d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Forma 1 - 2010 > Discuss
Prev1131415161776Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 41,754
Joined: Nov 12 2007
Gold: 5,610.00
Mar 13 2010 07:00am
Elég szar volt ez az egész
imo gp2es szériát is behozhatnánk hogy egyszerre fussanak a pályán az f1-el, mint pl a GT 60 fős mezőnyeiben.

amúgy meg fvck massa ofc és hajrá alonso
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 07:55am
Quote (szabika @ 13 Mar 2010 14:00)
Elég szar volt ez az egész
imo gp2es szériát is behozhatnánk hogy egyszerre fussanak a pályán az f1-el, mint pl a GT 60 fős mezőnyeiben.

amúgy meg fvck massa ofc és hajrá alonso


én is szeretem alonsót de csak azért mert ferraris :) nekem Massa a kedvencem xD tehát gg Felipe és persze gg Alonso kellenek a ferraris konstruktőri pontok is :)

This post was edited by ZeNoR on Mar 13 2010 08:12am
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 08:06am
Alonso szívéről mázsás kő esett le, mivel jó a Ferrari


Fernando Alonso a szombati időmérő edzés első etapjában ugyan még ott folytatta Bahreinben, ahol a reggeli szabadedzésen abbahagyta (négy tizedmásodpercet vert a teljes mezőnyre), ám a Q2-ben a Red Bull-os Sebastian Vettellel már nem tudta tartani a lépést, a legfontosabb pillanatban, a Q3-ban pedig saját csapattársa, a brazil Felipe Massa is befurakodott elé a rajtrácson.




Alonso többnyire Massa előtt járt, ám a Q3-ban fordult a kocka

A spanyol így végül a harmadik helyről várhatja a vasárnapi startot, ami egy percig sem szegte kedvét, sőt, épp ellenkezőleg, nyugtatóan hatott rá, mivel bebizonyosodott, hogy az év legelejétől kezdve egy erős autó áll a rendelkezésére, amihez az utóbbi években nemigen volt hozzászokva.

"Nagyon boldog vagyok természetesen. Rengeteg minden van, amire csak most, az első versenyen kapunk választ, mivel a hosszú téli szünet alatti teszteken és a pénteki szabadedzéseken nagy különbség lehetett az egyes csapatok üzemanyagszintje között, és sohasem lehetett tudni, hogy ki milyen programot teljesített éppen"- kezdte az idény első kvalifikációja utáni nyilatkozatában a spanyol.

"Így aztán nagyon vártuk a szezon első időmérőjét, amikor végre egyenlő feltételek mellett küzdhetünk meg a riválisokkal. Idén a kvalifikáción elért eredmény az autók valós erejét tükrözi, mivel mindenki alig megtankolva körözhet."

"Szóval az, hogy mindkét Ferrari ott van a legjobb háromban, egyértelműen azt mutatja, hogy egy nagyon versenyképes autónk van. Ezt persze sejtettük is, de csak most kaptunk róla egyértelmű megerősítést. Úgyhogy ez egy nagyon-nagyon kiváló nap volt, és szerintem gyönyörű érzés volt megbizonyosodni róla, hogy az élmezőnyhöz tartozunk, mert az első időmérőig ebben sohasem lehet biztos az ember"- mondta Alonso, akinek egy mázsás kő esett le a szívéről, hiszen a Ferrari mai tempóját látva, idén aligha kell majd kétszeres világbajnok létére a mezőny közepén sínylődnie, mint az elmúlt két esztendőben.

"Sohasem tudhatod, hogy fogod kezdeni a bajnokságot, amikor ilyen jelentősen változnak a szabályok, és ráadásul egy másik csapatnál folytatod. Számomra eddig minden tökéletesen alakult, és eddig nagyon jól indult ez az év, márpedig nagyon fontos, hogy már rögtön az első versenyeken pontokat szerezzen az ember"- folytatta a Ferrari spanyolja, aki végül holnapi versenystratégiájába is beavatott minket. Pontosabban abba, hogy nincs konkrét taktikája a szezonnyitóra.

