d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Mekprogramozzuk Topic
Prev1678910249Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2013 03:07pm
Quote (kuzdithom @ Nov 21 2013 10:00pm)
ha 0-24 megy a gép, akkor csinálhatsz belőle hostot, beállítsz rá egy ddns-t, és így eléred mindig.
ha windows van a gepen, akkor c#, asp.netes oldal, ha valami linux/unix, akkor php mondjuk


0-24 megy, windows

c#-ban lesz valami ilyesmi parancs, hogy "read.serial" vagy valami hasonlo vagy azert joval nagyobb szivo lesz ezt osszehozni?

(c-ben entry level szinten programoztam regen meg mikrokontrollert szoktam neha c szeru nyelven rakas libraryval kisegitve)
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 21 2013 03:09pm
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2013 09:07pm)
0-24 megy, windows

c#-ban lesz valami ilyesmi parancs, hogy "read.serial" vagy valami hasonlo vagy azert joval nagyobb szivo lesz ezt osszehozni?

(c-ben entry level szinten programoztam regen meg mikrokontrollert szoktam neha c szeru nyelven rakas libraryval kisegitve)


igen, kb ennyi

Code
string buff;
SerialPort port = new SerialPort("COM4", 9600, Parity.None, 8, StopBits.One);
port.Open();
buff = port.ReadLine();


persze kis hibakezelés, meg még a folyamatos olvasást belőni

This post was edited by kuzdithom on Nov 21 2013 03:12pm
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2013 03:11pm
Quote (kuzdithom @ Nov 21 2013 10:09pm)
igen, kb ennyi


es akkor c#-ban ossze fogok hozni valami szerver szeruseget meg egy par szambol allo weboldalt aztan lesz egy .exe-m ami fut 0/24 es fasza lesz minden?
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 21 2013 03:21pm
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2013 09:11pm)
es akkor c#-ban ossze fogok hozni valami szerver szeruseget meg egy par szambol allo weboldalt aztan lesz egy .exe-m ami fut 0/24 es fasza lesz minden?


IIS-t kell telepitened, ez a microsoftos webkiszolgáló

Code
Kattintson a Start gombra A Start gomb, kattintson a Vezérlőpult elemre, kattintson a Programok elemre, majd kattintson A Windows szolgáltatásainak be- és kikapcsolása elemre. Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazda jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy hagyja jóvá a műveletet.
A Windows szolgáltatásainak listájában jelölje be az Internet Information Services elemet, majd kattintson az OK gombra.


aztán megnyitod az iis-t, lesz egy default website, ez irányít egy mappára, ezt vagy átírod, ahova kényelmesebb, vagy megnézed hol van és ott csinálod tovább

és itt kell eldöntened hogy hogy akarod a cuccot. ha c#, akkor mondjuk jó ha van kéznél egy visual studio. ha nincs, akkor csak szenvedős lesz.
akár írhatsz egy batch filet is, ami egy fájlba irogatja a számokat, aztán IIS-ben engedélyezed a Directory Browsing-ot, akkor ha rámész a gépre távolról akkor látni fogod kilistázva a fájlt és meg tudod nézni.

de ha már 0-24 megy a gép, akár távoli asztallal is rámehetsz :P persze díjazom, hogy pikpak összedobnál egy ilyet, kényelmesebb csak a számokat leolvasni.

This post was edited by kuzdithom on Nov 21 2013 03:22pm
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2013 03:26pm
Quote (kuzdithom @ Nov 21 2013 10:21pm)
IIS-t kell telepitened, ez a microsoftos webkiszolgáló

Code
Kattintson a Start gombra A Start gomb, kattintson a Vezérlőpult elemre, kattintson a Programok elemre, majd kattintson A Windows szolgáltatásainak be- és kikapcsolása elemre.  Rendszergazdai engedély szükséges Amennyiben a rendszer rendszergazda jelszót vagy megerősítést kér, írja be a jelszót vagy hagyja jóvá a műveletet.
A Windows szolgáltatásainak listájában jelölje be az Internet Information Services elemet, majd kattintson az OK gombra.


aztán megnyitod az iis-t, lesz egy default website, ez irányít egy mappára, ezt vagy átírod, ahova kényelmesebb, vagy megnézed hol van és ott csinálod tovább

és itt kell eldöntened hogy hogy akarod a cuccot. ha c#, akkor mondjuk jó ha van kéznél egy visual studio. ha nincs, akkor csak szenvedős lesz.
akár írhatsz egy batch filet is, ami egy fájlba irogatja a számokat, aztán IIS-ben engedélyezed a Directory Browsing-ot, akkor ha rámész a gépre távolról akkor látni fogod kilistázva a fájlt és meg tudod nézni.


akkor osszeszedem mondjuk ebbol
Quote
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/vstudio/8bh11f1k.aspx

a tutorialbol, hogy hogyan irok .txt fileba aztan rairanyitom erre a txt-re ezt az IIS-t es kesz?

edit: ilyen tavoli asztal meg ilyenektol tartok, meg gondoltam, hogy rakenyszeritem magam valami php szerusegre mert semmi lofasz fingom nincs arrol h mibol all egy weboldal meg mi az h szerver stb.

