d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Isten Vs Evolúció
Prev12345646Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 53,925
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Sep 19 2012 02:48pm
Quote (josheide @ 19 Sep 2012 22:35)
Azert egyszer elbeszelgetnek valakivel aki nem hisz az evolucioban.


pics or didnt happened
: D

én agyilag nem tudom felfogni ezt az egészet, hogy lehet komolyan venni.. de erről nem illik beszélni, tisztelni kell a másikat ofc
Sep 19 2012 02:49pm
Inappropriate Post Content
Banned
Posts: 6,409
Joined: Sep 9 2011
Gold: 1,090.00
Warn: 10%
Sep 19 2012 02:50pm
Quote (Rawen @ Sep 19 2012 10:48pm)
Amúgy mit jelent ez a szeles fiú? Mert ez nekem túl mély.


ezt épp tőled akartuk megkérdezni
Sep 19 2012 02:52pm
Inappropriate Post Content
Member
Posts: 25,861
Joined: Mar 9 2006
Gold: Locked
Sep 19 2012 02:52pm
Idézek egyet Hamvas Béla (legnagyobb magyar filozófus) Scientia Sacra-jából:

Quote
„A teremtés titkán tűnődve – írja a Zohar –, a tenger partján jártam fel-alá, amikor hirtelen megjelent előttem Illés próféta és azt kérdezte: Ismered a MI BARA ELE szavak értelmét? Így feleltem: E szavak azt jelentik: Isten teremtése az Ég minden serege. – Illés pedig így szólt: Amikor a Megnevezhetetlen először meg akart nyilatkozni, keletkezett a Valami, Egyetlen Pont, amelynek nem volt kiterjedése, amely azonban a világ nagyságának kezdete volt. Ez a Pont volt az idea, amivel a Teremtő azt, amit meg akart alkotni, megalkotta. Az ideából pedig keletkezett a nagy világegyetem, s ennek neve volt: MI – a megnevezhetetlen Lény, aki a világot teremtette. Amikor a Teremtő egész valóságában meg akart nyilatkozni és teljes nevét ki akarta mondani, ragyogó fénysugarakból szőtt palástot öltött, s e sugarakból alkotta: Ezt, ami annyi, mint: ELE – a világ minden dolgát. A MI és az ELE pedig egyesült, mint ahogy a szóban a hangok egyesülnek és a Megnevezhetetlen Lény a Természetbe leszállt.”
A titok az, hogy miképpen keletkezett a kiterjedés nélküli pont, a valami. Ez a valami nem az anyagi természet. Megfoghatatlan és láthatatlan. Csak kép. Ez az idea. Nincsen kiterjedése, mert csak kép. De már nem valóság, hanem káprázat. Ez a kép az őskép: a világegyetem ideája. „Ez a pont volt az idea, amivel a Teremtő azt, amit meg akart alkotni, megalkotta.” S ebből a valamiből keletkezett a Nagy Világegyetem. Ez a világegyetem természet volt, de nem megfogható és nem anyagi. Az őstermészet káprázat, idea, ami a Teremtő ragyogó fényéből szőtt palástjából sugárzott elő. Ez a világ olyan volt, mint az égbolt, mert az égboltozat a fényből szőtt palást tündöklése. A varázslat azonban akkor még anyagtalan volt. Így szállt le a Teremtő a természetbe, s ezt jelenti a MI BARA ELE.
Member
Posts: 26,945
Joined: Jan 31 2012
Gold: 411.00
Sep 19 2012 02:55pm
ha van isten, miert nincs gf?
atheists: 1 christians: 0
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Sep 19 2012 02:57pm
Quote (SummertimeClothes @ 19 Sep 2012 22:55)
ha van isten, miert nincs gf?
atheists: 1 christians: 0


/thread
Banned
Posts: 6,409
Joined: Sep 9 2011
Gold: 1,090.00
Warn: 10%
Sep 19 2012 02:57pm
Quote (SummertimeClothes @ Sep 19 2012 10:55pm)
ha van isten, miert nincs gf?
atheists: 1 christians: 0


engem meggyőztél
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Sep 19 2012 02:58pm
Quote (SummertimeClothes @ 19 Sep 2012 22:55)
ha van isten, miert nincs gf?
atheists: 1 christians: 0


: D
Sep 19 2012 02:58pm
Inappropriate Post Content
Go Back To Magyar Topic List
Prev12345646Next
Add Reply New Topic New Poll