d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Melee /warcries Goldfind Barbs > repost (2in1)
12Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 21,943
Joined: Oct 26 2006
Gold: 16.85
Aug 24 2007 10:19am
Melee /Warcries Goldfind Barbarian

Mindenekelőtt köszönet Lajonak a warcries verzióért...

Miért éppen a barbár? - A többi karakter között az egyetlen, aki kezébe két fegyvert is adhatsz (ennek fontosságát a továbbiakban látni fogod).

Goldfind egy harcos barbáron? (vagyis mikor mihez van kedvem - aszerint öltöztetem át)
Tökéletes megoldás lehet egy már meglévő 75-85-ös karakternek, főleg, ha eredetileg nem ilyen feladatra tervezted... Azért 75-85 közé írtam a szintet, mert itt még fejleszthetsz olyan skilleket, amikre szükséged lehet a későbbiekben. Ez lesz a melee karakter az alábbiakban.

Skill-ek:

(1) (melee karakternél)
Axe Mastery (20) /Frenzy (20) /Berserk (10-15) a fizikai immunisok ellen ez az egyetlen, amivel tehetsz bármit is /továbbá, ha a lehetséges variációt nézzük: Sword Mastery (20) /Whirlwind (20), stb...
Battle Order (20) /Shout (15-20) /továbbá pár pontot megér: Iron Skin (10-15) /Natural Resistance (10-15) /Leap (1-5) /Find Item (10-15)-(csak addig érdemes, amíg jelentősebb változást látsz a következő szintnél, mint az aktuálisnál)...

(2) (warcries karakternél)
Battle Order (20) /Shout (20) /Natural Resistance (20) /Find Item (megközelítőleg 15) /továbbá: Leap (x)* /Iron Skin (x)/ Increased Speed (x)*
* Ide miután megvannak az alapok, mehet az összes maradék...

Stat-pontok:

str- ami a cuccokhoz kell (egy upgrade crown of thieves már jelentős str követelményekkel bír, tehát csak óvatosan)
dex - hanyagold
mana - hanyagold
life - minden ami belefér (én az elsö lvl50-ig minden statot life-ra nyomok)

Mivel tehát a goldfind a cél, főként traviban nyomulsz, ahol vagy te ölsz, vagy pedig a mercenary (segítségül hívható karakter /csicskának is nevezik sokan), olyan felépítés szükséges, ahol a goldfind (extra gold) találati érték még kimagasló a többi karakterhez képest. Hangsúlyoznám: a melee verzió nem tévesztendő össze a warcries verzióval!

Cuccok (1)(melee karakternek):
Megoszlik a vélemény, hogy mi-mennyiből és hogyan...
Fegyver: breath of the dying és last wish (switch: cta3 + hoto vagy 2*3bo spear).
Mivel, mint említettem - ez 2 pozíciós baba, a többi felszerelés eképpen alakul - goldfind esetén:
Páncél: wealth ap (olcsó runeword: lem, ko, tir - 300%eg /100%mf)
Sisak: crown of thieves (lehetöleg perfect)(és mivel előfordul, hogy a nyakadba kapsz egy aranyos kis fagyasztást (freeze) - rakj bele cham rúnát, ha viszont a merc-re bízod a nehezét, akkor lem vagy ist rúna), delirium (lem, ist, io - +2allskill, +3 battle orders, +1 natural resi, +2 battle cry +50eg/25mf), esetleg ik (immortal king) helm is számításba jöhet (37eg/40mf - perfect, 2sox amibe tetszés szerint mehet lem (50%eg) és ist (25%mf) is akár, ha picivel nagyobb mf-et szeretnél).
Öv: goldwrap (perfect).
Csizma: infernostride (perfect) vagy 75%+eg rare boots.
Kesztyű: chanceguard.
Gyűrűk, Amulett: 2*dwarf star /amu - nehéz különösen jót találni, lényeg, hogy 2baba vagy 2-3warcries/50+eg-s legyen...
Charmok: warcries 35%eg+ skillerek, 9*max-ar-10%eg sc-k.
Olcsóbb megoldás 40%eg grandcharmok és 10%eg smallcharmok.
Gheed 150%eg+/x%mf/13%+ ravp (ravp - reduces all vendor price - ennyivel olcsóbb a gamble) (lényeg, hogy minél jobb legyen!)
Természetesen ne feledkezzünk meg a kötelező alapokról sem: Hellfire Torch (+3allskill /+10-20stat /+10-20all resi) és Annihilus (+1allskill /+10-20stat /+10-20all resi).
Gamble-hez érdemes tartalékolni egy edge bow-t (tir, tal, amn), mert ez a gheed-hez hasonlóan 15%-al csökkenti a vételi árakat.

