d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Baalrunozás > avagy mit illik és mit nem :)
1238Next
Add Reply New Topic New Poll
Retired Moderator
Posts: 17,423
Joined: Aug 8 2005
Gold: 1,486.07
Trader: Trusted
Aug 22 2007 11:08am
Baalrunozás, avagy mit szabad és mit nem szabad

Tudom, hogy a baalrunozást nagyon sokan unalmasnak találjátok, pedig ennek is meg vannak a maga kis örömei.
Például, ha már egy megszokott csapatban vagy, akkor nem is annyira unalmas, mert beszélgetni lehet közben,
hülyéskedni, és egyéb ilyen dolgok. Ha nagyon belemerülsz akkor már nem is érzed a dolog monotonizálódását.

-Kezdetnek leírnám a baalrunban használatos rövidítéseket.

Br= baalrun
Bp= baalparty (ide általában a 95+ karakterek mehetnek, hogy így is több expet kapjan 1-1 br-ből, a lowabb
kariknak nem olyan jelentős ez a veszteség)
Pp= party plz (ezt ne használd sűrűn smile.gif )
Ppppppppppppppppppppp= még nem találkoztam olyan emberrel aki ezt használta, és meg is tudta volna mondani
mit jelent, dehát a remény hal meg utoljára tudjátok. smile.gif
Tp= townportal
D= diablo (ezt általában egy pala csinálja a 97+ kariknak, mert ők már vajmi keveset kapnak wawekből)
N= nihlathak (98as kariknak nagyon is sokat számít, maximum ketten csinálják, többen már nem érdemes)
Es= experience shrine (ezt általában a br-ben a legmagasabb karakter kapja, hogy ezzel is segítsük az előrejutását)
Ch= channel (minden rendes br-nek van saját channelje, amit úgy lehet létrehozni, hogy ráklikkelsz a channelre, a
játék serverek alatt és beírod Op accountod, akkor te leszel a Moderatora a channelnek, és ha nem tetszik valaki
akkor őt el lehet távolítani a channelről, parancsok: /kick *account, vagy /ban *account, ezzel véglegesen
bannolod, amíg le nem lépsz az accountodról.Ha éppen valakit meg szeretnél rakni 2. Moderatornak ezt a
/designate *account paranccsal teheted meg, és amint elhagyod a channelt ő lesz a Moderator)
Lh= last hit (hogyha baalnál bp van, és ők ütik utoljára baalt akkor meg volt a last hit, legyél udvarias és hagyd
meg nekik smile.gif )
Ns= nonsafe
S= safe
C/i= connection interrupted
Jb= join bug
W= wawe (baal minionjai, összesen 5 darab van belőlük)
Cs= chaos sanctuary (ahol diablo tanyázik)
Pk= Player killer
TpPk= Townportal Player killer, ezt csak bizonyos karik tudják megcsinálni, amiről részletesebben nem írnék, csak
annyit, hogy megcsinálják a skillt, felmennek townban hostolnak, és aki a környékén volt ( mielőtt felment ) az meghal.

-Azt hiszem a rövidítésekről ennyit, és most kezdődjön a játék. smile.gif

Hogyha joinolsz egy játékba ne az legyen az első szavad, hogy pp. Ne aggódj mindennek eljön az ideje, és be fognak
invitálni. Fontos, hogy ne floodolj semmiképpen, mert ha netalántán olyan csapatba csöppensz, akik már xxx br-t
lementek (és nagyon sok noob-bal találkoztak) akkor biza olyan tp-t fogsz kapni amiben a fogadat otthagyhatod.

