansafe pickited is, mert észre fogják venni, és ugyan úgy kiutálnak, mintha PK lennél.
~ Lvl 92 felett szokás Sorceress-szel solózni Viziert. Ez annyit jelent, hogy a Sorc, másoktól távol (amíg mondjuk Infectort ölik), eltelézik Vizierhez, kinyitja, és megöli EGYEDÜL, mert nem immunis a coldra. Ez általánosan elfogadott, ne szóld le, ha így tesz.
~ Diablót csakis Duke és Duchess ranggal rendelkező karakterek ölik meg, mivel az produkálja csak a First Kill drop hatást. Classicban van olyan, hogy FK, avagy First Kill. Ez azt jelenti, hogy ha egy Bosst megölsz elsőre, akkor jobb itemeket dob általánosan nézve, mintha már többször ölted volna. Ezt a hatást lehet reprodukálni. A King vagy Queen rangú karakterek kreálják a játékot (általában a BOer az már King, így ő kreálja), és ez bezárja a Diablo kill quest befejezésének lehetőségét (You cannot complete this quest in this game), és úgy veszi a játék, mintha első kill lenne, ha egyel alacsonyabb rangú karakterrel (Duke / Duchess) ölöd meg.
~ Ha azt mondja valaki, hogy "Fill", az azt jelenti, hogy a party összes tagja lent tartózkodik Diablo killnél, de ez bugos, és nem kapják meg az összes megkapható xpt, ha mindenki a partyban marad. Ezt elkerülendő, a fillnél a legalacsonyabb szintű karakter elhagyja a partyt, és nem nyúl Diablóhoz. Itemeket természetesen ugyan úgy grabelhet utána. Ugyelj rá, hogy ha te vagy a filler, akkor fillelj.
~ Classicban elterjedt az item vs item és az item vs Gold Game trade is. Ez azt jelenti, hogy minden fontosabb itemnek (Silks, Shard, Iratha Set, Magefist, Hotty, etc) megvan a Game Gold ára. Ez megkönnyíti a dolgodat, hisz game goldot szerintem könnyebb összegyüjteni, mint Forum Goldot smile.gif

Tippek, Tolem


~ Ha Paladinnal játszol, nyomd be a Salvation aurát, mielőtt lemész egy TPn, mivel ugye nem szokás kitisztítani, mindenki csak letódul, így nagy az esélye, hogy Infector mob közepén találod magad, és Salvation nagyon sokat segíthet rajtad.
~ Minden egyes Rejuvenation potiont becsülj meg. Azzal legyen tele a belted, ha lehetséges. Úton-útfélen kelleni fog, és reflexszeruen kell majd nyomkodnod oket smile.gif
~ HASZNÁLD A REDEMPTION AURÁT BASZODANYÁD!! Életet menthet. Ha meg több paladin van a game-ben, mint egy, akkor úgyis kiderül kié a jobb Concentration, és az fogja használni, mivel hogy az Aurák nem stackelnek. Ha nem te Concentrationozöl, akkor nyomass Salvationt folyamatosan, néha válts Redemptionre, ha kell, de általánosan a Salvationt hagyd fent, kivéve persze, amikor vigor kell a charge közlekedéshez.
~ Inventoryt rakd félig tele mana potionokkel, foleg, hogy ha caster vagy, mert tényleg elég gyorsan fogy a mana.
~ Ha segítség kell, itemeket keresel trade-re amit máshol nem találsz, látogasd meg op HC-2 nevű chat channelt (remélem még megvan), ott gyülekezik a legtöbb classic játékos. Itt szintén találsz majd pub és priv runokat.
~ Ne bánd, ha újra kell csinálni a karakteredet, hidd el, megéri. Extra 200 life, extra 50 mana, mind megéri, csak hogy jobb legyen a karakter.
~ Törekedj minel kevesebb játékos között ölni CSben, hogy jobb xpt kapj. Hidd el, mar lvl 94 körül elkezd nagyon nehéz és unalmas lenni, ha nem vagy eléggé lekötve. Engem nagyon leköt Classic abban is a Hardcore, én el tudnék vinni egy karaktert lvl 96+-ig, ha még játszanék. Nagyon fun számomra, de marha sokáig tart. Figyelmeztettelek! ^^
~ Have fun!!


Húdekurvahosszúlett..
Basszameg.
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:08pm
Ha valami kimaradt, majd hozzaadom postokban ebben a topicban.
Member
Posts: 3,122
Joined: Feb 4 2006
Gold: 5,460.50
Jan 10 2009 11:11pm
nice work, can't say i understand any of it but gj
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:12pm
Quote (Rune- @ Sun, 11 Jan 2009, 06:11)
nice work, can't say i understand any of it but gj


Lulz, whai no learn hungrischh?!??!?
No j/k it's okay really, shocking you're even looking at it so shortly after me posting it.
Thanks anyways happy.gif
Member
Posts: 3,122
Joined: Feb 4 2006
Gold: 5,460.50
Jan 10 2009 11:17pm
én csak tréfa ofcourse én magyar. ÉN játék klasszikus mind nap , ez szabályok
ok i no more spam sry :] no report pls many love heart2.gif

This post was edited by Rune- on Jan 10 2009 11:19pm
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Jan 10 2009 11:20pm
Quote (Rune- @ Sun, 11 Jan 2009, 06:17)
én csak tréfa ofcourse én magyar. ÉN játék klasszikus mind nap , ez szabályok
ok i no more spam sry :] no report pls many love heart2.gif


Rofl wouldn't report anyways, I'm having a laugh. Some translator you found though, if only you could see what I see. I'm pissing myself laughing 8DD
Go Back To Magyar Topic List
12316Next
Add Reply New Topic New Poll