"Nem tudom mi lesz a stratégiánk, de a legfontosabb, hogy rugalmasak legyünk, és elég okosak ahhoz, hogy átlássuk a verseny alakulását, megértsük az adott helyzetet, és akkor menjünk ki a bokszba, amikor kell. Ez nem lesz előre meghatározott vagy megtervezett, nagyon rugalmasak próbálunk lenni"- zárta Alonso.
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 08:08am
Massa: Nagyszerű visszatérni, ráadásul rögtön az élbolyba


Kis híján tökéletesre sikerült Felipe Massa visszatérése, aki súlyos fejsérülése miatt a tavalyi Forma-1-es idény második felét kihagyta. A Ferrari brazil pilótája a 2010-es szezonnyitó Bahreini Nagydíjat a második helyről kezdheti, ahonnan a győzelem megszerzésére is jó esélye van.



Massa (jobbra) második helye győzelemmel ér fel

Felipe Massa kemény időszakon van túl, hiszen fél évet ki kellett hagynia, így óriási örömet jelentett neki az, hogy végre ismét versenyhétvégén szerepelhet.
Gokart Arena

"Először is gratulálok Sebastiannak (a pole pozíciós Vettel - a szerk.), aki remek munkát végzett a szezon első versenye előtt. Nagyszerű dolog visszatérni a versenyzéshez, ráadásul úgy, hogy rögtön a jó irányba indultunk el. Boldog vagyok, hogy újra itt lehetek annyi nehézség után"- lelkendezett a brazil a kvalifikáció utáni sajtótájékoztatón.

"Tévén keresztül néztem a versenyeket, de sokkal izgalmasabb az autóban ülve"- utalt rá Massa, hogy a tavalyi szezon második felében mennyire hiányzott neki a versenyzés.

"Az eredményt látva azt mondhatjuk, hogy jó rajtot vettünk. Nagyszerű dolog a második és harmadik helyről kezdeni a versenyt. Persze a Red Bull és más csapatok is nagyon erősek, úgyhogy biztosan kemény futam lesz, de örülök, hogy az élmezőnyben küzdhetek."

"Pénteken remekül felkészültünk a hosszabb etapokra, mindkét gumival autóztunk. Egy versenyen persze sok minden megtörténhet, várjuk ki a végét és meglátjuk, mi lesz, mindenestre én tényleg optimista vagyok"- zárta Massa.

A Ferrari másik versenyzője, Fernando Alonso a harmadik helyről várhatja a rajtot.

This post was edited by ZeNoR on Mar 13 2010 08:11am
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 08:13am
Hamilton: A negyedik egy nagyszerű rajtpozíció



A McLaren-Mercedes versenyzője, Lewis Hamilton elismerte, hogy autójuk egyelőre még nem olyan gyors, mint a Bahreini Nagydíj időmérőjén remeklő Red Bull Racing és Ferrari versenygépei, éppen ezért nagyon elégedett, hogy szombaton sikerült a negyedik rajtkockába kvalifikálnia magát.



A 2008-as világbajnok szerint mindenképpen pozitívum, hogy most sokkal versenyképesebb az autójuk, mint egy éve és hozzátette, nagyon bízik abban, hogy a szahíri futamon nem fog a negyediknél rosszabb helyen végezni.
Gokart Arena

"Engem valójában meglepett az eredmény. A tempónk nem ugyanolyan, mint a Red Bulloké és a Ferrariké, ezért én tényleg meglepődtem, amikor átjöttem a célvonalon. Láttam, hogy a negyedik vagyok, de azt nem tudtam, hogy még sokan vannak mögöttem"- nyilatkozta a brit a BBC-nek. "Abszolút lenyűgözőnek tartom ezt a helyezést, szerintem ez remek számunkra, nagyszerű rajtpozíció, és remélem, hogy vasárnap meg tudjuk őrizni ezt a helyet, vagy egyet még előreléphetünk."