Ebben a csapatban kell lennie egy telernek, aki megy throneba, és a lehető legbiztonságosabb tp-t adja.
Ha esetleg ez nem sikerül neki, akkor az ns kifejezést használja, hogy a tp-be érkező egyén fel legyen
készülve a nem túl kedves fogadtatásra. smile.gif
Ha a játékban van cs-pala, akkor ő "d"-vel jelzi, hogy diablo a láthatáron van. Ne feledd: mindig kérdezd meg,
hogy csatlakozhatsz -e dp-hez, és ha megengedik akkor a dropot mindig hagyd ott!
Ha 2 játékos csinálja nihlathakot, akkor az aki letelezett egy "n" betűvel jelzi, hogy nihlathak tp-je nyitva
áll. Egy jó tanács, ha nihlathakot runolod, ha nihi mightos és viperek vannak a környéken, akkor hanyagold abban
a játékban. Figyelj mindig oda, hogy milyen tp-be mész bele, mert ha valaki nihinél járt akkor nem biztos, hogy
tisztán hagyja a tpjét. A másik szintén nihlathakhoz kapcsolódoan, hogyha esetleg úgy mész le, hogy még nihi
él, akkor mindenképpen menj fel, mert el fognak hagyni a játékból. wink.gif
Ha egy baalrunhoz kapcsolódsz, és nem vagy a csapat tagja, akkor mindig kérdezz rá, mielött elindulnál a kijelölt
monstrához, hogy szabad e. Egyrészt, mert nem fognak szeretni téged,ha a csapat egyik tagja runolja
másrészt mert könnyen bukhatsz egy nagyon jó br-ezést. Ha esetleg egy jó kis pvp-s summon necrot gyártasz, akkor
se használd a summon skilleket br-ben, mert egyrészt nincs haszna (mások ölnek úgyis), másrészt pedig mert
sokaknak laggot okoz, és ezért nem fognak szeretni ismét, és még pk-t is kaphatsz ha nem ölöd le a summonált
vadállatokat. biggrin.gif


Fontos!
Mostmár, hogy nincs public dupe method, és a blizzard lejjebb vitte a megengedett ping határát, ezért az amák
vigyázva használják a fury-t mert ez könnyen c/i-hez vezethet. Főleg nagy tömegekben és w4-w5-nél kell vigyázni.
Fire sorcok ne használjanak meteort, főleg ne w5-nél, mivel az ráadásul fire immune is. Ne használj továbbá
bonewallt, és psn novat, mert ezek is könnyen c/i-hez vezethetnek.


És most lássuk, hogy high levelen mennyi expet kapsz és honnan.

Lvl 75 és lvl 90 között érdemes Shenket és eldrichtet runolni, mert ők is szép expet adnak, és gyorsabban halad a lvl lépkedés.

96 lvl: itt még elég sokat kapsz a minionokból, azt sajnos nem tudom így megmondani (már rég volt biggrin.gif), hogy pontosan
mennyi wawenként, de összeségében 350-400k-t megkapod bpvel együtt. Ha esetleg cs-pala vagy, akkor ez az exp jelentősen
több, ha jól tudom 500k körül van bp nélkül, de még nem volt cs-palám ilyen lvlen szóval ez nem biztos (cs-palák
várom az infot biggrin.gif).

97 lvl: itt már kicsit kevesebbet kapsz wawekből, leginkább csak w4-w5 jelent expet, itt már jól jön a dp is.
Körülbelül 250k expet kapsz egész baalrunból w4-w5, dp, bp. Cs-palának sztem ez olyan 300k expet jelenthet.

98 lvl: eljutottunk a legnehezebb részhez. Viszont közel a vége. biggrin.gif Szóval itt már wawekből körülbelül 20k expet
kapsz. Itt már mindenképpen kell nihi, dp, bp. Összesen, ha minden megvan akkor 100k exp jön össze.
Nihi= 15k exp ha ketten csináljátok, 30k exp ha egyedül
Dp= kb 40k exp
Bp= 2es 53k exp, 4es 40k exp

Bp mindig 4es vagy 2es vagy 1es, ha többen mint 4en vagytok crap exp, ha 3an akkor is rosszabb exp mint 4en.
Egyedül körülbelül annyi, mint ketten.

Bugok.

W2 bug: ha 8 ember lent van throneban akkor w2-ből nem sok expet kaptok, viszont hogyha 1 ember leaveli
a partyt ( célszerű a legalacsonyabbnak ) akkor már sokkal jobb expet kapsz.

