d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ww Based Hybrid Assasin Guide V. 2.0
1238Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 7,921
Joined: Mar 31 2007
Gold: 4.51
Feb 6 2008 05:15am
Quote (pohuan5 @ Sun, Nov 4 2007, 09:10pm)

Ww-based Hybrid assasin guide V. 2.0


1. Statolás:


2.Skillezés:


Mind blastot, shadow mastert, blade shieldet, dragon flightot érdemes clawokból szerezni

A fent látható statolás skillezés eléréséhez lvl94 kell, azt hiszem ezt még nem annyira nehéz elérni

Note:

Clawblock nem működik ha futsz vagy sétálsz.
továbbá ez a fajta block mindenféle támadást blokkol ( smite fb hammer etc) kivéve olyan dmg-t ami a földön van pl a meteor utáni tűz vagy fire wall

Fade minden szinten ad 1% damage reduce-t például: van 1 pont faden és a cuccok adnak még 14 skillt akkor 15% damage reduce-t ad a fade
továbbá elég sok resistet is ad ( kb 67-68at)

A fool's mod csak ahhoz a clawhoz ad ar-t amelyiken van, ez az ar nem látszik ww-nél a karakterlapon ha a fool's claw a jobb oldalon
a csuka feletti slotban van de ettől függetlenül még megadja az ar-t, bár csak az egyik clawhoz de ne becsüljétek le
nagyon hasznos tud lenni high def charok ellen

Az open wounds igen hasznos, 8 másodpercen ekresztül lvl85+on kb 500at damol pvp penalty után és minden lvl után nő a dmg
sokat segít ha az ellenfelet nem tudod normálisan stunlockolni és megszökik
ilyenkor a legtöbb esetben 1 mind blastal meg tudod ölni ami elég stylos imo

Breakpontok:

FHR:

0%
7%
15%
27%
48%
86%
200%
4680%

FHR-t teljesen feleslegesnek tartom c/c assasinokon de ha valaki mégis szeretne tenni az assájára akkor a 48%-ot ajánlom

FCR:

0%
8%
16%
27%
42%
65% icon_pointr.gif ez minden setuppal legyen meg
102%
174%




3.Cuccok:

Helm icon_pointr.gif 2 assasin 20 fcr 2sox tiara ( jó ha van rajta life / allres )
Amulet icon_pointr.gif 2 assasin 5+fcr és modok ( life, resist, str, dex, mana ebben a sorrendben
vagy 15+ fcres amu és akkor ezzel és még 1 fcr ringel lehet használni verdungot és megvan 50% dr, vagy esetleg tgodot, de ilyen amuk ált elég drágák
hacsak nincs rajtuk semmi mod
Armor icon_pointr.gif Enigma, lehetőleg low str req armorban ( mage plate, dusk shroud)
1. Ring icon_pointr.gif Ravenfrost, ha lehet 20 dexes minél több attack rating-el, továbbá fontos a cannot be frozen miatt
2. Ring icon_pointr.gif Ide végülis akármi jöhet abs ring, soj, bk, még1 raven stb
Belt icon_pointr.gif Arachid mesh ( 1 skill, 20fcr) / verdungo / thundergod
Gloves icon_pointr.gif Trang oul's ( 25%psn dmg, 20fcr, 30 coldres)
Boots icon_pointr.gif Shadowdancers ( 2 skill, 30fhr, 25dex) vagy waterwalk ( 15dex, 5 max fres, 65 life)
ha nagyobb dmg / fhr kell akkor shadow ha több life akkor waterwalk, nekem waterwalk van mert shadowdancerhez sok str kell
vagy ha resist kell akkor triple res boots lehetőleg 30+ resistekkel

Claws:

1. Claw icon_pointr.gif 3 sox 3 lightning sentry / 2 dragon talon / 2 blade shield greater talons benne Fury rúnaszó
2. Claw icon_pointr.gif 3sox 3 lightning sentry / 2 mind blast / 2 shadow master greater talons benne Chaos rúnaszó

Azért greater talons mert ezek a clawok -30 weapon speed modifierrel rendelkeznek ami azt jelenti hogy van rajtuk 30 ias amit nem látsz.
Runic talons sem rossz de annak jóval nagyobbak a követelményei és pvp penalty után kb 20-al több dmgt adnak mint greater talons
nem éri meg hacsak nincs meg minden cuccal a követelmény funic talonshoz.
Fontos hogy a gyorsabb claw a kesztyű felett legyen az én esetemben így néz ki:
Használok 3ls 1mb chaos rw-t a kesztyű feletti slotban a másikban pedig 10 base ias fool's clawot, így megvan az ias ami a leggyorsabb trap layinghez kell.
Ha a két clawot felcsrélem tehát a fool's claw van a kesztyű felett akkor már nincs meg a max. trap laying.

