d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Polska > Cpk Nie Będzie
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 14,638
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
May 10 2024 01:52pm
Quote (Fatality-SoF @ 10 May 2024 19:53)
a teraz co sie zmienilo w systemie sadownictwa? NIC. to byla zwykla zagrywka polityczna, zeby obsadzic swoich unijnych pacholkow, ktorzy wlasnie zablokuja cpk, odrocza atom, doprowadza Polaków do biedy, żeby znowu siła robocza jechała i pracowała dla niemców. Ostatni raz odpisuje bo ile razy moge dawac ci sie baitowac :D no ale przynajmniej cos sie dzieje na forumku


Nie nic, tylko coś tam się powoli dzieje, tu masz pierwszy z brzegu artykuł że Bodnar coś robi:
https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art40109591-po-apelu-sedziow-minister-bodnar-wszczyna-procedure-odwolania-prezesa-sadu
Rząd robi co może, a może niestety nie za dużo bo prezydent blokuje ustawy.
Oczywiście Unia nie jest głupia, wie że to prezydent blokuje reformy stąd działania rządu są ograniczone.
Jest to obiektywna przeszkoda i usprawiedliwienie dla rządu.

Co do atomu już ci napisałem, że PiS niewiele zrobił przez 8lat. Zobaczymy czy teraz po będzie lepsze, myślę że tak.

This post was edited by Ironfister on May 10 2024 01:53pm
Member
Posts: 27,961
Joined: Dec 21 2005
Gold: 7,342.78
May 10 2024 03:24pm
Quote (Ironfister @ 10 May 2024 21:52)
Nie nic, tylko coś tam się powoli dzieje, tu masz pierwszy z brzegu artykuł że Bodnar coś robi:
https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art40109591-po-apelu-sedziow-minister-bodnar-wszczyna-procedure-odwolania-prezesa-sadu
Rząd robi co może, a może niestety nie za dużo bo prezydent blokuje ustawy.
Oczywiście Unia nie jest głupia, wie że to prezydent blokuje reformy stąd działania rządu są ograniczone.
Jest to obiektywna przeszkoda i usprawiedliwienie dla rządu.

Co do atomu już ci napisałem, że PiS niewiele zrobił przez 8lat. Zobaczymy czy teraz po będzie lepsze, myślę że tak.


Wstawiłeś, że minister "wszczyna procedurę" czyli de facto nie stało się jeszcze NIC. Nawet jesli prezydent blokuje to tylko potwierdza moją tezę, że unia sterowana przez niemców wybiera sobie w niby niepodległej polsce władzę taką jaka jej pasuje międzyinnymi manipulując należnymi nam pieniędzmi.
Member
Posts: 14,638
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
May 10 2024 05:44pm
Quote (Fatality-SoF @ 10 May 2024 23:24)
Wstawiłeś, że minister "wszczyna procedurę" czyli de facto nie stało się jeszcze NIC. Nawet jesli prezydent blokuje to tylko potwierdza moją tezę, że unia sterowana przez niemców wybiera sobie w niby niepodległej polsce władzę taką jaka jej pasuje międzyinnymi manipulując należnymi nam pieniędzmi.


w pierwszym zdaniu masz napisane że nie tylko wszczyna procedura, ale też "zawiesza" tego pisowskiego agenta.
Tydzień później został odwołany: https://ostroleka.so.gov.pl/komunikat-rzecznika-prasowego-sadu-okregowego-w-ostrolece-z-10-kwietnia-2024-roku,new,mg,1.html,416
Z innych rzeczy które zrobił Bodnar:
Zmienił kierownictwo upolitycznionej przez Ziobrę prokuratury, która jest ważnym elementem wymiaru sprawiedliwości. Za czasów PiSu upartyjniona prokuratura ścigała niezależnych sędziów.
Zaczął też proces odwoływania prezesów sądów z nominacji Ziobry. Powołał 3 swoich nadzwyczajnych rzeczników dyscyplinarnych, którzy przejmują dyscyplinarki od rzeczników dyscyplinarnych Ziobry. Czyli od Piotra Schaba, Przemysława Radzika i Michała Lasoty. Te działania mają pomóc zmienić klimat w sądach i zakończyć represje sędziów za obronę praworządności oraz za stosowanie prawa europejskiego.
Źródło: https://oko.press/action-plan-bodnara-w-brukseli-szczegoly
To są realne działania, które poprawiły polską praworządność. Oczywiście nadal nie jest idealnie, ale idzie ku dobremu, rząd się stara i wprowadza zmiany tam gdzie tylko może.

Unia nie wybiera sobie w Polsce władzy, sami Polacy głosują albo za dalszym członkowstwem, albo za drogą na wyjście z Unii i jednocześnie ryzykiem wpadnięcia we wpływy dyktatorów rusko-chińskich.
Tak długo jak Polska jest w Unii, to sędziowie Polscy są jednocześnie sędziami unijnymi. Unia opiera się na zaufaniu krajów do siebie, kraje Unii umówiły się, że politycy nie będą sterować wyrokami sądowymi.
Jeśli jakiś kraj Unii decyduje inaczej, no to jednocześnie samemu umieszcza się automatycznie poza Unią, bo pozostałe kraje nie mogą mu już ufać.
Member
Posts: 270
Joined: Oct 18 2003
Gold: 103.50
May 11 2024 01:53pm
Co z tego, że będziesz miał lotnisko bez przesiadki do USA skoro wizy i tak nie dostaniesz ^^
Nie róbcie offtopa

This post was edited by rudy on May 11 2024 01:54pm
Member
Posts: 14,638
Joined: Apr 9 2007
Gold: 12,820.17
May 11 2024 03:21pm
Quote (rudy @ 11 May 2024 21:53)
Co z tego, że będziesz miał lotnisko bez przesiadki do USA skoro wizy i tak nie dostaniesz ^^
Nie róbcie offtopa


ale przecież mam lotnisko do USA bez przesiadki? Z Okęcia samoloty latają do Chicago i Nowego Jorku
Member
Posts: 1,330
Joined: Jun 12 2022
Gold: 39.63
May 11 2024 03:36pm
akurat ten cpk to tam chuja warty przy tych kolejach i drogach jakie mamy w PL juz wole lotnisko w warszawie bo latwiej sie gdzies dostac i nie trzeba na wsi jakiejs ladowac
Go Back To Polska Topic List
Prev1234
Add Reply New Topic New Poll