d2jsp
Log InRegister
d2jsp Forums > Off-Topic > International > Magyar > Ladder Starter Guide Firesorccal > :=)
1237Next
Add Reply New Topic New Poll
Member
Posts: 32,949
Joined: Jan 3 2008
Gold: 3,555.00
Warn: 30%
Nov 5 2008 12:29pm
Még régebben postoltam rakára a szerencsétlenebbek olvasták is. Gondoltam megosztom veletek is smile.gif
Igy visszaolvasva tele van szar eröltetett poénokkal + tudom nem túl aktuális de ha valakinek akad egy unalmas 10 perce elolvashatja smile.gif

Ladder Kezdés Firesorcal

A Season 5 kezdetekor ugy gondoltam, hogy kipróbálom a firesorcot kezdésnek mert már nagyon untam a Blizzsorkot.
Ezt a döntést nem is bántam meg, hogy mért? Minnyá irom ^^


Miért jó?


-A kezdésnél a csapatban fognak minket szeretni mert nagyon jól damol.
Valamint a Hell HF is könnyebben megy mint mondjuk egy Blizzsorkal ami ladder elején igen nagy előny mert az első lum runák is cirka 100 fgért mentek el.
Akkor különösen jól jött a Firesorc amikor 6 Blizzerrel és egy amával toltuk nightmaret, de ez mellékes biggrin.gif
Megemliteném még azt, hogy első baalrunokon is egész jól teljesít amikor még nem minden játéknak az a neve, hogy Enihammerbaalbotrun-9999919191

-Andy kb 5 mp mert ugye nagyon nem szereti a fire damot. Csak arra kell ügyelni, hogy a fire immun fallenek ne blokkolják az fbénket.
A legjobb taktika ha gyorsan betelézünk rányomunk egy meteort aztán spammoljuk az fbét amig meg nem hal. Sokszor vannak a közelébe taintedek meg hasonlóak
Velük vigyázzunk mert eléggé meg tudnak csapkodni.^^

-Keyrunra is jó, summoner könnyen megy csak a néhány fire immunra kell ügyelni mert azok okozhatnak kellemetlen meglepetéseket.
Nilathak is megy ha vigyázunk(és éppen nem fire immun). Annyit kell tennünk, hogy ha megtaláltuk hol van akkor beállunk egy messzi sarokba
és messziről spammoljuk bele az FBket. Esetleg egy kis idő elteltével szerezzünk be egy Naturest és máris bátrabbak lehetünk, de azért még mindig vigyázzunk
mert a viperek poison damja nagyon tud fájni.

-Crap gearban is tűrhetően jó a damja. Ezért az elején erős.


Miért nem jó?


-Mephistót kb 5x annyi ideig tart vele leőlni mint egy blizzerrel.

-Tunnelset elfelejthetjük mert tömve van immunokkal..

-Countesst lehetetlen vele runolni, mert szintén tele van immunokkal ami ugye nem jó.

- Egy idő után amikor lemennek az alapcuccok árai akkor már nem erősebb a Coldsorcnál, mert egy occu+shakora mindeki ki tud adni.

- Nincs Fagyasztás :'( és - enemy resistance. <@:'(

Most több nem jut eszembe, de van még pár dolog sad.gif


Statolás:

Str: Döntsük el, hogy mindenáron Spiritet akarunk ha igen akkor elég sokat kell tenni rá
mert ha csak nem vagyunk nagyon vastagok akkor nem lesz az első héten soso torchunk meg annink (legalábbis nekem nem volt szívem vagyonokat kiadni értük)
akkor nem lesz túl sok +statunk
Ha kibirjuk spirit nélkűl akkor nem kell rá olyan sok, ahogy érezzük.

Dex: Semmi.... nem kell MB.

Vita: A lehető legtöbbet ide igyekezzük elérni a kb 1000 HPét, hogy viszonylagos biztonságban érezzük magunkat.

Ene: ez nem ES/FB semmit


Skillezés:

Nem nagy meglepetés...
20 Firebolt
20 Fireball
20 Meteor
20 Fire Mastery
1 Valamelyik cold armorra
1 Teleport
1 Warmth
1 Static Field
1 Az összes prereqre

Cuccolás:

Helm: Tarn / Shako / valamilyen helm megpakolva topazokkal / Lore (ral+ort) / Peasant Crown
Arm: Stealth (Tal+Eth) / Viper / Skullders / valamilyen armor megpakolva topazokkal
Amu: 3 fire sk amu / Rare amu mf, skill, res, stat stb
Ringek: FCR ring / Nagel --- az egyik mindenképp fcr ring legyen legalábbis akkor ha nincs spiritünk
Shield: Spirit (Tal+Thul+Ort+Amn) / Mosers / Lidless / Whistan's
Wep: Leaf [Az elején tökéletes (Tir+Ral) ] / Wizzy / Occu / Spirit wep (Tal+Thul+Ort+Amn)
Belt: Goldwrap / Nightsmoke(ha nincs más) / fini rare
Boots: WT / Fini rare
Gloves: Magefist / TO Gloves / Fini rare


Merc:

Wep:Insight --- ez legyen az egyik első runaszó amit kirakunk. Rettentő fontos dolog az elején!
Arm: Duriels /Eth Bugged forty 30/1.5 ( =) ) / akármi amit találunk és nincs szívünk eladni /Shaft
Helm: Andy / Gaze / Tal helm

a lényeg, hogy a csicsó életben tudjon maradni mert fontos az Insight miatt.

