d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Allasinterju
Prev15678913Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 19,706
Joined: Jul 30 2006
Gold: 0.00
Aug 8 2014 10:40am
nulla-ik
Member
Posts: 35,964
Joined: Dec 27 2007
Gold: 0.00
Aug 8 2014 10:46am
Quote (Anarkin @ Aug 8 2014 04:36pm)
mivan :D
vagy nem megy át full idiótába és csak mindkettőt beállítja a 0-ik elemre, és 1-től megy a ciklus


ha mindkettőt nulladik elemre állítja és az a legnagyobb elem akkor szopás van
Member
Posts: 31,223
Joined: Jun 18 2007
Gold: 280.00
Aug 8 2014 10:49am
Quote (xGurke @ Aug 8 2014 05:46pm)
ha mindkettőt nulladik elemre állítja és az a legnagyobb elem akkor szopás van


akkor kell egy összehasonlitás az első két elem között, a nagyobb elem megy a highestbe a kisebbik a secondhighestbe
Member
Posts: 42,997
Joined: Jul 16 2006
Gold: 1.00
Aug 8 2014 10:54am
Quote (xGurke @ 8 Aug 2014 18:46)
ha mindkettőt nulladik elemre állítja és az a legnagyobb elem akkor szopás van


szerintem is.

Ezért kéne annyi az elejére, hogy

Code
if(a[0] > a[1])
{
legnagyobb=a[0];
masodik_legnagyobb = a[1];
}
else
{
legnagyobb=a[1];
masodik_legnagyobb = a[0];
}


Quote (anyd @ 8 Aug 2014 18:49)
akkor kell egy összehasonlitás az első két elem között, a nagyobb elem megy a highestbe a kisebbik a secondhighestbe


Én ezt írtam, de anarkin szerint akkor átmész "full idiótába"

Ráadásul ez még mindig nem old meg mindent, mert egy a[] = { 6, 6, 3, 2, 3 } esetén például a legnagyobb és a második legnagyobb is 6 lesz, ami mondjuk érték szerint nézve nem igaz. Ekkor meg kell keresni az első két különböző elemet. Persze, ha a 6 - 6 kielégítő, akkor elég a fenti.


//szerk
Bár az egész megkerülhető, ha a kezdőértéknek a tárolható legkisebb számot adod

This post was edited by CyberPunk666 on Aug 8 2014 10:59am
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 8 2014 10:57am
"számrendszer" nulladik eleme..
Member
Posts: 53,915
Joined: Apr 15 2007
Gold: 11,500.00
Trader: Trusted
Aug 8 2014 11:48am
Quote (CyberPunk666 @ 8 Aug 2014 17:54)
szerintem is.

Ezért kéne annyi az elejére, hogy

Code
if(a[0] > a[1])
{
  legnagyobb=a[0];
  masodik_legnagyobb = a[1];
}
else
{
  legnagyobb=a[1];
  masodik_legnagyobb = a[0];
}




Én ezt írtam, de anarkin szerint akkor átmész "full idiótába"

Ráadásul ez még mindig nem old meg mindent, mert egy a[] = { 6, 6, 3, 2, 3 } esetén például a legnagyobb és a második legnagyobb is 6 lesz, ami mondjuk érték szerint nézve nem igaz. Ekkor meg kell keresni az első két különböző elemet. Persze, ha a 6 - 6 kielégítő, akkor elég a fenti.


//szerk
Bár az egész megkerülhető, ha a kezdőértéknek a tárolható legkisebb számot adod


mivel full idióta ?

Quote (CyberPunk666 @ 8 Aug 2014 17:34)
jah, tanítványaim egyik leggyakoribb hibája.
meg kell keresni az első két különböző elemet, és a nagyobbikat a legnagyobba a kisebbet a másodiklegnagyobba bele.
Persze csak akkor ha az azonos értékeket azonos elemnek tekintjük. Tehát ha kettő van a legnagyobból, akkor a legnagyobb és a másodiklegnagyobb egyenlő lesz.