Cuccok (2)(warcries karakternek):
Fegyver: 2*alibabas (lem, lem, lem, lem - ofc), (switch: 2*3bo spear).
Páncél: wealth (300%eg /100%mf).
Sisak: ik (immortal king) helm (lem, lem)
Öv: goldwrap (perfect, 1*upped)
Csizma: infernostride (perfect) vagy 75%+eg rare boots.
Kesztyű: chanceguard 40mf
Gyűrűk, Amulett: lásd a fenti esetben.
Charmok: warcries 35%eg+ skillerek, 9*10%eg/resist sc-k.
Torch, Anni, gheed és persze edge bow.

Mercenary (avagy a zsoldos /segéd /csicska):
Csicska bérlésére több lehetőség is adott, nekünk az act2-es-re lesz szükségünk mindkét esetben:
Offense (Nightmare): Might

A csicsó fegyverei:
(1) eth pride colossus voulge (runeword, melynek aurája emeli a sebzést, valamint extra gold találati értéke is van: cham, sur, io, lo)
(2) eth botd warpike vagy ghostspear (breath of the dying runeword akár 15% lifestolen-el: vex, hel, el, eld, zod, eth)
A csicsó páncélja:
eth fortitude (runeword, mely viselőjének 4*es sebzést, plusz életet és all resistet biztosít: el, sol, dol, lo)
A csicsó sisakja:
Ez lehet eth crown of thieves (lifestolen /100%eg), vagy eth andariels visage (lifestolen /+20ias - increased attack speed -támadási sebesség)

Mindez számokban kifejezve /egyéb variációk /játékmenet:

Egy régebbi melee babám adatai:
~1500%eg / ~300%mf, Frenzy dmg: 3248-9059/2119-5748, Berserk dmg: 3605-10k, 6k def, 4,5k life, allres: ~40%.
Mivel a feladat nagy része rád hárul (harcos karakterként), a merc-et ne nagyon hagyd magára - pride-al nem a sebzéséről lesz íres, csak téged támogat.
Nem nagyon láttam olyan karaktert, amely tank-ként működne (főleg, hogy nem paláról van szó), próbáld meg egyenként leverni traviban a council-okat. Ez némi szaladgálás árán sikerülhet, persze mák is kell hozzá, hogy ne zúduljanak mindannyian a nyakadba.

A warcries babám adatai:
~2423%eg / ~426%mf, lvl36 Battle Orders, lvl36 Shout, 56% Find Item , 6,5k def, 5,1k life.
A csicsó adatai:
2630-12032dmg, 30k def, 5,3k life.
AVG gold: 6-700k, persze volt már olyan run-om, ahol 950k gold potyogott…
Itt a csicsó feladata a councilok irtása. Travi wp-nél battle command, bo, shout… Irány durance lvl1, ha onnan jössz vissza, a csicsó egyből melletted terem. Nyomj gyorsan battle cry-t a kis gnómokra, majd leap-el terelgesd őket, és hagyd a csicsót dolgozni! (Nem meghalni!) wink.gif
Ha ügyesen csinálod nagyjából 2 perc alatt letudhatsz egy futamot, és még italt se nagyon kell "pazarolnod".
Ne felejtsd el "facsarni/borítgatni" a hullákat (find item).

Minden attól függ mennyiböl szeretnéd megúszni.
Jelen pillanatban nem voksolok egy körülbelüli ár mellett, mert most még kicsit labilis a "piac"...