This post was edited by daneeka10 on Nov 21 2013 03:28pm
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 21 2013 03:35pm
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2013 09:26pm)
akkor osszeszedem mondjuk ebbol

a tutorialbol, hogy hogyan irok .txt fileba aztan rairanyitom erre a txt-re ezt az IIS-t es kesz?


akár, és itt leírja hogy tudod visual studio nélkül lefordítani:
http://blogs.oberon.ch/tamberg/2007-10-17/compiling-csharp-without-visual-studio.html

(ha serviceként be akarod lőni, akkor
Code
sc create newservice binpath= ".exe eleresi utvonala"
)

de lehet jobban jársz így egy batch fileal, például így:
http://stackoverflow.com/questions/19489733/batch-file-receive-data-from-the-serial-port-and-write-it-into-txt-file
Member
Posts: 6,109
Joined: Jul 25 2011
Gold: 0.00
Nov 21 2013 03:41pm
Quote (kuzdithom @ Nov 21 2013 10:35pm)
akár, és itt leírja hogy tudod visual studio nélkül lefordítani:
http://blogs.oberon.ch/tamberg/2007-10-17/compiling-csharp-without-visual-studio.html

(ha serviceként be akarod lőni, akkor
Code
sc create newservice binpath= ".exe eleresi utvonala"
)

de lehet jobban jársz így egy batch fileal, például így:
http://stackoverflow.com/questions/19489733/batch-file-receive-data-from-the-serial-port-and-write-it-into-txt-file


ez az utobbi link eleg fasza, ahogy elneztem relatedbe vannak meg paran akik ugyanezt akartak osszehozn mint en, tuti fogok talalni valamit ami jo lesz
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 21 2013 03:58pm
Quote (daneeka10 @ Nov 21 2013 09:41pm)
ez az utobbi link eleg fasza, ahogy elneztem relatedbe vannak meg paran akik ugyanezt akartak osszehozn mint en, tuti fogok talalni valamit ami jo lesz


hajrá, majd írd meg, hogy mi lett
Member
Posts: 4,795
Joined: Apr 26 2007
Gold: 289.00
Nov 21 2013 11:49pm
Eszembe jutott egy felettebb erdekes es megrazo dolog.
Na mar most, ahol dolgozok, ott windows xp-k voltak. Ilyen gepekre irtam meg egy szimulacios rendszert. Aztan amikor uj gepeket kaptunk windows 7-tel, akkor misztikus deadlock-ok jelentek meg a rendszerben. Eloszor nem ertettem a dolgot, mert ugyebar a regi gepekkel jo volt. A megoldas: win vista ota mashogy mukodik a semaphore, a mutex, stb (minden, aminek koze van a lock-olashoz). Az msdn-en olvashato -- gyenge forditasban -- az, hogy ne szamits arra, hogy a semaphore fair (igazsagos), es hogy ha fair lock kell, ird meg magadnak. Hat a kurva anyatok. Amugy az alapelv az, hogy lehet gyorsitani a program futasat heurisztikakkal. De akkor is kapjak be. Ilyen alacsonyszintu eszkozt most miert kell megvaltoztatni? Igy aztan elment egy csomo idom, mire megcsinaltam egy olyan lock-ot, ami tamogatja a suspend- es resumethread-et is.
Member
Posts: 14,235
Joined: Apr 20 2007
Gold: 15.00
Nov 22 2013 05:55am
Quote (Jason89 @ Nov 22 2013 05:49am)
Eszembe jutott egy felettebb erdekes es megrazo dolog.
Na mar most, ahol dolgozok, ott windows xp-k voltak. Ilyen gepekre irtam meg egy szimulacios rendszert. Aztan amikor uj gepeket kaptunk windows 7-tel, akkor misztikus deadlock-ok jelentek meg a rendszerben. Eloszor nem ertettem a dolgot, mert ugyebar a regi gepekkel jo volt. A megoldas: win vista ota mashogy mukodik a semaphore, a mutex, stb (minden, aminek koze van a lock-olashoz). Az msdn-en olvashato -- gyenge forditasban -- az, hogy ne szamits arra, hogy a semaphore fair (igazsagos), es hogy ha fair lock kell, ird meg magadnak. Hat a kurva anyatok. Amugy az alapelv az, hogy lehet gyorsitani a program futasat heurisztikakkal. De akkor is kapjak be. Ilyen alacsonyszintu eszkozt most miert kell megvaltoztatni? Igy aztan elment egy csomo idom, mire megcsinaltam egy olyan lock-ot, ami tamogatja a suspend- es resumethread-et is.


ez tényleg gáz, találtam csomó aktuális fórumhozzászólást, meg stackoverflows válaszokat ahol ezeket még most is fifonak magyarázzák, és úgy emlékszem, hogy én is annak tanultam, pedig akkor már nem xp volt
Go Back To Magyar Topic List
Prev1678910249Next
Add Reply New Topic New Poll