Itt 1 ias calculator, ajánlom mindenkinek:

http://diablo2.ingame.de/tips/calcs/weaponspeed.php?lang=english

Nem fontos minden felsorolt skillt beszerezni de mind blast és shadow master mindenképp legyen ( nekem sajna nincs shadow)

switch cta 6/6/x és spirit monarch

Inventory:

9 shadow skiller (lehetőleg minél több life-al)
10x 5 allres charm lehetőleg life, azért nem 20 life sck mert azokkal elég low resist lesz
az én assámnak 75 rese alig van meg 10x 5 allres scvel igaz helmben csak sima 15ias jewel van és az anni is 11 reses
de mindenképp allres kell life helyett, gazdagabbaknak 20/5
Assasin torch ( minél jobb statokkal / resistel)
annihilus ( minél jobb statokkal / resistel, exp nem fontos)

Stash:

precast 50% psn dmg bramble, 3 shadow amulett, 3 shadow circlet, 2x 6 venom 2sox claw bennük 2x 5/5 psn facet, 2 soj/bk
abs / resist umed kira coldsorcok és foherek ellen, thundergod, wisp projector, dwarf star, inferostide etc, death gloves, sandstorm, verdungo.
Hasznos cuccok angelic combo, demon limb, fool's claw
( fool's clawot mindenki szerezzen maga, a legjobb lenne 2assa 40ias fool's mod 3ls 2sox 2 ummal de elég drága az ilyen, láttam egy hasonlót
azt 2k fgért adták el, én 10 base ias 3ls fool's mod gt-t használok benne 2 ummal


Duel:

Amazon:

Vower:

arachot cseréld le verdungora
ha perf buildes akkor nehéz lesz mert sokat fog damolni és jó frwje is van
mást nem nagyon tudok mondani csak hogy mindblast tele és ww esetleg mehetnek trapok

Javazon:

mehet wisp ha fontosnak érzitek de én eddig még nem találkoztam olyan javazonnal aki 5 trap mb és ww között stunolódva meg tudott volna ütni
másrészt clawblock sok dmg-t felfog, de érdemes vigyázni mert ha párszor normálisan megüt és clawblock se működik akkor ő győz.

Assasin:

Trapper:

feltehetsz 1 wispet ha akarsz...
ha camper akkor nem lesz túl nagy gond, támadjatok alulról mert így sokkal nagyobb képernyőtök lesz / messzebbre tudjátok tenni a trapokat
offensive már nehezebb mert ez a fajta trapper már csinál is valamit, játsz úgy mintha pure trapper lennél de ha éppen nincsenek körülötte trapok
akkor mehet 1-2 ww

Hybsin:

skill vs skill ( cucc is sokat számít ofc)
mindenki találja ki a saját stílusát ezek ellen

Ghost / wwsin:

it neked van előnyöd mert nekik nincs trap szóval 5 trap mb és mikor közeljön hogy wwzzen akkor ww a vele megegyező irányban.

Barbarian:

BvC:

bvc ellen nem szabad ww-t használni mert pár hitből megöl sokkal inkább úgy kell tolni mint 1 pure trapper
ha absol akkor ez a legnehezebb ellenfél, szóval csak mb és trap
ha szükséges akkor mehet 9 trap sk shadow skk helyett de sztem nincs annyi hely inventory-ban hogy kényelmesen elférjen abs ar etc cuccok mellett

BvA:

könyebb mint bvc mert bár max blockja van te nem nagyon fogod őtt wwzni és kevesebb life-ja van mint bvcnek
BvB-re nem térnék ki, csak a távolságot kell tartani

Druid:

Ele druid:

A játékban a druidoknak van a legrosszabb fhr-jük, ha egyszer sikerült 5 trap közé befogni és ww-zni akkor ált halottak,
csak a top duduk fognak tudni kiszabadulni

Dhaper druid:

Ő se tud telézni szóval csak tartani kell a távolságot és trapokat + mind blastot használni.
rabbies druval vigyázni mert ez a fajta psn nem csak 1-re veszi le a lifot de meg is öl
fireclaw druval nem találkoztam de nem lehet nehéz, csak a távolságot kell tartani itt is

Paladin:

Smiter:

Ide nagyonis fog kelleni fool's claw és angelic combo, mehet még verdungo ha fontosnak érzitek.
5 trap mb és ha közel jön akkor ww arra az irányba amerre ő charge-ol így nem fog eltalálni te viszont el fogod találni őt.
ha absol + life tap-je is van akkor elég nehéz ellenfél de legit duelben nem lehet túlságosan nagy gond

Hammerdin:

Itt nemkell fade, burst of speed se nagyon de azért jó ha van
5 trap és mehet mb, mondhatni hogy ez a kari antihammer
ha desynch-el akkor csak folyamatosan telézz a trapjaid körül, ha van olyan hülye hogy rádtelézik akkor ww-z lefelé így nem fog eltalálni.
volt 1-2 hammer aki legyőzött de ezek ált abst használtak

Foher:

Sapit le lehet cserélni kira-ra, ha van elég stacked resi akkor kb nem is sebez, továbbá mehet 1 wisp
másrészt ott a clawblock ami elég hasznos és ha szerencséd van sok fohot blokkol
ha van shadowod akkor kb 80%-al azt fogja eltalálni ezért ajánlott recastolni.