És nem utolsósorban: anno gf-travirun közben lazán elkönyvelhettem egy dia-walk-ot is - melee-baba meg se rezdült, némi ütlegelés után be is zsebeltem a jutalmat... Goldfind baba, mint über-dió-ölőkari? LOL! biggrin.gif

Sok sikert!

by
Lajo, Warrych


This post was edited by Warrych on Aug 24 2007 10:20am
Member
Posts: 2,843
Joined: May 26 2006
Gold: 270.00
Aug 24 2007 10:24am
Bocs,hogy beleszólok,de a warcry verziónál nem kéne esetleg
a warcry-ra is rakni? Elvileg azzal stunol,nem? Nekem úgy rémlik,
hogy az volt az alapguide-ben...

/E Lajo veziójában se volt,csak
* battle cry: 0 (cta adja)
* battle command: 0 (cta adja)
Szóval elnézést kérek...happy.gif Viszont Lajo haxol,és a sajátja
olvasható.

This post was edited by Boss38 on Aug 24 2007 10:26am
Member
Posts: 43,338
Joined: Feb 13 2006
Gold: 0.00
Aug 24 2007 10:26am
prideot azonnal szedd ki biggrin.gif
minden council kipukkan így biggrin.gif
Member
Posts: 21,943
Joined: Oct 26 2006
Gold: 16.85
Aug 24 2007 10:30am
Quote (Boss38 @ Fri, 24 Aug 2007, 18:24)
Elvileg azzal stunol,nem?...
Szóval elnézést kérek...happy.gif Viszont Lajo haxol,és a sajátja
olvasható.

biztos? nekem egy full fehér lap látható: http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=6936037 sad.gif
Leap - amivel stunol wink.gif


Quote (Janou @ Fri, 24 Aug 2007, 18:26)
prideot azonnal szedd ki biggrin.gif
minden council kipukkan így biggrin.gif

hehe, nekem aztán durroghatnak, legalább nem kell viharban tüzijátékra mennem biggrin.gif

Member
Posts: 31,096
Joined: Dec 12 2005
Gold: 16,428.00
Aug 24 2007 10:43am
Quote (Warrych @ Fri, 24 Aug 2007, 18:30)
Quote (Boss38 @ Fri, 24 Aug 2007, 18:24)
Elvileg azzal stunol,nem?...
Szóval elnézést kérek...happy.gif Viszont Lajo haxol,és a sajátja
olvasható.

biztos? nekem egy full fehér lap látható: http://forums.d2jsp.org/index.php?showtopic=6936037 sad.gif
Leap - amivel stunol wink.gif


Quote (Janou @ Fri, 24 Aug 2007, 18:26)
prideot azonnal szedd ki biggrin.gif
minden council kipukkan így biggrin.gif

hehe, nekem aztán durroghatnak, legalább nem kell viharban tüzijátékra mennem biggrin.gif


de find itemet se használhatsz a hullájukon...

abba kötnék csak bele, hogy miért kell mindenhova odaírni, hogy "perfect"? szerintem minden játékos tudja, hogy minél jobb goldwrapet/infernostrideot/akármit szerez, annál jobb neki, szóval fölösleges mindenhová odaírni, hogy perfekt kell. meg így olyan érzése van az olvasónak, mintha a nem perfekt inferno már nem is lenne jó a babára.

jameg sapiba istet rakni MFért szerintem vagy sznobság, vagy butaság. ptopaz is tökéletes.
Banned
Posts: 21,055
Joined: May 29 2007
Gold: 0.00
Warn: 80%
Aug 24 2007 10:45am

[QUOTE=Janou,Fri, 24 Aug 2007, 18:26]prideot azonnal szedd ki biggrin.gif
minden council kipukkan így biggrin.gif[/QUOTE]
hehe, nekem aztán durroghatnak, legalább nem kell viharban tüzijátékra mennem biggrin.gif[/QUOTE]

jah de akkor nem tuc find itemelni

Member
Posts: 21,943
Joined: Oct 26 2006
Gold: 16.85
Aug 24 2007 11:04am
Quote (sondor @ Fri, 24 Aug 2007, 18:45)
jah de akkor nem tuc find itemelni