Hamilton arról is szót ejtett, hogy melyik az a terület, amelyen hátrányban lehetnek az előbb említett riválisokkal szemben: "Szerintem, ez a leszorítóerő. Általánosságban véve elég gyengék vagyunk itt Bahreinben a középső szektorban, szerintem majdnem egy másodpercet veszítünk ott."

"Leszorítóerőt kell találnunk, de tudjuk, hogy a srácok a gyárban nagyon keményen hajtanak, és most sokkal jobb pozícióban kezdjük az évet, mint egy éve. Így én csak hálás lehetek nekik, és továbbra is együtt dolgozom a fiúkkal, hogy előrejussunk"- tette hozzá optimistán a 2008-as világbajnok, akinek márkatársa, a 2009-es egyéni trófea birtokosa, Jenson Button csak a nyolcadik rajtkockából vághat neki a 49 körös nagydíjnak.


Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 08:14am
Vettel: Meglepetés ez az eredmény

A Red Bull Racing pilótája, Sebastian Vettel rajtolhat az élről az idei Forma-1-es világbajnokság szezonnyitó futamán Bahreinben, a német egy tizeddel verte a második rajtkockából startoló ferraris Felipe Massát. Vettel nem számított arra, hogy a pole-ba kerül, de természetesen nem bánná, ha a versenyen is meg tudná őrizni az első pozíciót.


A 22 esztendős német, aki F1-es pályafutása hatodik pole pozícióját ünnepelhette a sivatagi pályán, nagyon hálás szerelőinek az eddigi, Bahreinben végzett munkájukért, mert a hétvége elég döcögősen indult a csapat számára.
Gokart Arena



"Az eredmény egy nagy meglepetés! A téli tesztek során senki sem tudta igazán, hogy hol is áll. Az egyértelműen kiderült, hogy négy elég erős csapat van, de közel voltunk egymáshoz"- kezdte a bahreini kvalifikáció utáni nyilatkozatát a 2009-es világbajnokság második helyezettje. "A pénteki nap őszintén szólva kemény volt számunkra, nem mentünk annyit, amennyit szerettünk volna. Az éjszaka ismét hosszúra nyúlt, különösen a szerelők számára, akik nem sokat aludtak az éjjel, és nyúzottak voltak, de reggel ismét lelkesen hajtottak. Tudtam, hogy nagyszerű az autónk, de nyilvánvalóan mindennek össze kellett állnia."

"A kvalifikáció elég simán ment, és én nagyon boldog vagyok, hogy a pole-ban lehetek"- folytatta Vettel, aki természetesen rettentően elégedett az eredménnyel. "A srácok az elmúlt hónapban keveset aludtak, hiszen rövid idő alatt sokat teszteltünk. Aztán idejöttünk, ahol már mindenki azt mutatja, hogy mennyire erős és remek érzés elsőnek lenni."

A német a verseny alakulásával kapcsolatban ugyanakkor óvatosan fogalmazott, bár azt elárulta, hogy milyen eredménnyel lenne elégedett: "Szerintem egyikünk sem tudja, hogy mi lesz majd vasárnap, izgalmas futam is lehet, és nagyon unalmas is. Ez utóbbi az, amit én is remélek! Nyugodt versenyben bízom, mindannyian azt szeretnénk, hogy ott végezzünk, ahonnan elindulunk."

"A futam első része döntő lesz, és nem titok, hogy vigyázni kell a gumikra. Egyikünk sem tudja, mire számítson vasárnap"- tette hozzá Vettel, aki hatodik F1-es futamgyőzelmét szerezheti meg egy nap múlva.


Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 08:55am
Schumacher: Anno pont ugyanígy kezdtem

Michael Schumacher a jelek szerint nem tud szabadulni hajdani emlékeitől, és továbbra is pontosan ugyanúgy érzi magát, mint anno 1991-ben, amikor először mutatkozott be az F1 mezőnyében. Akkor Spában, első F1-es időmérőjén a 7. rajtkockát szerezte meg, csakúgy, mint most, visszatérése utáni első kvalifikációján. Ha továbbra is ilyen ügyesen kopírozza egykori eredményeit, akár még újabb hét világbajnoki cím is összejöhetne neki...



Elsőre nem volt rossz - mutatja Schumacher

Egyelőre viszont még csupán próbálja újra felvenni az F1 és a fiatalok ritmusát, mindenekelőtt Mercedes GP-s csapattársáét, Rosbergét, aki a hétvége eddigi részében folyamatosan gyorsabb köröket futott nála. Rosberg az 5. helyről várja a vasárnapi verseny startját, ahol a dobogót veszi majd célba.

Nico Rosberg (5. rajtkocka):
"Hogy őszinte legyek, kicsit jobb eredményben reménykedtünk mára, habár igazából nem volt meg a kellő tempónk, hogy harcba szálljunk a legelejével, úgyhogy azt hiszem, nincs okunk rá, hogy túlzottan csalódottak legyünk. Nagyon nehéz dolgunk volt kinn a pályán a gumik túlmelegedése miatt. Ha csak egy apró hibát is vétettél, rögtön túlkormányzottá vált az autó, és rengeteg tapadást vesztettél a következő néhány kanyarban. A holnapi versenyen döntő fontosságú lesz, hogy minél jobban megóvjuk a gumikat. Mindent egybevetve, jó kezdés volt ez számomra, és egy kis szerencsével még a dobogóért is harcba szállhatok holnap."

Michael Schumacher (7. rajtkocka):
"Elégedett vagyok a mai hetedik helyemmel, miután ilyen hosszú ideig voltam távol a Forma-1-től. És milyen érdekes egybeesés, hogy ez ugyanaz a rajtpozíció, amelyből pályafutásom legelső versenyét is megkezdtem annak idején, 1991-ben Spában! Öröm volt együtt dolgozni az új csapatommal, és hálás vagyok minden erőfeszítésükért, amivel segítik a munkámat, miközben újra belerázódok. A srácok igazán jó munkát végeznek, és úgy érzem, lépésről lépésre fejlődtünk eddig a hétvége során. Már alig várom a versenyt, ahol remélem, még egy lapáttal rá tudunk majd tenni az eddigiekre."

Ross Brawn (csapatfőnök):
"Tűrhető időmérő edzésünk volt, habár a ma reggeli szabadedzés után kicsit többet reméltünk. Az autó egyensúlya felborult a szabadedzés és a kvalifikáció között, vélhetően a növekvő pályahőmérséklet miatt, és ennek eredményeképp vesztettünk valamelyest a tempónkból. Nico nagyon jól teljesített az egész nap során, és Michael is kezdi újra felvenni a ritmust, noha 2006 óta ez volt az első időmérő edzés, amin részt vett."


Member
Posts: 93,700
Joined: Jul 27 2008
Gold: 43,953.34
Mar 13 2010 10:08am
Alonso>>

remember magyares.
Member
Posts: 8,496
Joined: Jul 3 2008
Gold: 90.30
Mar 13 2010 11:48am
Quote (Keostiasmeto @ 13 Mar 2010 17:08)
Alonso>>

remember magyares.


ferrari >>
Member
Posts: 11,077
Joined: Aug 4 2009
Gold: 1,018.50
Mar 13 2010 11:55am
Quote (Keostiasmeto @ 13 Mar 2010 17:08)
Alonso>>

remember magyares.


lóóóóóóóóóóóóóóól
WHERE
Go Back To Magyar Topic List
Prev1131415161776Next
Add Reply New Topic New Poll