Egyébként csak simán az első két elem közül a nagyobb-kisebb-egyenlő feltételt kell kiértékelni egy darab ?: operátorral és kész.

gondold már végig mivel jár az hogy találj két egymástól különböző elemet, kizárólag inicializálás céljával <-- ez a sor mehetne red bold 72px is, nagyon nehéz megállni hogy ne legyen az



amúgy éppen ezt akartam az original postommal felhozni: jött 3 "easy as fuck" válasz (mint mindig, szinte mindenkitől, szóval nem titeket bántalak), és egyetlen megoldás sem, csak megoldáshoz közeli nem működő tünemény ; illetve a te "ötleted"..

és mindenek felett a legfontosabb, ami az egész tanulsága:
1 - ezek is nyugalmi állapotban születtek, otthon, úgy hogy már a különböző ötletek is adottak voltak -- lehetett gondolkozni a postok előtt, nem realtime kommunikáció hogy "nesze írd fel a táblára", úgy hogy egy olyan interjún vagy amiről TUDOD hogy piszkosul oda akarsz menni
2 - a történtek tökéletesen jellemzik a junior fejlesztők 95%-át akiket magam körül látok, mikor kb leüvöltik a senior fejét hogy ők jobban tudják (megtörtént, elég wtf volt) -- persze... mindenkinek nagyobb a fasza a másiknál ezt tudjuk, IT-ra meg ez különösen jellemző.. csak hogy nem

// az utolsó sort meg azután editelted be 2x is, hogy postoltam -- még azt is odaírtad hogy nem a legszebb, pedig kurvára a legszebb :D láttam ám

szóval ezért mondtam eredetileg hogy ez egy remek millió forintos kérdés
ebből az egyszerű kérdésből kiindulva 3 napig tudhatna egy "lelkes" egyén beszélni megszakítás nélkül, kitérve arra hogy attól függően hogy a for ciklus belseje mennyire telített, a compiler ki is baszhatja a ciklust a kukába (vagy leosztja N-el), így akár a dupla ciklus azonos sebességű is lehet a körülmények függvényében, ha a másik megvalósítás egy komplexebb feltétel/függőség-sorozattal járna, de egy ciklusban, mert messze kevesebb dolgot pakolgat a stackben ki-be


és a végső tanulság:
3 - még csak nem is az számít hogy tökéletes legyen valami, csak nagyon nem tolerálják az emberek az "easy as fuck" megnyílvánulásokat.. meg kell mondani hogy
- "itt valahol az inicializáció környékén felmerülhetnek "DOLGOK", most nem akarom végiggondolni kapásból, egyelőre ezt most kihagyom a faszba, ha nem baj, most az algoritmus számít" -- ránézel, "nem baj"
- "majd azt is átgondoljuk később hogy .length < 2-re ArgumentException-t vagy mást dobjunk-e"
- "majd azt is átgondoljuk később hogy mennyire közelítsük meg funkcionálisan pattern matching baszással a dolgot, pl a nem-létező rekurzív funkcionális gondolkodásunk szerint az első esetet ami esetünkben .length == 2, lekezeljük-e külön, vagy nem"


ez ér valamit
az "easy as fuck" és felnyal valaki egy szinte biztosan nem 100%-os megoldást, kommunikáció nélkül, az meg nem -- mert az ilyen hozzáállás mentén a problémák is a szőnyeg alatt végzik, mert az ember nem megy oda a nála X vagy Y területen jobbhoz / máshoz szakosodotthoz tanácsért, véleményért
Member
Posts: 49,598
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Aug 8 2014 11:49am
és még nerz bassza szét a topikokat
Member
Posts: 44,578
Joined: Aug 15 2007
Gold: 2.84
Warn: 10%
Aug 8 2014 11:51am
nézz ki professzionálisnak, köpködj, használj trágár szavakat, sokszor igazitsd a nyakkendőd
Member
Posts: 49,598
Joined: Feb 27 2006
Gold: 10,401.00
Aug 8 2014 11:53am
Quote (RRC @ Aug 8 2014 06:51pm)
nézz ki professzionálisnak, köpködj, használj trágár szavakat, sokszor igazitsd a nyakkendőd


esetleg vegyen elő egy kést, üvöltözzön nőkkel
Member
Posts: 33,712
Joined: Jan 7 2007
Gold: 0.00
Aug 8 2014 11:54am
kibaszott mérnökök
Go Back To Magyar Topic List
Prev15678913Next
Add Reply New Topic New Poll