dsz!!! (egyes, leülhetsz) amúgy meg utoljára - előbb tanulj meg normálisan beidézni, és felejtsd el a postgyűjtést eme semmilyen hozzászólásokkal. thx
a melee verziónak - mivel egy meglévő kariból van (jó lenne, ha megtanulnátok olvasni is!), szerintem tök mind1 hogy mennyi hulla marad, mivel úgysem lesz olyan szintű a find item skill-je, mint a warcries verziónak. melee-nek meg kell a nagyobb sebzés. speciel én mindkét verziót nyomtam, szal nn oltás.
ha ennyire okos vagy a lehetőség adott: postolj leírásokat. másrészől meg tanuld meg tisztelni mások munkáját. vonatkozik ez a többi spammerre is!
még egyszer, thx all... valahol itt a pont, vita lezárva...
Banned
Posts: 21,055
Joined: May 29 2007
Gold: 0.00
Warn: 80%
Aug 24 2007 11:18am
jo de ha mongyuk uj gf warcry barbot akarok inditani és miután legyaktan a councilokat find itemmel megakarom duplázni az esélyeimet egy jo cuccra akkor csak nem adok a mercnek olyan fegyot ami megakazályozná ezt ( nem oltani hanem csak segiteni akarok sad.gif de ha nem lehet mert te 100%ig perf guidet irtál...)
Member
Posts: 21,943
Joined: Oct 26 2006
Gold: 16.85
Aug 24 2007 11:31am
Quote (sondor @ Fri, 24 Aug 2007, 19:18)
jo de ha mongyuk uj gf warcry barbot akarok inditani és miután legyaktan a councilokat find itemmel megakarom duplázni az esélyeimet egy jo cuccra akkor csak nem adok a mercnek olyan fegyot ami megakazályozná ezt ( nem oltani hanem csak segiteni akarok sad.gif de ha nem lehet mert te 100%ig perf guidet irtál...)

omg - te tényleg nem tudsz olvasni. még jó, hogy lassan kezdődik a suli. tongue.gif

akkor a gyengébbek kedvéért még egyszer:

Quote (Warrych @ Fri, 24 Aug 2007, 18:19)
[A csicsó fegyverei:
(1) eth pride colossus voulge (runeword, melynek aurája emeli a sebzést, valamint extra gold találati értéke is van: cham, sur, io, lo)
(2) eth botd warpike vagy ghostspear (breath of the dying runeword akár 15% lifestolen-el: vex, hel, el, eld, zod, eth)
[/b]


elmagyarázom, nehogy probléma legyen ismét a számokkal:
(1) melee verzió
(2) warcries verzió


a melee lényege, hogy nagyobb sebzése legyen a babának, ezt pedig a pride adja neki. itt elenyésző a csicsó szerepe.
warcries esetében persze, hogy botd, mivel a csicsónak sokat jelent a lifestolen - itt a feladat védeni a seggét!

/e: egy szóval nem állítottam, hogy 100%-os, de volt mindkét verzióhoz szerencsém. nem vakon beszélek.
lehet, hogy pelyhedzik az állad, de a spanyolviasz még távol áll tőled... biggrin.gif

/e2:

Quote (bajcli @ Fri, 24 Aug 2007, 19:32)

senki nem akart kötekedni, ez építő jellegű kritika akart lenni, amire te rögtön elkezdtél ragelni...
amúgy nemtom, mennyire dob a sebzésen az a conc aura, az én bowamámén kb 1-2k-t dobott, ami elég sovány, ahhoz képest, hogy ahogy írtad, a meleenek is lesz vagy 15ös FI-je, amit szerintem azért lehetne használni...
alternatíva lenne szerintem egy eth reapers toll a mercre, azzal is szépen damol, nem hal meg, lesz LL is, a decrep meg szerintem többet dob a baba sebzésén, mint 1-2k.......
.....aztán még küldj el mindenkit a faszba, aki hozzászól a leírásodhoz azonkívül, hogy KURVAJÓLETT, GRATULÁLOK!
csóxi.