Meteor bug: 1.10-ben volt bug, hogyha meteorozott a soso, akkor kevesebb expet kaptak. Ez a bug javítva
lett. happy.gif

A guide repost, mivel a régi nem olvasható már, ha valamit kihagytam / rosszul írtam javítsatok ki légyszíves.
Az eredeti guide-ben segített Tündi, Arni, és Gabesz ( Warrych ), köszönöm.

This post was edited by Zayl on Aug 22 2007 11:20am
Banned
Posts: 908
Joined: Jul 31 2007
Gold: 0.00
Warn: 40%
Aug 22 2007 11:30am
nvm.. xd
faxa guide smile.gif

This post was edited by Imm0rtality on Aug 22 2007 11:38am
Member
Posts: 25,402
Joined: Oct 18 2006
Gold: 0.00
Warn: 100%
Aug 22 2007 11:42am
Szep leiras Edit.
Gz tongue.gif
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Aug 22 2007 11:43am
Ez repost?
Nagyon szep guide, gz Edit smile.gif
Koszi szepen, hogy gyarapitod a kollekciot happy.gif
heart.gif


This post was edited by kabraxis6 on Aug 22 2007 11:43am
Member
Posts: 2,843
Joined: May 26 2006
Gold: 270.00
Aug 22 2007 11:54am
Quote (kabraxis6 @ Wed, 22 Aug 2007, 19:43)
Ez repost?
Nagyon szep guide, gz Edit smile.gif
Koszi szepen, hogy gyarapitod a kollekciot happy.gif
heart.gif

Tudod a régiek kicsit elszaródtak és szó volt arról,hogy újra lesznek
postolva. smile.gif
Meghát egy kis frissítés se ártott neki...happy.gif

Gz. rolleyes.gif
Member
Posts: 6,178
Joined: Dec 21 2006
Gold: 22.50
Aug 22 2007 12:00pm
Mostmár mondhatom, hogy Gratula, mert az elözöre már nem tudtam irni, mivel olvashatatlan volt sad.gif Szoval grat nagyon szép!
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Aug 22 2007 12:16pm
köszi jó lett, már akartam kérdezni a 2. w-s dolgot, először nemvágtam aztánmeg össze vissza magyaráztak run alatt tongue.gif jó, h postoltad... remélem sokan olvassák, vagy ezt vagy joey-ét rakanishon... mind1 csak olvassák, az sokat segít
jah és igen erről az op dologról se hallottam még ohmy.gif smile.gif
Member
Posts: 6,656
Joined: Aug 9 2006
Gold: 2,015.00
Aug 22 2007 12:19pm
Igen, az eredeti nem olvasható már egy ideje, szép munka, Buksi happy.gif

A pppppppppppppppppp meg a pp idegesítőbb változata ofc
Member
Posts: 30,695
Joined: May 29 2006
Gold: 24,431.00
Trader: Trusted
Aug 22 2007 12:49pm
Quote (Aruns @ Wed, Aug 22 2007, 06:19pm)
Igen, az eredeti nem olvasható már egy ideje, szép munka, Buksi happy.gif

A pppppppppppppppppp meg a pp idegesítőbb változata ofc


És amikor ezt spammeli 20x egymás után az mégidegesítőbb biggrin.gif

Szép guild btw smile.gif
Member
Posts: 21,625
Joined: Dec 25 2006
Gold: 2.00
Aug 22 2007 12:50pm
Quote (RiNGiSpiLeR @ Wed, Aug 22 2007, 06:49pm)
Quote (Aruns @ Wed, Aug 22 2007, 06:19pm)
Igen, az eredeti nem olvasható már egy ideje, szép munka, Buksi happy.gif

A pppppppppppppppppp meg a pp idegesítőbb változata ofc


És amikor ezt spammeli 20x egymás után az mégidegesítőbb biggrin.gif

Szép guild btw smile.gif


jah én se értem miért irogatnak anniyt, én általába köszönök h 'hi all' vagy 'hey guys' és nyomják a partit :\
Go Back To Magyar Topic List
1238Next
Add Reply New Topic New Poll