Hol mfeljünk?

Andy --- Ha figyelünk nem lesz gond
Summoner --- Szintén
Mephi --- Inkább unalmas mint nehéz, bugoljuk aztán FBFBFBFBMETEORFBFBMETEORFBFBMETEORFB és kész is
Eldricht --- Legjobb taktika spammolni az fbét
Shenk --- Ide csak akkor menjünk ha elég erősnek érezzük magunkat mert gyakran rengetegen vannak a Burning Archerek és egyéb jó dolgok.
Nila --- Nála vigyázni kell, már leirtam, hogy hogyan érdemes próbálkozni.
Ha már beszereztünk egy Naturest akkor kicsit tisztogassunk távolról majd merészkedjünk közelebb és FB+Meteor spamm és meg is vagyunk ha minden jól megy.


Egyéb Tippek:

Az Elején mindenképp rakjuk ki a Leafet mert nagyon jól jön^^. Aztán jöhet a Spirit wep és az Insight. Amint tudjuk rakjuk ki a Stealthet ( FCR, FHR, RES )
Szinte tökéletes csak MFet nem ad. Azt, hogy hogyan mászunk fel hellig nem írnám le részletesen inkább a fantáziátokra bíznám.
Igyekezzünk teambe menni úgy minden könnyebb+ha jó a társaság akkor a játékélmény hatványozódik.
Ha elértük Norm végét döntsük el, hogy elég izmosak vagyunk e NMhez ha nem akkor álljunk meg kicsit baalrunozni, ha igen menjünk tovább.
Ugyanez érvényes NMre. Majd ha rászántuk magunkat verekedjük végig magunkat hellen.
Aztán ha elég önbizalmat és xpét gyüjtöttünk kezdhetünk Andyrunolni valamint benézhetünk Summonerhez is.
Amig nagyon ócskák a cuccaink máshova ne nagyon járjunk ha szerencsénk van bemakkolunk egy Shakot, Wizzyt, Occut, Skulldyt stb.
Ha elég erősnek érezzük magunkat mehetünk Mephihez és Nilához meg a többiekhez. Én ezt kb 8k FB dam és 63 FCR alatt nem tenném.
A 63 FCRt mindenképpen próbáljuk elérni az nagyon fontos.


Na ennyi lenne remélem tetszett smile.gif
Első Guideom szal bizonyára hemzseg a helyesírási és stilisztikai hibáktól, de azért remélem segitettem valamennyit annak akit vette a fáradságot, hogy elolvassa.
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Nov 5 2008 12:29pm
tl;dr
Member
Posts: 30,348
Joined: Sep 25 2007
Gold: 2,366.74
Nov 5 2008 12:32pm
nincs benne meglepetés számomra biggrin.gif

annak ellenére nem rossz
Member
Posts: 42,981
Joined: Apr 14 2006
Gold: 3,000.00
Nov 5 2008 12:33pm
gz
Member
Posts: 3,934
Joined: Feb 18 2008
Gold: 0.00
Nov 5 2008 12:34pm
egy 16k dmgs fire meteor sorc azér bugbol jol öli mefit

sztem siman jo

This post was edited by Army_HuN on Nov 5 2008 12:34pm
Member
Posts: 32,949
Joined: Jan 3 2008
Gold: 3,555.00
Warn: 30%
Nov 5 2008 12:34pm
Quote (Taszilo.^ @ Wed, Nov 5 2008, 07:33pm)
gz


Quote (Moonflow @ Wed, Nov 5 2008, 07:29pm)
tl;dr


spammerek vagytok vegyétek tudomásul mad.gif

Quote (Inakwo @ Wed, Nov 5 2008, 07:32pm)
nincs benne meglepetés számomra biggrin.gif

annak ellenére nem rossz


azt belátom, hogy annyira nem egyedi a dolog biggrin.gif

Quote (Moonflow @ Wed, Nov 5 2008, 07:35pm)
http://users.chariot.net.au/%7Emisterx/steve/images/cry_me_a_river.jpg


rage !

This post was edited by Vharimatras on Nov 5 2008 12:36pm
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Nov 5 2008 12:35pm
Quote (Vharimatras @ Wed, 5 Nov 2008, 19:34)
spammerek vagytok vegyétek tudomásul mad.gif




Member
Posts: 19,410
Joined: Sep 26 2007
Gold: 2,496.00
Nov 5 2008 12:36pm
en legkozelebb chc firedrut akarok kezdeni mer ott olcsok a 45os ele gck
Member
Posts: 17,716
Joined: May 4 2007
Gold: 0.00
Nov 5 2008 12:36pm
blizzer >

Nem rossz amugy tongue.gif
Kár hogy már senki se kezd uj laddert.
Member
Posts: 44,991
Joined: Jul 28 2005
Gold: 49.50
Nov 5 2008 12:38pm
Quote (palacsinta @ Wed, 5 Nov 2008, 19:36)
blizzer >

Nem rossz amugy tongue.gif
Kár hogy  már senki  se kezd uj laddert.


Ez nem az utolso ladder reset volt.
Ez a guide valoszinuleg sticky lesz.
A stickyk ott lesznek a kovetkeso ladder resetnel.
Az akkor kezdok lathatjak majd a guide-ot az uj ladderben.
Akkor hol itt a problema?
Go Back To Magyar Topic List
1237Next
Add Reply New Topic New Poll