te is olvass vissza, thx. ott a válasz, hogy miért lényegtelen a find item meleenél!!! próbáltam pride nélkül is, sokkal több időbe tellett leirtani travit!
ha ennyire értelmetlenek vagytok, akkor gratulálok!
építő jellegű kritikáért még nem haraptam le senkinek sem a fejét, és valóban: alternatívákat nem írtam, eme észrevételed köszönöm.
aztán leközelebb mielőtt enyhe flame-szaga lenne a dolognak: előbb gondolkozzatok el, mielőtt postoltok! thx


This post was edited by Warrych on Aug 24 2007 11:43am
Member
Posts: 31,096
Joined: Dec 12 2005
Gold: 16,428.00
Aug 24 2007 11:32am
Quote (Warrych @ Fri, 24 Aug 2007, 19:04)
Quote (sondor @ Fri, 24 Aug 2007, 18:45)
jah de akkor nem tuc find itemelni

dsz!!! (egyes, leülhetsz) amúgy meg utoljára - előbb tanulj meg normálisan beidézni, és felejtsd el a postgyűjtést eme semmilyen hozzászólásokkal. thx
a melee verziónak - mivel egy meglévő kariból van (jó lenne, ha megtanulnátok olvasni is!), szerintem tök mind1 hogy mennyi hulla marad, mivel úgysem lesz olyan szintű a find item skill-je, mint a warcries verziónak. melee-nek meg kell a nagyobb sebzés. speciel én mindkét verziót nyomtam, szal nn oltás.
ha ennyire okos vagy a lehetőség adott: postolj leírásokat. másrészől meg tanuld meg tisztelni mások munkáját. vonatkozik ez a többi spammerre is!
még egyszer, thx all... valahol itt a pont, vita lezárva...


senki nem akart kötekedni, ez építő jellegű kritika akart lenni, amire te rögtön elkezdtél ragelni...
amúgy nemtom, mennyire dob a sebzésen az a conc aura, az én bowamámén kb 1-2k-t dobott, ami elég sovány, ahhoz képest, hogy ahogy írtad, a meleenek is lesz vagy 15ös FI-je, amit szerintem azért lehetne használni...
alternatíva lenne szerintem egy eth reapers toll a mercre, azzal is szépen damol, nem hal meg, lesz LL is, a decrep meg szerintem többet dob a baba sebzésén, mint 1-2k...


("spammer", Istenem...ennyi erővel a leírásod is spam, mert csak egy +1-topik, senkit nem érdekel, van rakán is crier gf-barb leírás, Páholyon meg sokszor volt szó melee-ről is.
és én most postolok egy leírást, hogy ne kössél belém:

pvp hammerdin:

skillek: bh, vigor, conc, baim, holy shield, ha marad mér, rakd valamelyik resist aurába, hogy passzívan növelje a max resedet.
statolás: str, nrg semmi, dex holy shielddel max blockig, vitre mind.
cucc: PERF shako (ber'd), mara30, 775ös eni 15/15ös light armorban (bp, cuirass, gh, lp, mp, ap, dusk), spirit35 45@/15ed sacred targeban, hoto40, trang gloves, arach120, fcr/soklájf/allres gyűrű, bk5.
invben: perf anni, perf torch, 20life sck. de jöhetnek esetleg pc45ök is, vagy 20/17ek. figyeljünk az fhr bp-kre is, 86os bphez lehet, hogy kelleni fog 1-2 fhres skiller.
absra hagyjunk az invben egy tg-t, egy infernostrideot, meg egy ravent. nameg mégegy fasza fcres gyűrűt, meg még egy elég zsíros fcr/skill/@/stat amut, hogy igazíthassunk az fcr bphez.
taktika: mindenkire telézzünk rá, és spammeljük a pofájába délkeletről a hammereket. smiterekre, bvckre ne telézzünk, hanem telézzünk körben, és közben hammerezzünk, hogy jól belefusson.
géelháef.)


aztán még küldj el mindenkit a faszba, aki hozzászól a leírásodhoz azonkívül, hogy KURVAJÓLETT, GRATULÁLOK!
csóxi.

This post was edited by bajcli on Aug 24 2007 11:32am
Go Back To Magyar Topic List
12Next
Add Reply New Topic New Poll