Necromancer:

Boner:

Nemkell fade viszont burst of speed sokat segít a golem 50% slow-jával szemben
ne játszátok a campert mert könnyen meghaltok.
tele közel hozzá és mehet a ww, ha nem max blockos akkor nincs nagy gond de még ígyis nehéz ha a nec
defwhore, márpedig 1 jó nec megpróbál a lehető legmeszebbről lepkzni
dragon flight sokat segít legalábbis én nagyon hasznosnak találtam.

summonerekkel még nem találkoztam

Sorceress:

a legtöbb sorcal semmi gondod nem lesz ha vita akkor trapok is és ww is szépen damolja
ha e/s akkor trapok nem érnek sokat ha csak stunolásra nem használod őket de egy jó sorcot
nem lehet stunolni trapokkal mert mire leteszel 2-3at addigra eltelézett
igazából nincs milyen stratégiát írni gondolom senki se annyira csökkentelméjű
hogy orb sorc ellen beletelézzen az orb-ba etc, ha nemmegy akkor mehet abs, maxres cuccok de csak legiten

perf cuccal lvl 99-en a következő statokat éritek el:


65% fcr
34% dr
75 all resistance + stacked resist

szóval ennyi lenne, ha bármi más fontosat kihagytam volna akkor írjátok le és ha sok ilyen lesz akkor lesz V 3.0
Member
Posts: 14,004
Joined: Dec 12 2005
Gold: 862.50
Feb 6 2008 05:23am
nagyon szép kis guide!

nekem annyi hiányozna hogy a másik kézbe 3 ls 40 ias fools 2 sox claw legyen... kb-ra 100-150 fg sztem nem drága és angyon is megéri!

de jól össze van rakva!
Member
Posts: 1,672
Joined: Apr 18 2007
Gold: 1,530.00
Feb 6 2008 06:10am
fade nem csak annyi damredet ad amennyi pontot ráraktál?
Member
Posts: 71,152
Joined: Aug 14 2006
Gold: 6,440.13
Feb 6 2008 06:35am
Quote (Charl3s @ Wed, Feb 6 2008, 01:10pm)
fade nem csak annyi damredet ad amennyi pontot ráraktál?


nem

a + skill is számít
Banned
Posts: 21,055
Joined: May 29 2007
Gold: 0.00
Warn: 80%
Feb 6 2008 06:51am
ww based jobb mint a trapp based ? ha igen , akkor mért ?
imo jo ötlet szerezni egy wof-os clawot mert jol a wof jol stunol
Member
Posts: 7,921
Joined: Mar 31 2007
Gold: 4.51
Feb 6 2008 07:12am
Quote (sondor @ Wed, Feb 6 2008, 12:51pm)
ww based jobb mint a trapp based ? ha igen , akkor mért ?
imo jo ötlet szerezni egy wof-os clawot mert jol a wof jol stunol


ezt mindenki döntse el maga, ww és trapbasednek is vannak gyengéi
nekem ez egyszerűen jobban tetszik, sokkal kiegyensúlyozottabb kari mint a trap based
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Feb 6 2008 09:00am
gz nice guide
Member
Posts: 1,003
Joined: Jan 22 2008
Gold: 13.37
Warn: 10%
Feb 6 2008 09:03am
Quote (pohuan5 @ Wed, Feb 6 2008, 01:12pm)
ezt mindenki döntse el maga, ww és trapbasednek is vannak gyengéi
nekem ez egyszerűen jobban tetszik, sokkal kiegyensúlyozottabb kari mint a trap based


sztem is ww based > trap based.

Amúgy nagyon szép guide, gratula hozzá.
Member
Posts: 6,822
Joined: Aug 22 2007
Gold: 0.70
Feb 6 2008 09:04am
a vowert editeld ki ^^

Duel:

Amazon:

Vower:

amúgy nice guide !

This post was edited by Bazsa7 on Feb 6 2008 09:05am
Banned
Posts: 21,055
Joined: May 29 2007
Gold: 0.00
Warn: 80%
Feb 6 2008 09:08am
Quote (Bazsa7 @ Wed, Feb 6 2008, 03:04pm)
a vowert editeld ki ^^

Duel:

Amazon:

Vower:

amúgy nice guide !


dhaper is ^^

btw sztem fasza guide
nincs benne teknikai hiba imo
Go Back To Magyar Topic List
1238Next
Add Reply New Topic New Poll